Slepota

Slepota https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21439/slepota-21439.jpg 4 328 328

Laurii Montgomeryovou, patoložku z Ústavu soudního lékařství města New York, zaujme a znepokojí série úmrtí mladých, zdravých a dobře situovaných lidí, kteří vypadají jako předávkování kokainem. Mezi jednotlivými případy nachází stále více shodných podezřelých příznaků. Z nadřízených míst dostane výslovný zákaz podrobněji tyto případy zkoumat, a tak je začne vyšetřovat na vlastní pěst. Pochopení nenalézá ani u policejního důstojníka Loua Soldana, ani u úspěšného očního chirurga Jordana Scheffielda, přestože oba mají na případě i osobní zájem. Zoufalá Laurie se nakonec obrátí na svého bývalého spolužáka, novináře Boba Talbota, aby celou věc zveřejnil a zabránil tak dalším úmrtím. Novinovým článkem a zprávou v televizi se spustí lavina, která hrozí strhnout i ji samotnou. V kritické chvíli však Laurie přichází celé obludné záhadě na kloub.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Blindsight , 1992

hanzmb
08.01.2020 3 z 5

Co je na knize zajímavé je prostředí pitevny a celý systém následných vyšetření. I když asi technologie za těch pomalu 30 let bude někde jinde. Co už je slabší, je vlastní detektivní příběh. Na dnešní dobu dost naivní zápletka, kdy řešení bije už někdy od čtvrtiny knihy do očí. A nezachrání to ani množství mrtvol. V 90. letech bych knihu asi hltal, dnes už v tomto žánru existuje spousta lepších věcí.

Janadvorackova
09.11.2019 3 z 5

Průměrný obsah, ale dobře napsaný a propracovaný. Rozhodně se mi kniha líbila víc, než předchozí autorova, kterou jsem četla. Zkusím další.

Předávkovaní z vyšších vrstev, jejichž kontakt s drogami není jaksi úplně jasný. Patoložka, na kterou doma čeká čtyřnohý kocour a mimo domov se o ni snaží i pár dvounohých :). A duo mafiánů, jejichž jednání mi místy silně připomínalo dvojici "mokrých banditů," blbounů z filmu "Sám doma."
To a chladivé márniční prostředí, se pěkně promíchalo a dobře četlo.

ufounek17
30.10.2019 5 z 5

Parádní.

maja11231
17.04.2019 3 z 5

Velice napínavý příběh.

harena
18.03.2019 3 z 5

Napínavý thriller z lékařského prostředí jako většina knih od R. Cooka. Statečná patoložka, která se snaží prokázat, že série úmrtí není obyčejné předávkování narkotiky, ale jsou to vraždy, je pronásledována mafiány, její šéfové jí zakazují pátrat a ani policie se tím nechce zabývat. První díl ze série, je vidět, že je to psáno v roce 1992, ale zkusím i pokračování.

pingu1
08.03.2019 4 z 5

Napínavé, čtivé, pěkné, jako většina knih od autora ... :-)

karolina5333
18.11.2018 2 z 5

50%
Nebylo to vyloženě pitomé, ale že by mě zápletka posadila na zadek, to opravdu ne. Lauirii je trochu nudná, Lou jako dítě, nebavila mě šablonovitost kapitol. Jako epizoda kriminálního seriálu by to bylo fajn, ale v dnešním světě super promyšlených a vymakaných detektivek, to u mě neobstálo.

DericCaster
29.08.2018 4 z 5

Věděl jsem, že Cook je asi dobrý spisovatel, když má tolik obdivovatelů. Tak jsem to zkusil a hle, už má o jednoho obdivovatele více. Knížka mě velmi bavila a moc se těším na další.

moudivlacek
18.05.2018 5 z 5

Tak tomu říkám napětí od začátku až do konce, sice jsem tušila, jak je to s oběťmi kokainu, ale netušila jsem proč. Každopádně velmi svérázná a tvrdohlavá a neústupná Laurie si mě získala, stejně jako Lou se svými hláškami o jejím "milostném vztahu" k Jordanovi.
A jsem ráda, že existují lidé jako Laurie, kteří i přes překážky se zakousnou do problému a jdou za svým, dokud cíle nedosáhnou. Díky nim je na světě alespoň o trošičku lépe. A když k nim přidáte lidi jako je Lou, tak to tuplem nemá chybu.
Jsem zvědavá na další díl. Doporučuji.

kinsey
04.03.2018 5 z 5

pamatuji si, že to byla moje první kniha půjčená v dospělé knihovně a zhltla jsem ji jako nic :-)

FishTailTea6
23.02.2018 4 z 5

Další kniha z Cookových starších knih splněna. A jak už jsem si zvykla, knihy ze série Jack Stapleton a Laura Montgomeryová patří pro mě k lepšímu průměru. Ale Jack mi tu trochu scházel...
A naopak, někdy mě emoce mezi Laurou a Louem přisly až trochu moc emotivní.

Stanas513
28.12.2017 5 z 5

Super čtení

Aerine
24.10.2017 4 z 5

Napínavý příběh jako vždy, jen některé detaily mi přišly nedotažené.

Ivetaa
21.08.2017 5 z 5

Přečetla jsem první díl a moc se mi líbí postava doktorky. Přečtu si celou sérii.

dominikB951
14.05.2017 5 z 5

Úžasná napínavá kniha. Doporučuji!

jan6775
24.01.2017

dobrá kniha, napínavá a čtivá.

Terva
12.01.2016 3 z 5

Hned úvodní pasáž mě velmi překvapila. Ta tvrdost a popis těla, jak se chová při použití kokainu, je velmi emotivní. Opět mě to potvrdilo, proč nikdy grogy nechci, ale dodatečně je člověk vždycky chytřejší:-) Jenže nějak jsem nemohl vstřebat chování hlavní hrdinky Laurie. Na jedné straně velmi inteligentní žena, vlastně až nadprůměrně inteligentní žena, se v některých částech příběhu chová jako naprostá narkomanka, která si šlehla svou dávku kokainu a vůbec nepřemýšlí, co dělá. Vím, že jinak by bez těchto přehmatů nemohl příběh dále fungovat, protože je to vlastně nutné k vývoji, ale je to velmi nepřirozené. A ačkoliv mi Laurie přirostla k srdci, někdy jsem ji musel nenávidět. Pokud jde o sex a drogy, lidé nikdy nemluví pravdu. Ženská část čtenářek ať si přidá jednu hvězdu, protože pro vás bude příběh stravitelnější, než pro muže. Já to vidím na 60%.

ovpana
25.12.2014 4 z 5

Zajímavé a moc napínavé čtení

kacaaba
06.10.2014 4 z 5

Pěkná napínavá kniha. Mám moc ráda sérii Jacka a Laury i Cooka celkově.

Jajulle
29.08.2014 3 z 5

Kniha byla celkem napínavá a přečetla jsem ji celkem rychle, ale podle mně jsou knihy od Cooka dost podobné a snadno předvídatelné. Hlavní hrdinka mi už ke konci přišla dost protivná a lezla mi krkem, jak pořád povýšeně ukazovala svůj průkaz ,, jsem soudní lékařka Laurie Montgomeryová...''