Jak získávat přátele a působit na lidi

Jak získávat přátele a působit na lidi https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29416/mid_jak-ziskavat-pratele-a-pusobit-na-l-gaQ-29416.jpg 4 667 116

Příručka, která je po desítky let světovým bestselerem. Pomůže vám poznat a pochopit velké tajemství správného způsobu, jak jednat s lidmi. Pokud budete jednat podle rad Dala Carnegieho, stanete se oblíbenými a všude budete vítáni, budete si umět získat druhé na svou stranu a budete skutečnou vůdčí osobností, neboť budete umět zařídit, aby lidé dělali rádi to, co chcete.... celý text

Literatura naučná Osobní rozvoj a styl Psychologie a pedagogika
Vydáno: , Beta-Dobrovský

How to Win Friends and Influence People , 1936

HelenBarbora
01.09.2019 5 z 5

Zajímavý vhled do myšlení a potřeb druhých lidí, z knihy jsem se poučila a doporučuju si přečíst.

berry1009
08.06.2019 5 z 5

Velmi nadčasová kniha. Kdyby lidé doporučení v knize používali ve svém běžném životě, svět by byl mnohem hezčí jméno. Jako jediné omezení knihy vidím v její velké fixaci na kulturu za oceánem, která tady "díky" rudým bratrům rozvinutá příliš nebyla.

Honziin
29.04.2019 4 z 5

Poslouchal jsem jako audioknihu. Hodně zajímavých informací, které se dají vyzkoušet v praxi.

Markusak
17.01.2019 5 z 5

Tak tohle jsem nečekal! Ze začátku mě kniha dosti nudila, ale jakmile přišla část týkající se vůdčí osobnosti, tak se to rozjelo.

Sám Dale Carnegie motivuje lidi, aby se chovali jako vůdčí osobnosti a aby byli vždy připraveni, že se jednou dostanou na manažerský post. Většina rad využívám a budu využívat. Není to jenom o tom jak jednat s lidmi, ale jak dát lidem naději, příležitost a jak měnit lidi k lepšímu.

Ne že jsem zjistil, jaký jsem já, ale dokážu tím zlepšovat a motivovat i ostatní lidi. Takhle kniha mě dokázala neskutečně posunout. Takhle jsem se pěkně dlouho neposunul!

Ellen16
31.12.2018 5 z 5

Úžasná knížka! Hrozně moc mi pomohla při jednání s lidmi a uvědomila jsem si díky ní, co jsem celou dobu dělala špatně. Určitě doporučuji k přečtení, je to jedna z mála rozvojových knížek, ze které si člověk něco odnese a využije ji v praxi.

EliahDawn
19.12.2018

Souhlasím s níže uvedným komenářem, že se jedná o jednu z nejlepších knih pro osobní rozvoj.

Johnyfan
12.12.2018 5 z 5

Určitě jedna z nejlepších knih pro osobní rozvoj v oblasti komunikačních dovedností obohacená příběhama

roso.mak
29.11.2018 2 z 5

Klasická kniha jak být úspěšný. (Ano, vím, že pan C. tenhle styl vymyslel). Pro líné čtenáře stačí číst jen rámečky na konci každé kapitoly.

pavelkraus
26.11.2018 4 z 5

Je to téměř dvacet let co jsem ji četl a už tenkrát jsem se díky ní rozhodl přebudovat svůj postoj k lidem, k přátelům. Dnes mohu říct, že to mělo pozitivní efekt, knihu a její myšlenky mohu s klidem doporučit.

michael8348
22.11.2018 5 z 5

Perfektní kniha o komunikace, která je zdrojem konkrétních příkladů z praxe a návodů pro praktické použití.

SladkaK
11.11.2018 3 z 5

Množství jmen mě velice unavovalo, byť byly jejich příběhy inspirativní.

Andráse de la
26.10.2018 5 z 5

Zajímavá kniha, která nabízí pár užitečných myšlenek a zásad. Ovšem moc jsem autorovi nevěřil proslov o původu jeho knihy - tedy: nějakých 20 let získávání zkušeností na toto téma, a pak vytvoření letáku v jeho společnosti, které s uplynulými lety nabýval na obsahu až se z něj stala kniha...

Celkově je to skvělé a poučné dílo, ale připadalo mi hl. jako propagace jeho společnosti a taky se dost často opakoval - různé myšlenky (zásady/povinnosti, kterými se řídit) byly občas jedny a tytéž, někdy jen jinak podané.
Hezky v knize využíval své zásady na ovlivnění čtenářů.

Čím víc spěla kniha ke konci, tím kratší (a ne tolik kvalitní) se stával obsah kapitol; zřejmě se autor snažil, aby měla co nejvíc stránek.

Kniha je založena na rozdělení zásad, jak působit na lidi. Na začátku a na konci kapitoly, která o konkrétní zásadě pojednává, jsou vždy (stručně) popsány, jak tyto zásady fungují a celý obsah kapitol je vlastně vždy protkán několika příklady různých lidí, hodně často prezidentů USA (T. Roosevelt, Lincoln).
Po vyškrtnutí příkladů a zestručnení popisů (a bez opakování) zásad by kniha neměla ani 100 stran (možná tak 70- i s úvodem atd.). Ale i tak je těchto pár stran velmi užitečných, pokud se jimi člověk skutečně řídí.

Osobně mám z knih spadajících do osobního rozvoje pořád nejraději N. Hillovo "Myšlením k Bohatství." Docela mě zarazilo, že má tady na Databázi menší hodnocení, a dokonce i menší počet hodnocení...

simviki
25.07.2018 4 z 5

Tyhle naučné psychologické knížky se krásně čtou, ale strašně těžko převádějí do praxe. Aspoň já to neumím. Se srdcem na dlani a s tím, že v druhých je mnoho dobrého, přistupuji k lidem stále, přesně jak radí...a taky stále a stále pořád dokola padám na hubu. Nicméně jsem to četla několikrát a dělala si poznámky, tak se mi třeba něco otiskne do hlavy a hlavně vytane dřív, než budu muset někomu dokázat, že pravdu mám já, nebo na něj vyjedu. Protože to opravdu dělám. Nepotřebuji získávat lidi na svou stranu a být nejoblíbenější, ale taky je nechci zbytečně zraňovat nebo naštvat. Nejsem sice vlastník velkých závodů v Louisianě ani blízká přítelkyně Bena Franklina, ale věřím, když mi aspoň občas ( bohužel člověk pod vlivem emocí zapomíná na nějaké zásady komunikace) při nějaké důležité konfrontaci blikne v hlavě varovné světýlko s odkazem na slova z této knihy, tak splnila své poslání.

Beer_bro
30.06.2018 5 z 5

Výborná kniha. Rozhodně stojí za přečtení!
Na příkladech se zde vysvětlují postupy v mezilidské komunikaci, které mohou nejednomu člověku pomoci.
Jak se přibližně říká v knize: i kdyby jste si měli osvojit jen jeden postup, pozitivně vám to změní život.

I přes 80 let od vydání originálu má kniha stále co říct. Na druhou stranu se některé postupy dají dnes považovat za (lehce) manipulativní. Vidím tyto postupy v reklamách, v pracovní komunikaci apod.
Shrnutí: většina se snaží při komunikaci něčeho dosáhnout a tato kniha dokáže pomoci k dosažení takového cíle.

chandel
01.05.2018 5 z 5

Tahle kniíža rozhodně není jedna z těch mnoha, co se snaží vysvětlit, jak se chovat k lidem atp.. Líbí se mi, jak rozebírá psychologii lidí a obsahuje nepřeberné množství zajímavých poznatků podložených dlouhým studiem těch nejzajímavějších a nejvlivnějších osobností z historie. Je pravda, že obsahuje hodně rad ohledně vůdčích pracovních pozic, ale určitě lze tohle všechno aplikovat do soukromého i rodinného života, jak je ostatně v knížce několikrát řečeno. O tom, že je na rok, ve kterém byla napsaná nadčasová, není absolutně pochyb a rozhodně se k ní ráda a určitě víckrát vrátím. Už jen proto, že mi pomohla uvědomit si neskutečně moc věcí, co jsem doteď dělala špatně a ubližovala jsem tím především sama sobě. Za mě 5*!

jaroiva
21.04.2018 4 z 5

Když jsem knihu na gymnáziu četla, chtěla jsem získat více přátel, ale po jejím přečtení jsem byla zklamaná. Nechtěla jsem získat přátele za cenu, že potlačím sama sebe (jak jsem to tehdy vnímala).
Postupně jsem zjistila, že by to tak stejně nefungovalo, protože aby působil člověk na ostatní příjemně, musí to jít z něho samotného a musí to být upřímný zájem, nikoli jen tím, že aplikuji nějaký postup podle americké příručky.
Postupem času, až jsem se sama trochu změnila, jsem to začala vnímat jinak. A vím, že pokud mě někdo skutečně zajímá, pak pravidla z knihy fungují.
Díky knize (a této vlastní zkušenosti) ale dnes mnohem lépe dokážu poznat i ty, kteří se se mnou snaží manipulovat (nastudovanými psychologickými kličkami) a upřímně to nemyslí.

ruzevtrni
21.03.2018 5 z 5

Je to nadčasová kniha. Kdyby tato kniha byla povinnou četbou, bylo by to jistě užitečnější oproti jiným. Věřím, že každý se v nějakém tom příběhu pozná. Na konci každé kapitoly je dána rada jak mluvit či se chovat. Schrnutí v jedné větě. Nic složitého, kdyby se tím všichni řídili o co míň by mohlo být zbytečných hádek, nedorozumění a hlavně nepochopení.
Spíš bych ji nazvala: Jak komunikovat, abych dosáhla svého a všichni byly spokojeni. A přitom získat i přátele, kamarády, kolegy atd.

tlllk
19.03.2018 4 z 5

ďalšia kuchárka na šťastie, až čas ukáže ako veľmi budem schopný sa jej držať a fakt je že by som to potreboval ako soľ...

ela111111111
10.03.2018 2 z 5

Pár dobrých myšlenek, pár. Jinak věci, o kterých víme, že je máme dělat, ale nevíme jak.

Hanish.s
10.02.2018 4 z 5

Doteď mám v hlavě příběhy, prostřednictvím nichž se Carnegie rozhodl předat své myšlenky. A kapitolu o hašteřivých ženách jsem četla jedním dechem, protože tu jsem se měla nad čím hluboce zamyslet :D.