Jackaby

Jackaby https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248280/bmid_jackaby-OsM-248280.jpg 4 383 120

Jackaby série

Příběh detektiva, který se zabývá paranormálními jevy, překypuje troufalým vtipem a notnou dávkou hrůzy ve stylu Doktora Who a Sherlocka Holmese. Abigail Rooková právě přicestovala do New Fiddlehamu v Nové Anglii. Píše se rok 1892 a ona nutně potřebuje najít práci. Potkává R. F. Jackabyho, detektiva objasňujícího nevysvětlené jevy, jehož bystré oko si všímá všeho neobvyklého – což zahrnuje i pozorování nadpřirozených bytostí. Abigail má zase jiný dar, dokáže si všímat obyčejných, ale podstatných detailů, takže se na místo Jackabyho asistentky výborně hodí. Hned během svého prvního dne v novém zaměstnání se Abigail ocitne uprostřed napínavého případu: ve městě řádí sériový vrah. Policie je přesvědčená, že se jedná o běžného kriminálníka, ale Jackaby si je jistý, že za vším stojí nelidská stvůra, jejíž existenci policie – s výjimkou mladého pohledného detektiva Charlieho Canea – vytrvale popírá.... celý text

elenai
30.10.2017 4 z 5

Měla jsem chuť na nějakou detektivku, která by ladila k pošmournému počasí venku. A nebyla jsem zklamaná! Detektivní zápletka sice byla taková průměrná, ale děj byl svižný a dynamický, takže za mě spokojenost. A co je třeba vyzdvihnout, jsou ústřední postavy - Jackaby a Abigail jsou prostě báječní! Je mezi nimi chemie a jejich dialogy mají jiskru. Trošku se mi nelíbily některé použité výrazy, které dle mého nekorespondují s mluvou 19. století, ale jsem schopná je vyfiltrovat. Každopádně se těším na další pokračování!

Melaanie
09.10.2017 3 z 5

Příběh se mi líbil, ale vraha jsem odhalila velmi brzy. Přesto příběh při čtení rychle ubíhal a mělo to zajímavý děj.
Druhý díl už čeká na přečtení, tak doufám, že bude stejně příjemný jako tento.

Barbora94
02.10.2017 5 z 5

Parádní, čtivý příběh s nádechem nadpřirozena

Dani3
22.09.2017 5 z 5

Lehké a zábavné čtení s nádechem nadpřirozena.
Vraha jde odhalit poměrně brzy, ale nijak to nevadí, protože čtenář neví, proč všechny ty zločiny vlastně páchá.
Na další díl s Jackabym a slečnou Rookovou se moc těším.

MartinaF
28.08.2017 4 z 5

Taková milá jednohubka, u které mi asi před polovinou bylo jasné, kdo je vrah. Nebylo to tak špatné, ale myslím si, že je kniha určená spíše do kategorie Y/A.

Baru1236
09.08.2017 4 z 5

Do téhle knihy jsem šla se smíšenými pocity, ale nakonec mě mile překvapila a moc se mi líbila. Jackabyho i Abigail jsem si zamilovala na první přečtení, příběh je vtipný a rychle utíká. A ačkoli o detektivní části zápletky nemůže být řeč, vraha jde totiž odhalit už na začátku, kniha má své vlastní kouzlo a já se nemůžu dočkat až si přečtu další díly.

KnihomolkaMari
23.07.2017 3 z 5

Já vám tedy nevím, začátek mi přišel jak naprostá vykradačka Sherlocka Holmese, kterého tolik opěvuji a právě srovnání s ním a touto knihou mě donutilo ke koupi a řeknu vám, velmi slabý odvar. Fantasy samo o sobě tam bylo vykresleno snad jen aby se neřeklo a aby kniha alespoň měla čím zaujmout, ale přišlo mi to spíš nesmyslné. Druhá polovina už byla o špetku dějově zajímavější, Jackabyho jsem si nakonec vskutku oblíbila svou podivností ale Abigail mi přišla taková nemastná neslaná. Plus knihy je, že se hladce a plynule četla a konec se docela povedl proti zbytku knihy. I když mě kniha moc neoslovila, druhý díl si plánuji přečíst, pokud vím, je už i lépe hodnocený.

Sarfias
20.07.2017 5 z 5

Pozor - možné spoily.
Tento příběh, i když od prvopočátku s poměrně jasným padouchem (ne, vrah nebyl zahradník, ale i tak to bylo docela jasné hned z počátku), mě i tak dost zaujal. Prostředí a doba, ve které se příběh odehrává, jsou mi blízké a tak jsem knihu četla jedním dechem.
Postavy Jackaby i slečna Rooková jsou velmi pěkně napsané a i když mi Jackaby mírně připomíná některého Doctora Who, myslím, že i tak je vcelku zajímavý a originální detektiv :-) A kdo by nechtěl bydlet v Jackabyho domě i s vlastním duchem a kačerem?

Veronika33
06.07.2017 3 z 5

Kniha sa dobre čítala, ale na môj vkus je v nej až mnoho nadprirodzených bytostí, čo pôsobí rušivo. Jackaby je zaujímavá postavička, ktorá býva v zaujímavom dome. Abigail ma veľmi nebavila. Celkovo je to skôr priemerná kniha. Nemám potrebu pokračovať v tejto sérii, zatiaľ.

ssyyllvvaa
23.06.2017 2 z 5

Vlastní zápletka nic moc, ale postava Abigail Rookové vše zachraňuje. Když už jsem se chystala knihu odložit, došla jsem k nějakému vtipnému přirovnání, které mne rozesmálo. Takže jsem pokračovala dál, až jsem celou knihu dočetla a nakonec ji k vlastnímu překvapení hodnotím docela pozitivně .

David_Vesely
08.06.2017 4 z 5

Celá kniha se mi moc líbila, příběh byl velmi dobře napsaný, obsahoval prvky humoru, detektivní linka sice nic moc, ale popis v knize se mi líbil o to více. Knihu osobně moc doporučuji.

PeM
05.06.2017 3 z 5

Čekala jsem od knihy krapet něco jiného, jediné plus pro mě - vtip, humor....

Halka2
11.05.2017 4 z 5

Kniha je vtipná se značnou dávkou fantasy a napětí, hlavní postavy jsou sympatičtí, všechno co mám ráda. Určitě si přečtu další díly. Doporučuji.

padajicidvere
02.05.2017 3 z 5

Humor, nadsázka, ironie, nadpřirozeno. Kdo byl trochu jen pozornější si mohl malých nápověd všimnout, i když se těžko hledal pachatel, když šlo o "fantasy" stvůru. Každopádně! Mi pořád nejde do hlavy ten kačer, proč že to nejde..? A tak trochu jsem doufala ve větší romantiku, a vlastně mezi jinými postavami. Nicméně. Mě kniha pohltila svým příběhem a jdu se vrhnout na další díly.

LuCyMcLy
22.04.2017 4 z 5

Naprosto dokonalá kniha majíc nádhernou obálku s krásným jménem. Detektivní fantasy román na motivy Sherlocka Holmese a Doctora Who vás provedou devatenáctým stoletím spolu s velmi tvrdohlavým, chytrým a zkrátka svým detektivem Jackabym a jeho bystrou a okouzlující asistentkou Abigail Rookovou. V zezačátku obyčejně vypadajícím světě vám oba ukážou, že se skrývají velmi nebezpečná, ale i krásná a obdivuhodná stvoření, dělajíce svět záhadný a fascinující. Mně kniha neskutečně bavila, nehledě na to, že jsem si Jackabyho zamilovala za to, jak v knize působil, jak se choval a vůbec jak mluvil, tak měl příběh i vtipný nádech spolu s tajemnem a detektivní zápletkou, které nechybělo ani překvapující rozuzlení. Pokud máte rádi fantasy, detektivky, Holmese, či Doctora Who, tohle si nemůžete nechat ujít.

Jeden z důvodů, proč jsem si Jackabyho zamilovala: (úryvek z jedné konverzace mezi Jackabym a Abigail)
"To mi připomíná", řekl Jackaby a zastavil se, "že u mě v kanceláři je sklenice nadepsaná ´kauce´. Kdybyste ode mě do večera nedostala žádnou zprávu, tak ji prostě přineste na stanici v Mason Street, ano? Bývám v první nebo v druhé cele. Budete hodná."

babsi66
20.04.2017 4 z 5

Upřímně, co se děje týče, není to žádný zázrak plný překvapení a nečekaných zvratů. Fantasy prvky autor používá také, jak se mu to zrovna hodí, a podezírám ho, že tak činí bez nějaké hlubší znalosti, ale budiž. Nicméně postava svérázného Jackabyho, jemuž zdatně sekunduje Abigail, tyto nedostatky úspěšně kompenzuje. Navíc celý příběh tak nějak utíká sám od sebe, a i když se dá uhádnout, kdo je hlavní padouch, stejně vás to neodradí a místo abyste knihu odložili, naopak čtete a čtete, až jste na konci a máte pocit, že jste se docela dobře bavili.

elisabetth
18.04.2017 2 z 5

Viktoriánská detektivka s nadpřirozeným padouchem odehrávající se v Americe. Postava detektiva Jackabyho je značně okopírovaný seriálový Sherlock. Naštěstí doktorka Watsonová v podání Abigail Rookové je sympatickou a obyčejnou postavou, jejíž prostřednictvím můžeme nasát dobovou atmosféru. Jackabyho neschopnost se podělit se svými znalostmi je iritující, zvláště když odhalíte vraha dříve než on. "Tak mi nic neříkej, ty troubo!" Ačkoli je to příjemné a nedlouhé čtení, velký zážitek to není. Zklamání zajištěno. 2,5*

dracos_princess
10.04.2017 2 z 5

Kniha mě bohužel vůbec neoslovila a působila na mě zvláštním dojmem.

bkohutova
09.04.2017 4 z 5

Výborné odpočinkové čtení. Kniha je čtivá, úsměvná s prvky nadpřirozena.
Jediné co zamrzí, že vraha odhalíte velmi brzy. Druhý díl si určitě přečtu.

BlankaTr
09.04.2017 4 z 5

Odpočinková knížka. Skvělý nápad na příběh, avšak předvídatelnost děje a ke konci jsem se trochu nudila. Ale i tak si ráda přečtu druhý díl :)