Já jediná jsem přežila

Já jediná jsem přežila
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/393455/bmid_ja-jedina-jsem-prezila-0pR-393455.jpg 4 191 191

Autentický příběh mladé Američanky, která chtěla s několika přáteli v malém letadle přeletět pohoří Sierra Nevada. Stroj se však nárazem o hradbu skal zřítil a ona jediná zůstala naživu. V této knize líčí svoji strastiplnou cestu zpět k lidem.

Literatura světová Dobrodružné Biografie a memoáry
Vydáno: , Dekon

And I Alone Survived , 1978

Landys
13.10.2019 4 z 5

Knizka se cetla dobre, zadne zdlouhave pasaze ci popisovani. Smekam, za to co dokazala!

ArwenAragorn
12.06.2019 4 z 5

Trošku zdlouhavější, ale skvěle popsána touha žít.

Josefie
09.03.2019 5 z 5

Naše městská knihovna konala akci, kde prodávali vyřazené knihy za pouho 1kč za kus. Mezi hromadou velice nezajímavých knih jsem našla tuhle krásku. V kapse jsem vyhrabala poslední korunu co jsem měla a s radostí jsem si ji odnesla domu a jsem za to velice ráda, nad knihou neustále přemýšlím a nedokážu ji dostat z halvy... respekt pro Lauren

Flickova
13.08.2018 5 z 5

Této knize dávám nejlepší hodnocení, i když si na ni vlastně vzpomínám jen matně. Četla jsem ji kdysi na střední a byl to pro mě silný zážitek, který mě nasměroval ve výběru dalších knih...pravdivé příběhy o překonávání ať už neštěstí nebo vlastního osudu...mě baví dodnes.

harena
05.08.2018 5 z 5

Můžu napsat "nezapomenutelná kniha", protože jsem ji četla tak před dvaceti lety a stále vím, jak jsem ani nedýchala napětím, kdy už se Laurem zachrání. A zachránit se musela, když to je autentický příběh. Obrovská vůle a snaha přežít je tak sugestivně popsané, že teď dávám pět hvězdiček.

Jirinamac
05.08.2018 4 z 5

Kdysi jsem viděla moc pěkně natočený film a tak jsem si přečetla i knížku. Má můj obdiv. Knížce bych dala 3*, ale Lauren 5*, takže za 4*

Poeta.kno
27.12.2017 4 z 5

Kniha plná odhodlání. Napínavé, moc krásně napsané. Musí být těžké najít v sobě tolik síly přežít.

medlovice
22.05.2017 3 z 5

Tak tohle bych nechtěla zažít. Asi nejsem tak chytrá a neměla bych tu vůli přežít.

hefa
01.12.2016 5 z 5

Knížku jsem četla již pětkrát. Pokaždé mě udiví obrovská vůle přežít, nevzdat se. Silný příběh.

Zorro
20.06.2016 5 z 5

Knížku jsem teď přečetla již potřetí. Opět úžasný zážitek. Jen mě trochu mrzí závěr - jednak reakce lidí v městečku, no nevím, nežiju v Americe - a jednak i popis děje po ošetření v nemocnici. Věnovala bych tomu o pár stránek víc :-). Ale jinak celkově knížka boduje.

Prey
26.12.2015 5 z 5

Napínavé, lidské a napsané tak, aby to bylo maximálně přístupné všem, ale ne hloupé. Jedna z knížek, ke kterým se rád vracím, a třeba někdy dají v češtině také film z roku 1978. Citát: „Chci se svým životem naložit velkoryse!“ (Čteno v překladu Jaroslavy Moserové-Davidové.)

amysa
25.10.2015 4 z 5

Skutečné příběhy čtu velmi ráda a vždy obdivuji a skláním se před odvahou, sílou a neskutečnou vůlí přežít a je úplně jedno, kdy se tato událost odehrála... Takové příběhy zkrátka nikdy nezestárnou a já jsem ráda, že jsem si mohla Laurenin boj o život přečíst a že ho pro nás sepsala... Je to ve všech směrech úžasná a obdivuhodná žena a doufám, že se jí i po těch letech stále daří velmi dobře.

Rade
28.04.2015 4 z 5

Trošku mi vadilo, jak hlavní hrdinka opakovaně zdůrazňuje slabost a nevůli přežít u svého kolegy. Teprve v závěru se objeví poznámka, že měl velmi těžké vnitřní zranění, to mělo zaznít hned na začátku.
Jinak samozřejmě čtivé, napínavé, příběhy podle skutečnosti mají přeci jen silnější vyznění, než ty smyšlené. Sestup Lauren po ledové stěně v nevhodných botách, nevhodných ponožkách (a bez kalhotek!) ve mně dodnes vyvolává mrazení i obdiv...

magnolia
26.09.2014 5 z 5

Čteno v mých patnácti, tenkrát silný zážitek, možná bych si ho měla zopakovat. Nebo raději ne, abych nebyla zklamaná.

angiek
20.08.2014 4 z 5

Když jsem ji brala do ruky a viděla jen pár stránek,skoro jsem neměla chuť jí číst.Říkala jsem si: nebylo o čem psát? Naopak,kniha mě nadchla,všechno mělo svůj smysl a Lauren má můj hluboký obdiv jak se se vším, co jí osud připravil,popasovala.Ne každý by měl v dané situaci tolik "zdravého" rozumu a tolik vůle k životu,tolik snahy vidět své milované živé a nepřipravit jim bolest,kterou očekávali.Budu jí číst znovu a zas.

Mon12
20.07.2014 5 z 5

Čtivě napsaná kniha o neuvěřitelné vůli a statečnosti, nejenže se dokázala s danou situaci poprat a zvládla neskutečně náročnou cestu zpět do civilizace, ale také událost pravdivě bez příkras popsala a přiznala, co přesně prožívala. Obdivuju ji.

anibeni
27.06.2014 5 z 5

Skvělá kniha, opravdu dobře napsaná... je až neskutečné, co se honí hlavou lidem ve chvíli, kdy jim jde o život, jak reagují a jak přemýšlejí... Kniha o velmi silné vůli jedné statečné ženy..

kocour_mikeš
11.05.2014 4 z 5

Četl jsem ji v 11-ti, dodnes si pamatuji některé psáže, dávám 75%.

NikaV
16.12.2013 5 z 5

Jako dítě jsem si ji nenápadně vypůjčila z knihovny rodičů a pak ji četla ještě mockrát. Úžasně napsaná kniha!

terkycca
12.03.2013 3 z 5

je to už celkem dávno, co jsem četla tuto knihu, ale za to jsem ji četla několikrát. Tenkrát byla moje nejoblíbenější. jak chudák holka měla halucinace v té obrovské samotě, možná i z hladu, a ještě si musela zout boty...a šla vodou po toku až došla do civilizace a přežila...
malá tečka v poušti...