Jak získávat přátele a působit na lidi

Jak získávat přátele a působit na lidi https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29416/mid_jak-ziskavat-pratele-a-pusobit-na-l-gaQ-29416.jpg 4 667 116

Příručka, která je po desítky let světovým bestselerem. Pomůže vám poznat a pochopit velké tajemství správného způsobu, jak jednat s lidmi. Pokud budete jednat podle rad Dala Carnegieho, stanete se oblíbenými a všude budete vítáni, budete si umět získat druhé na svou stranu a budete skutečnou vůdčí osobností, neboť budete umět zařídit, aby lidé dělali rádi to, co chcete.... celý text

Literatura naučná Osobní rozvoj a styl Psychologie a pedagogika
Vydáno: , Beta-Dobrovský

How to Win Friends and Influence People , 1936

Miuri
27.03.2015 5 z 5

Záleží na člověku, co v této knize vidí. Obsahuje mnoho trefných příkladů a příběhů, které jistě poradí, jak řešit mnohé situace, ve kterých jindy člověk jedná v afektu a neví si rady. Určitě bych ji dal přečíst mnoha lidem, aby věděli, jak se jeden k druhému mají chovat. Beru si vždy to, co cítím, že je správné a využívám to dle vlastního vědomí a svědomí. Nikoliv k manipulaci, jak je v některých komentářích zde uvedeno. Je totiž jen a jen na Vás, co si z této knížky vezmete a jak to využijete - stačí změnit úhel pohledu.

Gizzy
20.12.2014 5 z 5

Skvěle rozepsané příběhy lidí, kteří metody používají :) I když nesouhlasí se vším a nebudu aktivně používat všechny metody co jsou v knize popsány, tak je velmi poučná a hlavně se skvěle čte!

-edie
19.12.2014 4 z 5

Kniha co člověku poradí, i když jsou to většinou rady čtenáři už předem jasné a jen se ujistí, že opravdu mohou fungovat. Velkou vadou je však to, že je vše slepené motivačním klišé.

pkweb.eu
21.10.2014 3 z 5

Dostalo se ke mě nějaké rozšířené vydání s komentáři a musím říct, že zdlouhavost byla až neúnosná. Rady jsou celkem logické a v některých případech určitě mohou fungovat. Ve všech zdaleka ne.

petrdvor
18.07.2014 3 z 5

Kniha je plná dobrých rad, jak vycházet s lidmi. Vždy se jedna kapitola týká nějaké konkrétní problematiky a je podpořena spoustou praktických příkladů. Ty rady jsou rozhodně dobré a často pomohou dosáhnout cíle. Některé části knihy mi přijdou ale značně idealizované a takové "americké". Ačkoliv to autor ani překladatel nezmiňuje, některé popsané techniky by se daly označit jako manipulativní a některé dokonce pokrytecké - jak píše petr33 v předchozím komentáři.

petr33
21.09.2013 1 z 5

toto mohl napsat pouze Američan. už ten název... pragmatismus je cítit z každé věty. ve své podstatě je tato "filosofie" falešná a pokrytecká. např. rada "pochvalte druhého-a udělejte to upřímně!" říká vlastně "pokud druhého pochválíš, máš šanci od něj něco získat; ale musíš to udělat ´upřímně´, jinak to asi neklapne". to je na míle vzdálené od čistého, spontánního ocenění druhého, bez požadavku na jakýkoli zisk, ocenění vycházejícího ze srdce...a o to by člověk měl usilovat-TOTO má skutečný smysl

Jonny
24.06.2013 3 z 5

Samotný obsah knížky je přínosný, ale ta "americká progresivní motivační" forma mi skřípala mezi zuby.

Jack Bauer
10.05.2013 3 z 5

Stálé opakování toho samého v různých obměnách se spoustou amerických přirovnání známých osobností, což už po čase bylo dost otravné. Opět v České republice většinou nepoužitelné, kniha vhodná spíše pro bussinesmany. Některé rady jsou spíše na škodu než k užitku, člověk si z toho musí vytáhnout sám co uzná za vhodné. Celá kniha by se vešla do jedné kratší kapitoly. Třeba: předpokládejte, že druzí jsou charakterní - tak na tom jsem se několikrát spálil. Mohl bych napsat knihu s úplně opačnými příklady. Je to výběr toho, co se někomu zadařilo a o tom jsou všechny podobné knihy, dá se to napsat i opačně na stejné téma.

Petr Vepřek
26.04.2013 5 z 5

Tuto knihu mi kdysi doporučil kamarád. Po čase jsem na ní úplně náhodou narazil v knihovně. Nejdříve jsem si všimnul kdy byla napsaná a trochu mě to odradilo, Začal jsem ji ale číst. Ze začátku se mi to moc nezamlouvalo, ale po pár stránkách jsem tomu přišel na chuť a byl jsem rád, že jsem vydržel a knížku neodložil. Knížka se mi nakonec moc líbila. Vřele jí doporučuji. Nechá se v ní najít dost užitečných rad pro různé životní situace. Teď zrovna se chystám koupit jednu pro sebe a druhou jako dárek.

Kate84
02.02.2013 2 z 5

Tuto knihu jsem četla koncem devadesátých let a spíš to pro mě byl zajímavý pohled na komunikaci v USA. Hodně mi to dalo, ale pro české poměry je to nepoužitelné. Navíc spíše zaměřené pro podnikatele či lidi, kteří musí často vystupovat mezi davy. Co se týče získávání přátel je to spíš takový návod pro totální ignoranty, kteří neví jak se mají chovat, ale přátele si tímto "naučeným" způsobem stejně nezískají. Pár hvězd za to, že mě to kdysi nasměrovalo, čemu se v životě vyvarovat a jak to chodí v americké nadnárodní společnosti. Anglický název mi přijde trefnější - jde o to jak šlapat po lidech, aby si toho nevšimly...

dadu
25.05.2012 5 z 5

Dale Carnegie mě opravdu zaujal. Většina knih, píšících v tomto okruhu, jsou spíše plné pouček a káravých poznámek. Kdežto Carnegie uvádí nepřekonatelné příklady, nejen na velemocných lidech, ale také na nás "obyčejných". Každému, kdo hledá způsob jak se zlepšit v komunikaci a spolupráci s lidmi, nechť si přečte jakoukoliv knihu od Carnegie.

LordSnape
11.03.2012 1 z 5

Kniha o ničem. To i rady od Kiyosakiho jsou čtivější. Tímhle si projev nezlepšíte, ale spíš po vás lidi budou ještě více šlapat anebo naopak prodáte růžovou rtěnku odstín 81. Je to ale dobré v důsledku tak akorát pro managery, jak by měli vycházet vstříc svým podřízeným a mačkat z nich přitom větší výkon. Tahle kniha mohla pomáhat dobře tak v době svého vzniku, tedy v průběhu Velké hospodářské krize, ale dnes ve světě tvrdé konkurence nikoho hezkýma slovama neuchlácholíte. Navíc je tento rétorický přístup dosti manipulativní, hodně podobný sofistické škole. Používají jej hlavně v "podnicích" jako Amway či Avon.

Sugar289
10.07.2011 5 z 5

Tuto knihu by si měl přečíst, každý kdo je v každodením styku s lidmi. DOPORUČUJI!!!

valda
17.04.2011 5 z 5

Celá kniha je rozdělená na 4 základní kapitoly, ve kterých je několik zásad, a každá zásada, kterou Dale doporučuje dodržovat, je podložena příklady ze života.
Autor nepopisuje nějaké teoretické struktury, pravidla a podobně, ale vše je popsáno v konkrétních příkladech zábavnou a nenásilnou formou. Často jsou popisovány situace týkající se známých osobností, historické události a vždy je ukázáno např.: co udělal člověk špatně, nebo naopak jak správně situaci vyřešil. Těchto situací nashromáždil autor obrovské množství za dobu svého přednášení.
Kniha je napsaná velmi pozitivně, na mě možná až příliš, ale pozitivní pohled mi je sympatičtější než, aby kniha obsahovala pravidla, jako jak z „hlupáků sedřít kůži a zvýšit si tak ego.“
Autor popisuje zdánlivě samozřejmé věci, na kterých není nic nějak moc mimořádného, rozhodně nečekejte složité diplomaticko-psychologické konstrukce, které když budete denně pilovat, tak vám budou všichni zobat z ruky. Nemyslím si, že působím tak dobře na lidi, jak bych chtěl, v tom mám rozhodně hodně co zlepšovat. Ale myslím si, že dobře rozumím lidem a umím se vcítit do toho, co dělají a proč to dělají. Po tom, co jsem si knihu přečetl, jsem ale našel mnoho stránek lidského chování, které mi doteď byly prakticky neviditelné, toto poznání je velmi intenzivní a za krátkou dobu, co se mi tato část obrazu více zaostřila, tak můžu říct, že jsem schopen mnohem více dělat to, co se ode mě očekává, a naopak mít možnost více ovlivnit, to, kam se ubírají ostatní, to vše naprosto nenásilnou cestou. Proto knihu velmi doporučuji všem, hodí se skvěle k řešení životních situací, nejen těch, které se týkají byznysu.

Tammiano
07.02.2011 5 z 5

Knihu mohu pouze doporučit, není to jen pro byznys, ale také pro běžný život.

knihovnice
02.02.2011 4 z 5

Nadčasová klasika,užitečná nejenom v "byznysovém školícím systému".