Jak mi kobliha s marmeládou zničila život

Máte-li rádi břitký, suchý anglický humor, nemusíte ani být dítě, abyste si zamilovali příběhy kultovního britského humoristy Marka Loweryho. Hlavní hrdina jeho nové knihy, Roman, je třídní lůzr, suchar a typický mamánek s děsně trapnou maminkou, která ho přehnaně opečovává. Roman v ničem zvlášť nevyniká, ale pozor: miluje koblihy, zvlášť ty s malinovou náplní. A právě koblihou celý příběh začíná a taky končí. Kobliha potají ukrytá v kapse bundy rozpoutá celou sérii nešťastných příhod, které milému hrdinovi udělají ze života peklo na zemi. Skvělé!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/290749/jak-mi-kobliha-s-marmeladou-znicila-Aiy-290749.jpg 3.617

The Jam Doughnut That Ruined My Life (2015)

Humor, Pro děti a mládež
Vydáno:, Argo

laepus
19.09.2017

Důležitá u téhle knihy je její délka. Kniha je přesně tak dlouhá, jak má být - odehrává se v rozsahu pěti dní a 200 stránek (navíc zkrácených díky obrázkům) a je to akorát na to, aby to čtenáře ještě bavilo a všech těch grc prd vtipů se už zbavil. Humor je bláznivý, jednoduchý, přímočarý a pokud se uvolníte, pobavíte se stejně jako já. Mladším ročníkům to možná připomene nějakého toho Poseroutku (toho jsem nečetl), ale tohle má aspoň nějaké kouzlo a nápad - pan Morcelli, chtivá Jane, nákup v sámošce...

OndřejMergl
07.03.2017odpad!

Celá kniha je o ... koblihách (ne těch koňských). Malý žrout nedostane svoji koblihu a ve třídním kolektivu začne série tragédií, které vévodí zvratky a jiné nechutnosti. Přirovnal bych to ke Kameňáku - určitý styl humoru tomu nechybí, ale své děti bych od toho držel dál.

martinkaLLL
04.02.2017

Taková puberťácká knížka. Překvapila mě, nečekala jsem, že by až tolik pobavila. Má to zajímavý název a nápad také dobrý. Ilustrace zajímavá. Má to o jednu hvězdu méně za Rosii a ten její důvod proč je naštvaná.

hellena1523
29.01.2017

Průměrná humorná kniha pro děti. Místy jsem se opravdu usmála. Taková oddychovka. Pokud jde o ilustrace jsou naivní, tudíž pochybuji, že by je děti ocenily, nicméně vhodně zakomponované k textu.

kalinkacz
03.04.2016

Dneska k nám do práce přiletěla tahle novinka plná šťavnatých koblih! I když se jedná hlavně o dětskou knihu, tak mi má zvědavost nedala a já ji musela zkusit... Výsledek? Ty děcka se dneska ale mají, že jim vychází tak super knížky! Ale ještě lepší poznatek je, že baví i dospělé! A to nejsem ani bůh ví jaký "donutlover"... Kniha je vtipná, originální, má humorné ilustrace a čte se sama.. Takže kdo máte smysl pro humor a rádi se smějete nahlas, tak ji zkuste!
P.S. Hlavně ji kupte svým dětem, nebudete litovat!

pro nejmenší pro mládež humor

Mark Lowery

Mark Lowery