Krvavé peníze

Krvavé peníze https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98913/krvave-penize-98913.jpg 5 13 3

Jane Whitefield série

< 5. díl

Ve strhujícím thrilleru se utká Jane Whitefieldová (nyní už Jane McKinnonová) s nepřítelem z nejsilnějších – s mafií. Snaží se zachránit mladou dívku a spolu s Berniem „Slonem“, který spravoval dlouhá desetiletí díky své fotografické paměti tajná mafiánská konta, připraví mafii o špinavé peníze… Svižné tempo a napětí až do poslední řádky nedají čtenáři vydechnout.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Doplněk

Blood Money , 1999

Luigi1
21.10.2023 4 z 5

Takovýchto mafiánek najdete teď všude,ale přesto se tato kniha dobře četla

hanzmb
02.12.2022 4 z 5

Jak vždycky nadávám na nakladatelství, že rozjedou sérii a pak předčasně ukončí, tak v tomto případě mi ty 4 nevydané díly až zas tak nevadí. Proč jsem začal tuto sérii číst byla zajímavá hrdinka, indiánské prostředí, nádherná příroda. Bohužel vše se postupně vytrácelo. Tento díl je sice napínavý, dobře se čte, ale už to je tuctový thriller. Takových mafiánek najdete spousty.

kap66
03.06.2021 5 z 5

(SPOILER) Přečtení celé série je splněním touhy po dobrodružných knížkách. Je určena pro ty, kteří:
- milovali mayovky (a stáli na straně indiánů) a i v dospělosti hledají knihu s hlavní postavou, která má v otázce dobra a zla naprosto jasno a navíc je napůl indiánka
- mají rádi to, na čem byly mayovky založené: schéma - opakující se nebezpečí a jeho překonání
- hledají věrohodnou dobrodružnou zápletku zasazenou do současnosti, bez fantastických motivů, říznutou detektivně
- se nechtějí se sérií loučit slzami nad smrtí hlavní postavy (edice „Dobrý konec“ je geniální tah).
Ubrala jsem hvězdičku, protože nemám moc ráda mafiánské příběhy, ale přidala jsem ji zpátky díky dvěma věcem: jednak jsou tu mafiánské uvažování a praktiky zobrazeny vlastně sebevražedně humorně a jednak je to rozloučení s oblíbenou sérií.

Kniha Krvavé peníze je v