Jak jsem falšovala Picassa

Jak jsem falšovala Picassa https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/490677/bmid_jak-jsem-falsovala-picassa-AaS-490677.jpg 3 16 5

Když Alexandra namísto drahocenného obrazu od Pabla Picassa, který je předmětem dědictví, najde něco úplně jiného, je v koncích. Kam zmizel a kdo ho ukradl? Kvůli němu ji vydírají a má posloužit jako záloha, že se její rodině nestane nic špatného. Za normálních okolností by bylo všechno ztraceno, ale Saša, v civilu známá zpěvačka, si pěstuje dost zvláštního koníčka. Je šikovná padělek. Přivedl ji k tomu strýci, jehož život skrývá nejedno mrazivé tajemství. Jeho „malá rodinná firma“ v Itálii se specializuje na padělání obrazů Modiglianiho, Picassa a jiných slavných malířů. Čas běží, vyděrač nepočká a obraz se sám nenamaluje. V bojových podmínkách as pomocí Michala, Sašina osobního šoféra, se jí to nakonec povede. No minulost se chce připomenout v podobě jejího bývalého italského snoubence Paola a zkomplikuje tak doslova všechno…... celý text

TerkinKnižnySve
07.11.2023 3 z 5

Príjemná oddychovka, plná (pre mňa) humoru, chuti zadrhnut hlavnú postavu, lásky a veľkej zrady.

Príbeh začal Sašou, veľmi humorné a povedala som si no toto bude výborná kniha - silná žena, ktorá vie čo chce. Toto bude výborne príbeh - myslela som si.

Nie že by nebol výborný, bol dobrý. Ako som už v úvode písala, veľmi ma hnevala hlavná hrdinka, ktorá bola tak naivná a sprostá, že keby tam prišli ďalšie a ďalšie postavy, každému vykvaka to čo robí

Fidibus
07.05.2023 2 z 5

(SPOILER) Asi jsem čekala trochu víc a jinak. Přišlo mi to takové chaotické. Saša má pomoct svému mafiánskému strýci zmizet, ovšem připravený plán se zkomplikuje a ona se snaží situaci zachránit výrobou falza. Zmítá se mezi svým novým šoférem Michalem, který se jí líbí, a svým ex Paolem, strýcovým asistentem. Konec je akční a všichni odkryjí své karty. Takové naivní čtení.

cukrovka
15.01.2023 3 z 5

Odpočinkové čtení s předvídatelným dějem. Hodně nesympatická a taky hloupá hlavní hrdinka. Nejzajímavější na příběhu byli informace o padělatelství obrazů.

Renike
15.01.2023 3 z 5

Zajímavý námět, ale nijak moc pro mě. Čekala jsem, že něco dozvím o Picassovi. Nestalo se to. Knihu jsem četla kvůli čtenářské výzvě - ukrajinská autorka.

janina66
08.01.2023 4 z 5

Příjemná, čtivá, jednoduchá kniha o falšování obrazů, zpěvu, trochu té mafie a nezbytná láska. Bavilo mě to, milá oddychovka.

Vita Jamborová
ukrajinská, 1977