Jak dostat tatínka do polepšovny

Jak dostat tatínka do polepšovny https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76005/jak-dostat-tatinka-do-polepsovny-76005.jpg 4 234 234

Jak… série

Literární přepis televizní hry navazuje na knihu "Jak vytrhnout velrybě stoličku" a uzavírá příběh malého Vaška a jeho rodičů. Pokračování příběhů malého Vaška je na rozdíl od zimní atmosféry první části (Jak vytrhnout velrybě stoličku) zasazeno doprostřed krásného, vydařeného léta. Děj se odehrává na venkově, kam odveze tatínek Vaška s maminkou, a kde je očekává další překvapení: nejen vynikající prázdniny v prostředí skalního "města", ale i postava dědečka, chápajícího všechny nebezpečné víry v rozbouřené hladině obnovovaného vztahu tří nejbližších lidí. Vaškovi se splní i další přání - táta jej zaučuje do tajů horolezectví. Tato společná vášeň je však příčinou dalších konfliktů mezi oběma rodiči - k velkému žalu Vaška i dědečka. Snad nikdo z těch zúčastněných si nedokázal představit, kolik úsilí si vyžádá znovuvytvoření opravdového a ryzího vztahu Luboše a Anny. Největší odměnou za jejich nelehké hledání, tápání a dočasné rozepře je skutečnost, že svět dítěte opět dostává zářivé barvy, že je z něj konečně vyloučena tíživá samota. 23-047-87... celý text

Honza89
31.03.2020 5 z 5

Opět bezvadné zpracování filmu do knižní podoby, četl jsem s radostí. Jen oproti prvnímu dílu je kniha víc rozepsaná ve srovnání s filmem, což mi úplně nepasovalo. Ale je to nepodstatný detail, ke knize se stejně jako k filmu budu rád vracet :-)

vlastimil577
18.01.2020 4 z 5

Pěkně se to četlo, včetně fotografií ale film mě více rozesmíval.

AničkaJ
09.01.2020 5 z 5

mám moc ráda i ten film, takže očekávání splněno. bavilo mě porovnávat mírné rozdíly

RMarkéta
17.10.2019 5 z 5

Snadno a rychle. Pokud budete mít za synka malého Vaška. Ještě si u toho užijete spoustu legrace. To vám můžu zaručit. Druhý díl je snad ještě lepší než ten první. Při čtení se mi propojuje kniha s filmem. Mozek má prostě úžasnou schopnost vytvářet projekce. Bezva letní čtení, ale i při podzimních plískanicích mi vždycky zvedne náladu. Ten příběh nestárne. A to je moc dobře.

Pavelpi
09.02.2019 5 z 5

Velmi zábavná kniha a ve srovnání s filmem je to také velmi dobré,

Silwinka87
15.07.2018 5 z 5

Vtipná a zábavná letní knížka..Vašek je prostě super!!! Nečetla jsem poprvé ani naposledy:-)

lennyT
13.03.2017 5 z 5

Proste klasika! Super

koki.veru
13.01.2017 5 z 5

Super knížka, super film. Pohodová, zábavná četba.

tatafa
07.01.2017 5 z 5

Krásná knížka, která navíc zachovává a přenáší stejnou pohodu, jako film, což se jen tak nevidí. Klobouk dolů před autorkou.

Edona
01.06.2016 4 z 5

Krásné, úsměvné, pro milovníky filmů nutnost.

Netopyr07
09.02.2016 5 z 5

"Tak, a máme po gáblíku, Pepo..." "CO TO JE?" "To je PEPA!" :-)))

ARosen
26.12.2015 5 z 5

Skvělá kniha, hezké filmové zpracování, pobavila mě Vaškova dětská naivita i vtipné vyprávění autorky.

Anaš44
01.12.2015 3 z 5

ještě jsem to nepře četla ale po harrym se chystam takže podle filmu dávám 3 pak to třeba změnim

Knižní střípky
21.10.2015 3 z 5

Co dodat k této knize než jen, že to byl pěkný návrat do dětství, navíc, díky báječnému filmovému zpracování obou dílů, Vám kniha přímo ožívá před očima.....

Marselle
07.06.2015 5 z 5

super kniha ...

knihamouder
16.09.2014 5 z 5

Krásné léto, pěkný venkov, skály, dobrodružství, zábava. Za mě super oddech, milé čtení.

ritz
22.07.2014 5 z 5

Nádhera, oba dva díly.

JessS
25.02.2014 5 z 5

Je to skvělá knížka,vždy mě dost pobaví,a ráda shlédnu i film ;)

Marčullkas
27.01.2014 5 z 5

Pro mě fajn knížka i film:) Taková klasika, která neurazí ani nenadchne, ale není nad to vypnout a relaxovat.;)

petruska85
20.08.2013

další díl o Vaškovi, nenechám si ujít ani filmové zpracování