To je Jana Brejchová

To je Jana Brejchová https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/53412/to-je-jana-brejchova-53412.jpg 5 10 2

rozhovory 1989-1990.Kniha popisuje vztahy s Jaromírem Hanzlíkem a jejich společný život.

andrii24
21.02.2020

Z mlžných par vystoupila. Vlasy plné pampelišek měla. Jana - kvítek jara. Poutavý, poupěcí citový dotek se křehce rozvil tam, kde by to nikdo nečekal, ve Vlčí jámě, kde silně vyla dominance majetnice, české Simone Signoret. Ostatně oslnivá byla i "její" Žena, která se sladce a vydatně přela o slovo a pravdu s hlavou z hlav nejkorunovanějších, Králem Já I., v peřinách. I coby atraktivní výletnice, kafkovská femme fatale, pro kterou páni rozum ztrácí, do transu je uvádí, v horečnatých dnech, v kamenných zdech, hráčka mrazivého Pasiánsu. Ale Mladý muž, který se v zásadě s ničím nepáře, musí počítat s úrazy, když se ujme Krásky na Jehlách, v nesnázích. Srdce doplácí, v tragédii vyústí, roztrhá na kusy. Zaniká samotný, mýtus romantické lásky, který narazil na neprobádané chemické pokusy.

Titi
15.12.2013 4 z 5

Útlá knížečka rozhovorů s Janou Brejchovou ještě z doby, kdy žila s Jaromírem Hanzlíkem. Milovali se, rozcházeli se a zase se k sobě vraceli.....