Jakubko

Jakubko https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/16323/jakubko-16323.jpg 3 30 4

Príbeh určený deťom a mládeži bol napísaný na prelome 50. a 60. rokov 20. storočia, no ani s odstupom času nestratil nič zo svojej príťažlivosti. Zachytáva obdobie druhej svetovej vojny a SNP. Autorka v ňom približuje malým čitateľom dojímavý príbeh malého cigánskeho chlapca, ktorý sa ocitol u staršej osamelej ženy s veľkým srdcom. Ich očami sa detskí čitatelia môžu zoznámiť s neľahkými časmi našej nedávnej minulosti a jej tragickom vplyve na mnohé ľudské osudy. ... celý text

Anikkk
27.03.2024 3 z 5

Pekný príbeh, jednoduchý, rýchly. Čestné a hrdinské chovanie hlavných postáv. Treba spomenúť, že v duchu dobrých Rusov, zlých Nemcov a spravodlivého komunizmu.
Odhliadnuc od propagandy, čítalo sa to veľmi dobre a postavy mi boli sympatické.

Zlatinka.Emilly
16.05.2023 1 z 5

Nevím, jestli je tato kniha vhodná pro čtenáře od 7 let, jak je v knize uvedeno. Možná z doby mého dětství ano, ale dnes si nedovedu představit, že by jí dítě dobrovolně četlo. Nicméně poučení se najde i tady. Pomáhat, pomáhat, pomáhat ... a nekoukat sám na sebe. Příběh je zd oby, kdy sotva dospělý chlapec pomáhal partyzánům přežít v lese.

Skjaninka
08.06.2013 4 z 5

Jedna z tých detských a najčítanejších, stále uložená na čestnom mieste v knižnici. Smutný príbeh cigánskeho chlapca, ktorý ochotne pomahál partizánom počas druhej svetovej vojny.

maryzka
08.05.2012 2 z 5

byla to povinná četba na škole ale byl v tom moc velký patos . Ani jsem si nemyslela že ji sem někdo dá.