Jako cool v plotě

Jako cool v plotě https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26323/bmid_jako-cool-v-plote-WVj-26323.jpg 5 257 60

Autorova „druhá prvotina“. Výběr básniček a říkanek, které jsou neodmyslitelnou součástí koncertů Karla Plíhala.

Atanone
27.07.2017 5 z 5

Co se týče Karla Plíhala,jsem naprosto nekritická...ale i kdybych byla kritická,stejně bych těch 5 dala. Jeho písničky a povídky jsou kusem mého mládí. Hodně z básniček si pamatuji z koncertů,kdy jsme na nějaký božský RESET vůbec nemysleli.
Vždy obdivuji lidi,kteří dokážou psát vtipně,ale přitom se do nikoho nestrefovat tak,aby to bolelo.
p.s. dodnes bych ráda někde našla povídku Jaro,nebo tu úžasnou záležitost o tom,jak vykopat jámu za použití stejnosměrného proudu.

TaLu
20.06.2017 5 z 5

„Až mi bude tak sto deset, přijde Bůh a zmáčkne RESET...“

.....a netřeba NIC dodávat

Kolobajda
19.04.2017 5 z 5

Ne každému Plíhalův humor sedne (viz st.me). K jeho básničkám - spíše říkačkám jsem se dostal přes jeho inteligentní hudbu. Perfektní kytarista i textař. Už jsme byli nejmíň 5 x na jeho koncertě, ale nám (tj. i mé ženě) se prostě neomrzí. ....dnes přijímám kondolence, neb mi praskl kondom v Lence...... čekám zcela unaven až vyleze kuna ven.... Kniha má jednu úžasnou výhodu: Kde ji otevřeš, tam se začteš. Kdybych chtěl být hrubý, tak bych napsal: také tvořím obdobné zhovadilosti. Ale naštěstí hrubý nejsem.

D.V.Spudil
02.02.2017 5 z 5

Z nějakého i mně neznámého důvodu jsem ji (tuhle knihu) přečetl (když jsem ji četl zatím naposledy) pozpátku.
Asi je ten komentář bez pointy a to by mi u literatury obvykle vadilo, ale když to neberu vážně, když to beru jen pro zasmání a v zásadě ani ne jako literaturu...

Ivusa007
26.01.2017 5 z 5

Někde jsem viděla Plíhalovu říkanku a musela jsem se k této knížce po letech vrátit....... už dva dny nás všechny v práci "drží při životě". Taky bych Plíhala ordinovala všem.........děkujeme, Karle !

haki34
23.11.2016 5 z 5

na básničkách, rýmovačkách, žartíkoch a textoch Karla Plíhala som vyrástla, a myslím že tak nejak i formoval moju lásku k poézii....ku knižke nie je čo dodať viac, snád len že doporučujem ako povinné čítanie :)

...šnečku šnečku vystrč růžky...dokud držim v ruce nůžky !!!

magnolia
16.01.2016 5 z 5

Mám ráda KP tak nějak celkově a dlouhodobě.

pkweb.eu
02.01.2015 5 z 5

Tyhle básničky mám rád. Dokud nebyla knížka, měl jsem jich několik vytištěných z internetu. Dosud se mi básně neomrzely a rád se k nim vracím.

Modrina
01.01.2015 5 z 5

Dívám se na svůj obličej.. co všechno dnes lidi nezničej.
Tahle knížka se vám prostě neomrzí. :)

Knihomolkaa
08.12.2014 4 z 5

Proč se smějou tuleni?
Protože jsou zhulení.

V krátkých básničkách se odráží zpěvákův humor, který mám hodně ráda. Stejně jako písně jsou lehce zapamatovatelné a v paměti zůstanou dlouhou dobu.

mi-380
28.09.2014 4 z 5

Plížil jsem se za plachými srnami
Zamaskován jaterními skvrnami...

Jako bych měl při čtení téhle příjemné knížtičky svého oblíbeného kytaristu a jednoho z nejoblíbenějších skladatelů přímo před sebou.
85 % (40 hodnotících, 93 %).

Fairiella
19.06.2014 5 z 5

Plíhal je moje srdeční záležitost a jeho rýmovačky zbožňuju.

"V 10:39 sed' si na mě medvěd.
A v 11:10 zase ze mě sesed'." :)

Verrrunka
07.08.2013 4 z 5

Ani jsem nevěděla, kolik básniček znám a netušila jsem, že jsou právě od Plíhala. Skvělé!

KikiEli
18.07.2013 5 z 5

Na Plíhalovi jsem vyrostla.. jeho básničky mám strašlivě ráda, stejně jako hudbu, kterou dělá.. :) Je to jedna z nejcharismatějších osobností, které jsem kdy viděla.. :)

adajka
17.05.2013 5 z 5

Geniální hříčky se slovíčky, Plíhal je v tomto mistr.

zuzad
10.05.2013 5 z 5

Geniální!!! :-)
Tuhle knížku jsem měla jen půjčenou a jsem rozhodnutá mít ji ve své knihovně, což není u mě až tak časté.

Melanka
01.02.2013 4 z 5

Karel je přeci anděl!

st.me
16.09.2012 2 z 5

Plíhala jsem až dostud neznala. Knížka ve mě sice nezanechala nijak hluboký dojem. Nejsem moc na tyhle básničky. Zkrátka 3 a půl hbězdičky. Pro mě opravdu nenadchne neurazí. Na čtení pár stránek po večerech byla fajn.

Carrissa
21.12.2011 5 z 5

Místy hodně černý, ale stále vtipný humor. Plíhal skvěle pracuje s češtinou, s psanou či mluvenou podobností slov. Zatímco v jedné básničce je rým skoro školkový, tak v jiné zase vytáhne slovo naprosto překvapivé - v obou případech to funguje pěkně.

rodo
10.08.2011 4 z 5

Karel Plíhal je můj oblíbený písničkář a jeho koncerty jsou balzámem pro mou hudební duši, protože se jedná o výborného muzikanta. On ale není jen výborným hudebníkem, ale i skvělým textařem a "básničkářem", což dokazuje tato sbírka. Mnoho vtipných říkanek a básniček, které bývají Plíhalovým neopakovatelným projevem recitovány na jeho koncertech, mě umí vždy zaručeně rozesmát.

aforismy česká poezie

Karel Plíhal
česká, 1958
2006  90%Jako cool v plotě
1990  85%Brnkání na duši
2004  92%Den bude dlouhý
2001  100%Písně Karla Plíhala od A do Ž
1983  %Karel Plíhal

Kniha Jako cool v plotě je v