Řezníkův chlapec

Nejnapínavější román o lovci a jeho oběti od vydání knihy Den pro Šakala. Skvělý, vzrušující thriller, připomínající díla G. Greena! Jedinečný, chytrý, tajuplný. Kniha získala cenu E. A. Poea.

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/34741/reznikuv-chlapec-Y8e-34741.jpg 427

Řezníkův chlapec (1.)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Doplněk

The Butcher´s Boy (1982)

Kniha Řezníkův chlapec

LuciusKey

Mým nejoblíbenějším Perryho dílem je Ostrov, který trošku vybočuje z jeho „univerza“.

Řezníkův CHLAPEC nevybočuje vůbec, ale Perry má i čtivější kousky.

Nechápu proč není zachován název z prvního českého vydání, a to Řezníkův chlapec.
Na slastné tři vteřiny jsem si myslel, že je to nějaká novinka od mého oblíbeného autora, ale pak přišlo vystřízlivění.

trudoš

„Budova federálního úřadu byla pozůstatkem z doby, kdy federální politici rádi připomínali sobě i svým voličům, že je to konec konců přece jen úřad samotné vlády Spojených států. Byla obrovská, se spoustou korintských sloupů, které nic nedržely - nic než veřejnost v patřičné úctě a bázni.“
U nás nepříliš známý Thomas Perry je jedním z těch autorů, jež umějí vyvážit napětí s humorem. Pravda, dosti černým humorem, ale ten už k thrillerům tak nějak patří. Perryho talent přitom spočívá v chytlavé stylistice, okořeněné notnou dávkou ironie. V Řezníkově chlapci rozehrává zabijáckou anabázi, kdy první půlku sledujeme děj z pohledu policejní analytičky, snažící se zorientovat v sérii nájemných vražd a špinavého byznysu. Druhá část pak nabízí rozuzlení, protože průvodcem událostí je tentokrát inkriminovaný zabiják. Ten dle očekávání kličkuje v dosti nezáviděníhodné situaci, z níž mu nezbývá, než se pěkně postaru prostřílet. Je to vtipné, cynické a jednoduché - v mém případě ideální kombinace.

mira.k
16.09.2017

Slabší kniha. Ostatní se mi líbily víc. Ale možná, že až si ji přečtu podruhé, změním názor. Autor je to špičkový.

Agi
21.02.2012

Argumentačne nedotiahnuté rozprávanie o nájomnom vrahovi s pestrou minulosťou. Príbeh, v ktorom sa protivníci likvidujú rovnako odosobnene a mechanicky, ako sa šnurujú topánky.

basset
12.02.2012

Vcelku dobrá kniha. Zrejme inšpirovaná Šakalom. Najlepšie na nej je ten úvod od Michaela Connellyho. Strhujúci príbeh. Na konci som mal pocit, že mi niečo ušlo, niektoré detaily zostali nevysvetlené. To by sa Forsythovi stať nemohlo. Keď sa ale dostanete ku knihe Tichý zabijak, tam to všetko nájdete. Neviem, či je to dobré, mám rád keď sa celý príbeh začne aj dokončí v jednej knižke.

Thomas Perry

Thomas Perry