Jana Klusáková a Václav Klaus rozmlouvají Nadoraz o osmi letech ve svobodném státě https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77639/jana-klusakova-a-vaclav-klaus-rozmlouvaji-nadoraz-o-osmi-letech-ve-svobodnem-state-77639.jpg 3 9 2

Rozhovor s někdejším premiérem Václavem Klausem vedla autorka zrovna v době jeho tzv. pádu, ve dnech mezi 31. říjnem a 18. prosincem 1997. Rozmlouvají nejen o Klausově "pádu" ale i o ekologii, politice, kupónové privatizaci, jaderné energetice a Temelínu a mnoha jiných věcech.

Jrsnbl
03.05.2023 4 z 5

Super rozhovor novinářky Klusákové s Václavem Klausem vedený po částech na podzim roku 1997, tedy nedlouho předtím než Klausova vláda předčasně padla a premiérem byl jmenován Josef Tošovský.

Klaus s Klusákovou rozebírají politiku ODS, tvrdé devadesátky, kuponovou privatizaci, Miloše Zemana ale i Klausův osobní život, co rád čte, jak sportuje a podobně.

Hvězdičkami nehodnotím osobu Klause samotného, ale rozhovor jako takový. Ten je totiž bezesporu kvalitní a jsem za něj rád.

BarboraSalome
29.05.2020 3 z 5

Přečteno kvůli mé diplomové práci. Ovšem, co mě zaujalo bylo, že se dost kriticky Václav Klaus vyjadřuje o Miloši Zemanovi:,,Nechci reagovat pořád na jednu konkrétní osobu, která se vyznačuje mimořádnou mírou osobní zášti a osobního nepřátelství-pak bohužel vypadám stejně a házejí nás oba do stejného pytle. To nechci." A zajímavé je, že upřímně přiznává: ,,Posledních 8 let jsem žil silně přiškrceným plynem. V mnoha podobných věcech mám názory výrazně ostřejší, než jsem předváděl." Každopádně po skončení prezidentského mandátu se VK již rozhodně nebojí říkat věci naplno.

Jana Klusáková
česká, 1941
1991  92%To je Jana Brejchová
1998  60%Jana Klusáková a Václav Klaus rozmlouvají Nadoraz o osmi letech ve svobodném státě
1992  78%Jana Klusáková a Fedor Gál rozmlouvají nadoraz
1998  62%Jana Klusáková a Jan Ruml rozmlouvají Nadoraz o tom, co bylo, je a bude
2005  100%Rok s Kokoliou

Kniha Jana Klusáková a Václav Klaus rozmlouvají Nadoraz o osmi letech ve svobodném státě je v