Jak to mají holky

Jak to mají holky https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/292933/bmid_jak-to-maji-holky-k1t-292933.jpg 3 98 26

Jsou různé typy holek, ale v zásadě… na některé se můžete spolehnout a některé vás příslovečně bodnou do zad při první příležitosti. Alex, Mollie a Veronica jsou nejlepší kamarádky, jsou nerozlučné ve škole i mimo ni. Všechny holky na škole jim jejich přátelství závidí a na večírcích na nich mohou oči nechat. Ale jak je to s nimi doopravdy? Znají vůbec jedna druhou a dokážou si být opravdovou oporou? Mollie chodí s hvězdou lakrosového týmu, ale není s ním moc šťastná, navíc řeší poruchu příjmu potravy, o čemž málokdo ví. Veronica žije v nestabilní rodině. Táta neustále cestuje a mámu zajímá spíš její trenér Roger než vlastní dcera. Veronica je známá střídáním kluků, má spoustu přátel a vysněnou postavu. Kamarádky si myslí, že má vše, po čem ony touží, přitom Veronica vůbec šťastná není a chybí jí opravdová láska. A Alex? Ta žije jen s maminkou a bratrem. Alex je tajně zamilovaná do svého souseda Drewa, kterého zná odmalička. Je stále panna, protože věří, že tím prvním bude někdo, koho bude milovat.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

Those Girls , 2015

simi22
20.03.2023 3 z 5

Příběh o 'kamarádství' třech dívek, které navenek vypadá dokonale, avšak realita je úplně jiná. Kniha byla velmi čtivá, sprostá slova, mi až na nějaké výjimky nevadily, a do celkového příběhu asi i seděly. Mrzí mě ale nedostatečně využitý potenciál knihy i v jiných důležitých tématech, např. v PPP, která se zde vůbec neřeší, ale celou knihu se zde na toto téma nacházejí 'vtipné' narážky hlavních postav. Přitom v realitě to sranda vůbec není, a když je to kniha pro mladé, chtělo by to zmínit.
Celkově asi (lepší) průměr, ale hlavně díky čtivosti, díky které jsem knihu rychle přečetla a která často zachraňovala i občasně pokulhávající děj.

uzivatel1190
16.11.2022 2 z 5

Tak dočetla jsem ji, chtěl jsem vědět, jak se ty vztahové propletence rozmotají, chvílemi jsem si ale říkala, že to je knížka pro mládež, i když trochu drsnější, děj nicméně utíkal, bylo to psané lehce, dobře čitelné, na deštivý víkend, kdy se Vám nechce moc přemýšlet, je knížka ideální.

lily_maleckova
24.07.2021 2 z 5

Tak tato kniha na mě byla fakt moc! Začala jsem ji číst v prosinci, po padesáti stranách jsem odložila, protože jsem z ní měla dost. Chci dočíst rozečtené knihy, proto jsem se do ní na začátku prázdnin pustila podruhé.
No, knize nejde upřít, že je čtivá a stránky mizí pod rukama. Ale ten děj! Vážně nechápu, jak si hlavní hrdiny mohou říkat nejlepší kamarádky, když na sebe nadávají, dělají si naschvály a pomlouvají se. Takovou nejlepší kamarádku bych teda nechtěla
Jediná Alex mi přišla víceméně normální, Molly a Veronika byly v některých věcech velký extrém.
Jsem ráda, že jsem knížku dočetla, ale znovu ji určitě číst nebudu

medlovice
31.08.2020 3 z 5

Tyto holky ! Je jim 17 nebo 18 a zajímá je jen sex , večírky a alkohol. Místo zálib si vykouří jointa. Ve dvaceti k smrti znuděné , ve třiceti se ženou za kariérou , ve čtyřiceti vyhořelé , prázdné. A to je kniha pro mládež, dobrý vzor.
Ze začátku se to dalo číst , ale už těch vulgarních scén a slov bylo dost. Honba za popularitou není můj koníček. Knihu jsem nedočetla a určitě nejsem jediná.

Jirikk
21.12.2019 2 z 5

Tak čekal jsem trochu víc. Pulka knihy nuda, pulka se dala číst,ale spíš nedoporučuji.Čekal jsem to víc kontroverzní...

SmallLucia
30.09.2019 2 z 5

Nevím, co si o této knize myslet. Zřejmě jsem pochopila, co tím autorka chtěla sdělit - co dokáže lež, přetvářka, závist a žárlivost.
Hned první kapitola mě vyvedla z omylu, že se bude jednat o vztah tří dobrých kamarádek a jejich problémů. Místo toho mi bylo naservírováno tolik vulgarismů, řečí o sexu, nevěře a dalším, že jsem nestačila "valit" oči, jakou knížku jsem to vzala do rukou.
Děj se neuvěřitelným způsobem zamotával tak, až jsem s každou další kapitolou přestávala věřit v jakékoli normální chování jakékoli postavy. Nestihla jsem si vybudovat ani jediný kladný vztah, protože jakékoli slabé sympatie každá postava v další vteřině "zabila".
Mě tato knížka opravdu nesedla.

Ivka14
26.05.2019 2 z 5

Četlo se to rychle, ale vůbec se mi ta knížka nelíbila. Bacha můžou být spoilery!! Že tam všichni spali s každým mně už pak přišlo přes čáru a ten konec byl na me až moc drsný...

Damonka12
02.05.2019 2 z 5

Tato kniha mě až tolik nezaujala, měla zajímavé i nudné části a to, co se tam mezi holkami dělo, no obačas to bylo divné.

Luci.han
17.04.2019 2 z 5

Teda.. Co bych o téhle knize mohla napsat? Mám z ní lehce smíšené pocity. Zprvu jsem vůbec nevěděla, co od knížky očekávat. Myslela jsem si, že to bude nějaký rozkošny středoškolský románek o partě kamarádek, co nakonec skončí sladkým happy-endem. Hned začátek první kapitoly mne však vyvedl z omylu.
Na celé knížce mi ani tak nevadily ty často opakující se vulgarismy, avšak hned první, co mě zaráželo, byl věk hlavních postav a to, co všichni během celého příběhu vyváděli. Nevím, zda to autorka takto přeháněla schválně, aby tím upozornila na zkaženost dnešní mládeže, či jen nedomyslela drobné detaily o tom, co se přísluší na 16ti leté pubescenty. Další věc, se kterou jsem měla problém, byla důvěra k hlavním postavám. Jakmile jsem si k nějaké z nich udělala vztah, hned ho nějaká událost, či její chování v dané situaci, opět zničili. Jediná postava, ke které jsem si po celou dobu příběhu udržela kladný přístup byla Alex, která se nakonec stala jednou z hlavních záminek, proč jsem tuto knihu chtěla dočíst.
Konec knížky mě lehce zklamal, byl hodně uspěchaný a useknutý a celkově jsem od něj čekala víc.
I přes to všechno mne knížka vcelku bavila. Objevily se tam i napínavé pasáže, které mne nutily číst dál a dál. Dopuručila bych ji spíše někomu, kdo si příliš nepotrpí na romantiku a sladké, předvídatelné šťastné konce plné lásky a uspokojení čtenáře. Knihu bych určitě raději zařadila do věkové kategorie 15+. :)

silvinka12
02.09.2018 3 z 5

Chtěla jsem knihu odložit, ale přeci jsem ji dávala snad miliardu šancí, abych ji dočetla. Nevím jestli se přátelství mezi Veronikou, Alex a Molii dá nazývat přátelství. Alex a Molii, to by ještě šlo dohromady, ale Veronika mi k nim prostě nesedla. Alex mi přišla asi nejlepší z nich, Mollie ta nebyla zas tak úplně špatná a Veronika se mi od začátku do konce nelíbila. Prvních sedmdesát stran jsem se nudila, byl zázrak, že jsem se tím prokousal, ale potom to už celkem ujde. Nečekejte od této knihy nějaké zázraky, je to takový průměr, některé kapitoly vás bavit budou, některé zas ne.

AnnaAm
21.06.2018 odpad!

jednym slovem hrozné precetla jsem jen asi 3 kapitoly.same drogy sex potraty a podobne.Nedoporucuji

jitkahav
12.01.2018 3 z 5

Vzhledem k tomu, že kniha byla původně koupená pro moji 13iletou dceru, jsem ráda, že ji ani nezačala číst, přestože je označena jako dívčí román. Vztahy mezi třemi "kamarádkami" jsou hrozné. Samá přetvářka a faleš, pořádání večírků, hulení trávy, sex.
Ani jedna postava mi nebyla sympatická. Ale co mi nejvíc vadilo bylo množství sprostých slov a oplzlosti. Takže bych to shrnula tak , že kniha je o životě středoškoláků určená spíš pro trochu dospělejší čtenáře.

Nikcasmej
29.12.2017 3 z 5

Kniha mě zaujala anotací a obálkou. Když jsem však knihu četla, tak nemůžu říct, že by se mi děj nelíbil, ale nějáké scény byly podle mě přehnané až nudné. Ten kdo si knihu nepřečte nic neztratí.

TaJiná
16.10.2017 1 z 5

Uffff... Jedna z nejnudnějších knih, které jsem kdy četla. Pletly se mi postavy, jak se stále střídala ichforma, nehledě na to, že byly skoro až odpudivě nesympatické. Kniha mi ve shrnutí přišla jako rádce pro děvky, fetky a kuřačky.

SelenaDemi428
04.09.2017 4 z 5

Příjemná oddechovka. Kniha mě příjemně překvapila a přečetla jsem ji během chvilky.
Knihu jsem si koupila hlavně proto, že mi podle popisu připomínala moje někdejší kamarádství a tzv. nerozlučnou trojku, která skončila tak, že se bavím už jen s jednou z těch dvou :D.

Makulka001
26.08.2017 3 z 5

Chování postav se podobalo lidem, kterým je minimálně tak 25 let, nebo aspoň mně to tak přišlo... Příběh byl hezký, kniha čtivá, ale postavy mi prostě moc nesedly... Nicméně je to taková oddechovka na jedno dopoledne, a pokud si představíte že postavám je trochu více let, vyklube se z toho hezká čtivá kniha.

Žožik
23.08.2017 2 z 5

Tato kniha mě moc nezaujala. Chování postav (vzhledem k jejich věku) mi přišlo takové nereálné a postavy samy mi přišly celkem nesympatické. Nějak jsem se do knihy nezačetla. :/

Ria.
27.07.2017 3 z 5

U knihy mě zaujala obálka a anotace. Podle ní jsem si myslela, že děj bude trochu víc.. vyspělejší? Možná, že kdyby mi bylo o pár roků méně, kniha by mě bavila více. Je to můj osobní problém, ale v určitém žánru mi vadí, když jsou hlavní postavy mladší než já. Navíc na to, kolik jim bylo, v některých chvílích dělaly věci, které mi v mých 21 letech přišly docela přes čáru.
3 hvězdičky.

margoj
27.06.2017 3 z 5

Pokud si chcete přečíst knihu o každodenních problémech puberťaček, pomlouvání a nenávisti, sexu a sprostého slovníku, tak prosím, tato kniha je přesně pro vás.

Petruska200
27.06.2017 3 z 5

Nejak jsem se nezacetla

pro dívky pro dospívající mládež (young adult)

Autorovy knížky

Lauren Saft