Jane - moderní příběh Jany Eyrové

Jane - moderní příběh Jany Eyrové https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/107820/bmid_jane-FpC-107820.jpg 4 230 66

Novodobé zpracování klasického příběhu o Janě Eyreové je současným milostným příběhem s dramatickou zápletkou. Jane Mooreová se po smrti rodičů vzdá studia na výtvarné škole a přijme místo chůvy malé holčičky, jejímž otcem je stárnoucí bývalý rocker. Dívka se sžívá s malou Maddy a chodem domácnosti Thornfield Parku, postupně začne podléhat kouzlu zkušeného podmanivého muže a poprvé v životě se zamiluje. Dům ale skrývá tajemství, které život všech obrátí naruby...... celý text

Modrina
29.08.2014 2 z 5

No, někde pode mnou zaznělo - proč se proboha píšou remaky knih.. Souhlasím. Tohle je prostě jen původní příběh Jany Eyrové zasazený do současnosti - a já nemám pocit, že by to příběhu jakkoli prospělo. Takže budete-li se rozhodovat, jestli si přečíst tohle, nebo originál, tak určitě sáhněte po originálu.

lunina
24.08.2014 4 z 5

Kniha,která je něco pro mě ♥
Můžu jenom doporučit !! :33

mmmisulka.r
11.08.2014 3 z 5

Pohodová oddechová knížka, asi tak... Do půlky to bylo velmi zajímavé a chytlavé, pak přišel trošku zlom, kdy to bylo slabší, ale nerada bych zabíhala do detailů příběhu. A konec byl podle mého názoru dost urychlený a odbytý. Ale jak jsem psala, je to taková ta oddechovka, která nudit nebude, ale nevryje se ani do paměti... Takže za mě jen 3*

Gabetka
09.07.2014 3 z 5

Myslím, že autorka je fanynkou původního příběhu Jany Eyrové, a proto se věrně držela předlohy. Během čtení tedy nepřišlo žádné překvapení, ale zavzpomínala jsem si na originál. Musím uznat, že autorka to měla promyšlené, a lehce napsané, ale některá rozhodnutí a chování hlavních postav zasazených do současnosti působilo jaksi neuvěřitelněji, než v původním příběhu. Asi bych tedy knihu doporučila spíše těm, kteří příběh Jany Eyrové znají.

tigrislinda
30.05.2014

Do současnosti zasazená Jane Eyrová nemá chybu!!! Přečetla jsem ji na jeden zátah... Vtipné, napínavé, prostě fajn oddychová knížka. Ráda ji doporučím!!!

Lenka.Vílka
23.05.2014 5 z 5

Knihu jsem cetla tak pred rokem a pamatuji si, ze me strasne bavila a neurazila (jako obdivovatelku originalu), dnes jsem z knihovny dotahla Catherine a doslo mi, ze je to od stejne autorky, takze bude co cist...ale za Jane samotnou hodnoceni nejvyssi...

Samira
27.04.2014 4 z 5

Miluji Janu Eyrovou, takže jsem byla nadšená z jejího převodu do současnosti. Nápad s přerodem pana Rochestra do rockové star byl dokonalý. Je to velice zdařilá knížka, některé pasáže se opravdu povedly a byl tak i jiný pohled na příběh. Ale někdy se autorka předlohy držela až moc a to pak působilo zvláštně. Hlavně se mi nelíbila pasáž s odloučení, která byla nejen dlouhá, ale i neskutečná, není možné, aby v dnešní době žila u Yalelu, kde je tolik studentů a zároveň kousek od New Yorku a nikdo by jí nepoznal ani nenašel, navíc by musela být hluchá slepá, aby se nedozvěděla nic o něm. Takže za to o hvězdičku méně. Jinak moc pěkná kniha.

vakuloid
07.04.2014 4 z 5

Bavilo mě to...a líbilo se!

Freechappi
17.12.2013 odpad!

Na začátku musím přiznat že Janu Eyrovou jsem nečetla, takže knihu beru jako laik, když to tak řeknu hloupě. A musím říct že nic horšího jsem nečetla. Možná nejsem přehnaně romantická duše, ale taková míra dramatičnosti a kýčovitosti mi prostě rve vlasy po trsech,

Kristy098
13.12.2013 5 z 5

Mě kniha velmi natchla. Kniha mi přišla hodně zajímavá s mnoha záhadami. Vřele doporučuji.

Candide
14.09.2013

Těžko můžete knize vyčítat, že je od začátku do konce přesně tím, čím prohlašuje, že je - do současnosti zasazenou Janou Eyrovou. Pořád lepší, než kdyby autorka fetovala.

olinka30
23.08.2013 3 z 5

Celkem dobrý. Četla jsem už ale lepší knihy, No, ale dalo se.

renata67
17.08.2013

Příjemné odpočinkové čtení.

Venezia
09.07.2013 odpad!

To už sa Američania naozaj zbláznili a budú teraz písať "remaky" všetkých kníh, čo za niečo stoja? Potom pánboh s nami!
Ako hodnotiť vôbec túto knihu? Neoriginálna, predvídateľná, zle napísaná. Autorka je učiteľkou angličtiny - na jej mieste by som nemala odvahu hodnotiť slohy žiakov. PS: Jana Eyrová je len jedna a každý "remake" je zbytočný.

stanza
01.06.2013 4 z 5

I mě moderní zpracování překvapilo, příjemné odpočinkové čtení.

maid
01.06.2013 4 z 5

Moderní Jana Eyrová měla stejnou dynamiku jako originální verze. Ze začátku jsem smát: Pan Rochester v naleštěném kabrioletu? Ale pak byla kniha stále vážnější a važnější jako pravá Jana Eyrová. Nádherně převyprávěná kniha s nápadem, není to jen obyčejná kopie.

Niki
27.05.2013 5 z 5

Kniha mě mile překvapila, líbila se mi, ale nečekala jsem, že se hlavní hrdinka bude na konci chovat tak zvrhle.

Lensiiee
20.04.2013 4 z 5

Pro mě velmi milé překvapení. Když jsem si na obálce přečetla: moderní příběh Jany Eyrové a co kdyby se Jana Eyrová zamilovala do rockové hnězdy, byla jsem velmi skeptická. Ale kniha je úžasná. Krásně se čte a nechybí v ní láska, skromnost, napětí, cit, vzrušení. Bála jsem se, že tato kniha bude jen "vybrakování" Jany Eyrové, ale jde vidět, že April Lindner je nejen dobrá fanynka, ale i spisovatelka.

Nanny
11.04.2013 5 z 5

Mě se to strašně líbilo...Bylo to takové uvolňující čtení...Kniha se dá číst i několikrát...Pro ty co mají stejný názor mám dobrou zprávu. Další autorčina kniha Cathrine (Kateřina) by měla vyjít v prosinci :-)...Takže se přece jen dočkáme.

Majulinek
29.10.2012 5 z 5

Povedené moderní zpracování Jany Eyrové, velmi poutavé čtení.

láska romantismus

April Lindner