Jak vychovat Trumpa

Jak vychovat Trumpa https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/367279/mid_jak-vychovat-trumpa-8bw-367279.jpg 3 19 19

Po zvolení Donalda Trumpa prezidentem se v centru pozornosti ocitla i celá jeho rodina včetně dětí, na které asi mohou být rodiče právem pyšní, jak se vyjádřila i Hillary Clintonová, když měla před volbami ohodnotit, co na soupeři oceňuje. Jejich matka Ivana, světoznámá Češka, první Trumpova žena, proto sepsala vzpomínky, v nichž se vrací jednak ke svému dětství ve Zlíně, studiu, emigraci, létům manželství s Donaldem Trumpem i pozdějším vztahům, ale především popisuje, jak důsledná a náročná byla jako matka na své děti, aby je negativně nepoznamenalo bohatství, ale naopak aby v nich podpořila vlastnosti, které je dovedou k úspěchu. Kniha obsahuje mnoho zajímavých historek ze zákulisí života Trumpova klanu a je doprovázena barevnými fotografiemi.... celý text

Přidat komentář

jirina4159
13.03.2024 5 z 5

Nejsem kritik abych rozebírala literární hodnotu knihy. Přečteno za dva večery vůbec ne špatné i když osoba pisatelky je všeobecně známa a často i negativně hodnocena, její názor jak z dětí nevychovat rozmazlené spratky je opravdu dobrý. Neškodilo by aby si ji rodiče kteří nekriticky a někdy na vlastní úkor hýčkají děti přečetli. Dostala jsem ji k přečtení od dcery která ji sama zatím nečetla ale v některých případech se k dceři chovala stejně jako spisovatelka.

Květi62
13.08.2023 4 z 5

Knížka mi přišla jako dárek ke knihám, které jsem si koupila. Nic jsem od ní neočekávala, a proto mě tak překvapila. Ivana Trump vypráví o svém dětství, o životě v Americe, ale hlavně o svých dětech. A já vidím, že byla skutečně dobrá matka, protože o svých dětech se nikdy nevyjadřuje kriticky.


BookLover69
24.07.2022 5 z 5

Skvělá kniha, koupil jsem si jí z nudy na dovolené jako elektronickou a přečetl ji za den a půl a uvažuju o koupi papírového výtisku. Možná sáhnu po jiných jejích knihách a nechápu ta nízká hodnocení této knihy v Česku ve srovnání s těmi venku. Nebo vlastně chápu :-)

Ivetaa
19.12.2018 4 z 5

Nemám ráda D. Trumpa, proto jsem byla zvědavá na tuto knihu od bývalé manželky. Četla se dobře, nechybí úsměvné a humorné pasáže. Mě kniha pobavila a dík za to, že jsem směla "nahlédnout" do života bohatých a privilegovaných.

maryzka
02.05.2018 1 z 5

Myslím, že tato kniha strhne dost pozornosti, některým čtenářům se bude líbit, někomu ne. Když jsem se dívala v knihkupectví v Nymburce tak jsem se neubránila smíchu a ironicky jsem si říkala- ještě štěstí, že máme rodinu Trumpu- zrovna vyšla kniha o pobytu prezidenta v Bílém domě, poté dcera Ivana Trumpová napsala také knihu no a nakonec její maminka. Docela mě ta kniha štvala, někdy jsem kroutila nad ní hlavou, ale vcelku se dala číst. Neubránila jsem se bohužel někdy i blbé české závisti, jak už to máme my Češi v povaze. Ovšem jsem při jejím čtení neubránila trochu srovnávat s Knihou od paní Hašek Coolidge. Mají málo společného i když jedna společná věc by se našla- Obě emigrovali z tehdejšího Československa, i když věkový rozdíl je 20. let paní Eliška byla dítě, ovšem paní Ivana emigrovala když byla pomalu plnoletá a byla to její volba. Začátky docela měla (paní Ivana) ulehčený o strýce, měla štěstí, že se seznámila s boháčem a dal jí práci. Také to měla ulehčený tím, že jí mohli rodiče navštěvovat. Jinak jejich výchova a výchova dětí probíhala odlišně. Eliška měla chování ještě z první republiky, kdežto Ivana sice bylo chování také s první republiky, ale s ostrými lokty, Jinak sice jedna čtenářka napsala, že kniha od paní Eliška je dost sebestřední, ale kniha paní Ivany by to mě vyhrála v sebestřednosti a trochu jsem tam cítila takový narcismus.Ovšem na druhou stranu se mí líbilo její loajalita. V této knize se nenajde nic záporného jak proti manželovi, tak proti jejím dětem- prostě děti jsou bez chyb. No a docela sice chodila do práce, ale měla hospodyně a pochopitelně chůvy. No jinak nevím jak by se její život vyvíjel bez strýcova zázemí, nebo kdyby nepotkala chlapa s dobrým zázemím. Jinak jsou tam pěkný fotky.Jenomže mám dojem z této knihy, že už je spíš pod vlivem Ameriky než Čech.Nevím, zda je nějaký pro povahu paní Ivany Trumpové nějaké pojmenování.

Autorovy další knížky

Ivana Trump
americká, 1949 - 2022
1992  70%Jen z lásky
2018  65%Jak vychovat Trumpa
1993  70%Volná pro lásku
1996  54%To nejlepší teprve přijde