Jabloňová panna

Jabloňová panna https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/27129/jablonova-panna-27129.jpg 4 32 9

Tradiční český pohádkový příběh patřící ke klasickému odkazu české literatury první poloviny 19. století. Obsah: Jabloňová panna, Dvojčata, Zlatovláska, Drak dvanáctihlavý. Upravila Zdena Táborská

IvetaZ
23.02.2022 5 z 5

(SPOILER) Krásné klasické pohádky, které by neměly chybět v žádné knihovničce. Jabloňová panna mi přišla fakt krutá, jak potřebovala vodu, aby se z ní nestala pouhá bublina! :-)

jarkaska
10.02.2022 5 z 5

Krásná pohádka, která nikdy neomrzí.

Kontryhelka
20.09.2021 5 z 5

Nádherná kniha z pera pana Erbena. Za mně takový malý poklad, který jsem jako dítě milovala a když mám splín, ráda si sem tam i nějakou tu pohádku pro radost přečtu a hned je mi lépe. Prostě naše krásné klasické pohádky hladí a hojí duši.

Booky84
18.06.2021 4 z 5

Krásná pohádka se šťastným koncem, jak to má být.

Vasobdivovatel
16.10.2020 5 z 5

Taková krásná úchylárna.

verka5083
20.05.2020 5 z 5

Nádherná knížka. Erben uměl psát hodně originálně a to hlavně u pohádek. Jeho pohádky se dají číst pořád dokola a nikdy neztratí svoji originalitu.

tyzik.cejka
24.06.2013 5 z 5

další horor přesto se mi pohádka moc líbí děkuju p. Erbene

Ikkju
29.03.2013

Povídka Jabloňová panna (nevím z kterého vydání) s ilustrací úplně nahé slečny ve mě vzbuzovala hodně zvláštní, tenkrát naprosto nezařaditelné pocity x).

evajs.evajsek
10.06.2012 3 z 5

Tuto pohádku si pamatuji z dětství, kdy mi ji četla moje maminka. Připadala mi hodně tajemná a smutná. Dodnes si pamatuji na ilustraci ...dlouhovlasá Jabloňová panna, omotaná prameny svých vlasů s lístky z jabloní.. pořád to vidím před sebou...