Jak poznat psí duši

Jak poznat psí duši https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12310/bmid_jak-poznat-psi-dusi-gZG-12310.jpg 4 236 50

Rudolf Desenský je praktik v oboru psychologie psů, behaviorismu a poruch chování se specializací na výuku lidí v převýchově psů. Zachraňuje psy, kteří jsou kvůli špatnému přístupu svých dosavadních pánů problémoví či nezvladatelní. V této knížce se Rudolf Desenský dělí o zkušenosti, jež má s agresivními či původně nedůvěryhodnými psy, a vysvětluje, jak takové psy zvládnout.... celý text

Andrea S.
23.02.2020 4 z 5

Zajímavá knížka o vzájemných vztazích člověka a psa. Líbili se mi úvody do kapitol, na něž navazují dotazy ohledně výcviku / poslušnosti s odpovědmi a radami pana Desenského. Pozorný čtenář může mezi řádky vyčíst, jak se naučit lépe komunikovat se svým psem.

crazyslunicko
03.02.2020 5 z 5

Kniha o tom, jak pochopit psí duši a pana Rudolfa Desenského. Překvapil mě úvod o jeho životě, kde jsem se dozvěděla informace o jeho dětství a to co p. Desenského formovalo až k psychologovi psů. Překvapujeme mě jeho touha napravit všechny agresivní psi a ikdyž ho pokoušou, tak to nevzdává a převychovává je. Z některých kapitol si určitě vezmu spoustu informací a praktik, které můžu použít na svém psovi. Překvapilo mě spoustu informací o chování psů, kteří se "polidštili" a umějí se přetvařovat stejně jako my lidé. Hned jsem si vzpomněla na jisté situace, které nastaly s naším psem a můžu potvrdit, že to souhlasí. Bohužel asi nemám tak pevnou ruku jako pan Desenský a mám doma rozmazlenečka, ale je hodný a mazlivý a to mi stačí ke štěstí. :)

Kvítek84
26.01.2020 3 z 5

Gró o psí duši si v nepříliš přehledné knize musí čtenář tak nějak sám vyňufat, ale je tam. Hned ze startu mě trochu odrazovaly snad až příliš dlouhé kapitoly věnované jednotlivým psům autora. Byť chápu, že pro něj je to srdcová záležitost, psích příběhů mi přišlo až zbytečně moc, místy mě to nudilo a odrazovalo od čtení knihy.
Nakonec jsem ráda, že jsem to nevzdala, protože kniha opravdu skrývá jasné návody a tipy jak porozumět psí řeči. Moc oceňuji kladení důrazu na pohodu, klid, bytí v přítomnosti a jednoznačné, jasné povely. Plus připomenutí, že moc mluvení škodí. Tyhle komunikační tipy využiju nejen se svým budoucím pejskem, ale i se svým současným mužem :-)

Godvind
12.12.2019 5 z 5

Chybu hledej vždy v sobě, ne ve psovi. Tak by se dalo shrnout hlavní poselství této knížky. Stylistika není úplně špičková, autor se často rád pochválí a některé pasáže se táhnou.
Ale mezi tím vším budete poznávat své vlastní chyby a chybičky. Přesně to je na této knížce to nejlepší. Pomohla mi uvědomit si, kde musím zapracovat na sobě, ne na hafíkovi. Fungovalo to. Proto dávám plný počet hvězd.

zelena_zabicka
03.12.2019 4 z 5

Pan Desenský je pro mě ve výcviku psů obrovská kapacita. Líbí se mi i jeho přístup k věcem mezi nebem - zemí - člověkem a psem. Příští týden si jedeme pro náš první psí přírůstek a pokud by se snad někdy objevil nějaký problém, nebála bych se s ním na tohoto člověka obrátit. Knížka je velmi čtivá, protkaná konkrétními příběhy psů, možná bych však uvítala větší množství nějakých konkrétních (rozumějte: po lopatě, pro začátečníka) rad, tipů, návodů - i když se jim p. Desenský brání, neboť každý pes je originál a na každého platí trochu něco jiného (nešablonuje). Škoda, že se v nějaké knize nevěnuje i štěňatům a tomu, jak příp. budoucím problémům předcházet už ve štěněčím věku.

hannah2000
07.10.2019 5 z 5

Tuto knížku jsem si našla po tom, co se náš druhý pes (50-kilový pubertální berňák) rozhodl přebírat si naše povely po svém :-D. Čekala jsem rady, co kdy a jak, ale našla jsem zpověď člověka, který dokázal pochopit psy z podstaty jejich duše a to postupným okoukáváním jejich zvyků a způsobů chování v různých situacích. Knížka je napsaná jednoduše, ale zajímavě. V úvodu se dozvíme, jak se autor vlastně ke psům dostal, a v dalších kapitolách čtenáře postupně seznámí se psy, které měl a zároveň i přidává informace, co vše chování psa ovlivňuje. Celou dobu se RD zaměřuje víc na psy. Lidi, a to včetně sebe, staví stranou. V závěru knihy jsou otázky chovatelů s odpověďmi.
Já, ačkoli v knize nejsou přímé odpovědi, jsem po dočtení spokojená, protože mezi řádky jsem návod našla. A uvidím, jak dokážu všechny ty rady uplatnit v reále, a zároveň doufám, že se mi i díky nim z našeho rozjíveného berňáka podaří vychovat příjemného společníka tak, jako z toho předchozího.
PS: V televizi jsem viděla i pár dílů Kočka není pes a líbily se mi. Asi tedy nikdy nebudu na svého psa vrčet, ale hodně jiných rad využiju.

Shui-Xian
04.04.2019 5 z 5

Když jsem knihu četla poprvé, říkala jsem si, jestli to RD se svojí sžíravostí vůči lidem trochu nepřehání - a to i přesto, že to rozhodně nebylo čtení jen o příjemných zkušenostech. Později jsem shlédla pár dílů Kočka není pes, kde RD radí majitelům psích mazlíčků. Už se jeho naladění nedivím. Vždycky jsem si myslela, že normální, běžný člověk to se psem nemůže až tak zpackat a i když sem tam dělá chyby ve výchově, láska a péče to pokřivené z větší části vyrovnají. Teď už si myslím, že psa by měli mít možná tak 3 lidé z 10... A přitom by stačilo k dobré komunikaci se zvířaty mnohem méně, než by se zdálo.
Nevím, jak se na knihu dívají kovaní kynologové (znám i ty, kteří jen závidí a na RD hází všelijakou špínu), ale mně přišly popsané zásady dost jasné, efektivní a k psům férové. Věřím, že žádný laik seznámením s knihou nic nezkazí a pokud má jen trochu chuť na sobě a na svém psu pracovat, může s tímhle přístupem nejen dobře zvládat výchovu, ale i navázat se svým chlupáčem zdravý a srdečný vztah...

Yustina
24.01.2019 5 z 5

Doporučuji každému pejskaři.. zajímavé podněty..

Marta13
07.01.2019 5 z 5

Srozumitelně napsaná kniha k pochopení psího chování. Velice doporučuji všem.

lagina
11.10.2018 4 z 5

Naši psi nikdy nebudou tak vychovaní jako je má pan Desenský, věnuje jim každou minutu svého času... ale rozhodně mi je jeho přístup tisickrát milejší než ten, který jsem zažila na cvičáku :-) Zajimavý vhled do neobvyklého života :-)

hanka175
13.07.2018 5 z 5

Na nové vydání knihy jsem netrpělivě čekala a velice se mi líbila. Myslím, že každý "majitel" psa, by si ji měl přečíst. Psi mě provázejí od mých šesti let (němečtí ovčáci na zahradě domu, se kterými jsme chodili na cvičák a nyní v bytě zlatý retrívr), žádný z nich nebyl "problémový", ale i tak mi kniha přinesla spoustu námětů a inspirace. Děkuji autorovi a přeju mnoho spokojených čtenářů a "šťastných" psů :-)

MarSad
24.06.2018

Knihu jsem přečetla jen proto, že se mi náhodou dostala do ruky. Valnou většinu metod pana Desenského neuznávám, a po přečtení jsem se v tom jen utvrdila.

Michelle9191
09.05.2018

Skvělý náhlad na to, že celé to jde i jinak :-) Pejskařům doporučuji přečíst. Spousta informací o výcviku, psychologii a chování psa.

J.books
02.05.2018

pro všechny pejskaře ideální, některé rady uvádíme do praxe a osvědčily se na jedničku

Roanna
29.04.2018

Nejlepší kniha o (pře)výchově psů, kterou jsem četla. Pro pejskaře povinná četba. Investice do této knihy nelituji, protože Rudovy rady opravdu fungují! Navíc jsem se i pobavila nad některými hláškami.
V první kapitole Ruda poodhaluje soukromý život a představuje svou smečku, v dalších dvou už se věnuje konkrétním problémům (jak odnaučit psa agresivnímu i bázlivému chování, lovení, bát se bouřek, jak ho naučit správné socializaci, atd.), ale převážně odpovídá na vybrané dotazy pejskařů - nutno však podotknout, že někdy jsou jeho odpovědi stočeny do jinam a ve výsledku se vlastně konkrétní řešení nedozvíme :-) Každopádně jsem se dozvěděla spoustu nových rad a informací, takže kniha splnila svůj účel. Ruda mě prostě baví.

Breburda
26.04.2018 5 z 5

To by měla být povinná četba při pořízení psa, za mě top!

pajaroh
08.03.2018 4 z 5

Přestože vlastním první kníhu z roku 2008, pořídila jsem si i nové vydání. A jsem ráda, je zde jasný posun autora, který učinil nejen se psy, se kterými se během té doby setkal a žil. Kniha je velmi nápomocná nejen jako pomůcka při vychovávání psa (a majitele), ale především pro jeho pochopení. A v tom je většinou kámen úrazu.

yenna
09.10.2017 4 z 5

Knihu jsem četla v novém vydání a velmi se mi líbila. Shledala jsem ji velmi poučnou tak, že jsem si v průběhu čtení téměř rvala vlasy, co všechno jsem na svém psu z nevědomosti kdysi napáchala.
Ten to i tak ustál skvěle, ale myslím, že bychom si se znalostmi, které jsem snad z této i dalších knih pana Desenského pochytila, rozuměli s pejskem více.
Podle mého názoru tato kniha dosti zásadně mění postoj čtenáře k psímu plemeni jako takovému a jedná se o zajímavou sondu do jejich duše, která může být i zrcadlem do duše lidské.

Aríka
08.07.2017 5 z 5

Tato kniha by měla být nutnou součástí každé knihovničky správného pejskaře. Rudolf Desenský, autor, nastiňuje dokonalé porozumnění psí duši. Vždy za chování psa může pouze majitel, pes se rodí jako čistá duše, kterou přetváříme a modelujeme do obrazu svého. Psí příběhy z této knihy nám ukazují jak mnozí "chovatelé" pořizují psy pouze z estetických a módních či zjištných důvodů, nechtějí ho jako společníka a věrného přítele. Jediný kdo dokáže spravit pošramocenou psí duši je právě autor, většina "chovatelů" těchto ztrápenců by psa nechala uspat bez mrknutí oka. Obdivuji autora za obětování svého života psům a napravování toho co mnozí na pse pokazili.

strana1-100
29.12.2016 4 z 5

Co mě zaujalo hned na začátku - jak se pan Desenský zbavil své alergie (na psy) tím, že denně přicházel do kontaktu s alergenem (totiž psem, který mu zůstal jako "bonus" na zahradě, kterou si koupil). A pak ovšem jeho přístup ke psům, jeho naladění na jejich uvažování (nebo taky instinkt) i to obrovské zaujetí, kvůli kterému přizpůsobil psům celý svůj život.

psi

Autoři knihy

Rudolf Desenský
česká, 1969
Jitka Škápíková
česká, 1967

Kniha Jak poznat psí duši je v