Jak poznat psí duši

Jak poznat psí duši https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12310/bmid_jak-poznat-psi-dusi-gZG-12310.jpg 4 236 50

Rudolf Desenský je praktik v oboru psychologie psů, behaviorismu a poruch chování se specializací na výuku lidí v převýchově psů. Zachraňuje psy, kteří jsou kvůli špatnému přístupu svých dosavadních pánů problémoví či nezvladatelní. V této knížce se Rudolf Desenský dělí o zkušenosti, jež má s agresivními či původně nedůvěryhodnými psy, a vysvětluje, jak takové psy zvládnout.... celý text

ankaras
11.09.2016 4 z 5

Rudolf Desenský opravdu zná a umí jako nikdo jiný, má to prostě v sobě. Na to podle mě majitel nesmí zapomenout a přistupovat k této knize jako k rádci a vybrat si pouze některé rady. Každý vztah pes/člověk je totiž jiný a každý pes je jiná osobnost.

TynaBehuncikova
15.07.2016 4 z 5

Psa nemám ani jsem nikdy neměla. Knihu jsem si půjčila od taťky, že ji půjčím své nejlepší kamarádce, která má se svým psem trochu problémy. Ani nevím proč jsem ji ale začala číst a nakonec se rozhodla ji dočíst až do konce. Možná protože mě velmi zajímá psychologie, a tohle je přeci taky psychologie, jen ta psí, která je svým způsobem i o dost čistější a upřímnější než ta lidská. Moc krásná knížka.

pajaroh
17.06.2016 4 z 5

Zajímavá a přínosná kniha pro člověka, který se chce věnovat výcviku psů. Je brána spíše s psychologického hlediska, pomůže pochopit podstatu vztahu člověka a psa a klade důraz na základní a nejdůležitější povely.

alcaaja
02.06.2016 5 z 5

uzitecne rady :-) otevira oci k jinemu vnimani

MarkétaLore
16.02.2016 5 z 5

My máme dva Moskeváky, takže kniha by měla být pro mě. Naštěstí agresivní nejsou. Akorát neposlouchají, takže cvičíme na dlouhé šńůře, jak poradil pan Rudolf. Spoustu opravdu dobrých rad. úplně jiný pohled na psa.
Z knihy je jasné, že pan Desenský je hodně alternativní, a zároveň si je velice vědom svých schopností navíc, oproti jiným lidem. Jak ale zachránit život sobě i psovi, když po mě jde nějáká cizí bestie, to jsem se moc nedozvěděla.

Veggi
02.01.2016 4 z 5

Poznat psí duši vypadá jako těžký oříšek, obzvláště když vidím ty desítky nevychovaných psů pobíhajících po sídlišti, ale ono to není těžké, jen si chce psa vybrat podle povahy a jeho potřeb (ne border kolii do paneláku, když na ní máme 1 hodinu denně) a chovat ke s k psovi jako k psovi a ne jako k dítěti. Tato kniha je ideální pro každého, kdo uvažuje o pořízení psa, díky ní se snadno vyhnete základním chybám. Chybí mi jen zde bližší popis výchovy psa, ale to je možná v dalších dílech.

Janie1989
20.08.2013

knihu mám doma stejně jako všechny zbylé knihy tohoto autora. máme dva psy doma a s jejich výchovou nám i osobně hodně pomohl. kniha není návod na všechny psy všech plemen, je to pouze ukázka toho, jak se můžeme ke psům chovat lépe, bez křiku, mlácení a drezůrování. doporučuji všem, kterým například psa, stejně jako nám, se snažili zkazit na cvičáku! :)

TaliAn
07.05.2013 5 z 5

Výborná kniha, která se snaží přiblížit jak psi uvažují, i když není "univerzálním návodem" na každého psa a zároveň kniha ukazuje odlišný přístup autora knihy ke psům.

Kaihomielisyys
10.03.2013 3 z 5

Poměrně zajímavé čtení...ale jelikož mám doma Irské vlkodavy, knížka mi není moc platná.

pe3czech
04.06.2011 3 z 5

Neberte knihu jako bernou minci. Je velmi dobré si jí přečíst, mám-li psa. Je dobré nahlédnout do duše autora. Ale nesmíte jí brát doslovně, protože(a to autor netvrdí, ale lidé rádi domýšlejí) není platná obecně pro všechna plemena. Máte-li tu čest s agresivním či autoritativním psem, najdete zde dobré návody. Máte-li ale aristokratické plemeno, které je zvyklé uvažovat za sebe, cepování á la Desenský je k ničemu. Nekritizuji proto tolik tuto knihu, jako lidi, v jejichž rukách se mohla stát nebezpečnou zbraní proti psům.

psi

Autoři knihy

Rudolf Desenský
česká, 1969
Jitka Škápíková
česká, 1967

Kniha Jak poznat psí duši je v