Ján Langoš. Strážca pamäti

Knihu, ktorá prináša civilný portrét Jána Langoša prostredníctvom rozprávania jeho rodiny, priateľov a známych, tvoria dva druhy navzájom sa prelínajúcich textov – autorov rozhovor s Langošovou manželkou Gabrielou a prerozprávané stretnutia s približne dvadsiatkou podstatných ľudí Langošovho života. Predslov napísal Martin M. Šimečka, záver knihy, ktorá ponúka veľké množstvo fotografií, tvoria dva monologické texty dcér Jána Langoša. Hoci autor i respondenti, samozrejme, neobchádzajú kľúčové udalosti života tohto disidenta a politika, kniha nie je investigatívnym dielom a nekladie si za cieľ byť historiografickou ani politologickou publikáciou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/323590/jan-langos-strazca-pamati-8Kq-323590.jpg 4.84
Biografie a memoáry
Vydáno, Artforum

Kniha Ján Langoš. Strážca pamäti

newtory
10.01.2019

Mal som tú česť osobne stráviť v priateľskom rozhovore niekoľko chvíľ s pánom Langošom a bol som ním doslova "očarený" (ten pocit nevyprchal podobne ako pri iných exponentoch po novembrovej "garnitúry").
Veľmi hodnotný človek ktorého čas nedevalvoval, ale nás ukrátil.

Koka
01.01.2019

Ako pomník, vybudovaný rodinou a priateľmi - výborné, pekné, dojímavé. Ako dokument pre nezasvätených či pre budúce generácie - dosť nepochopiteľné.