Já, hráč

Tato kniha je výjimečná. Už proto, že taková díla často nevycházejí. Před rokem snad už navždy vyléčený gambler tu vypráví svůj životní příběh, z něhož člověka mrazí v zádech. Býval to ambiciózní mladík, sportovec, jenž založil a vedl úspěšnou tenisovou školu. Studoval práva, věnoval se obchodu s realitami, vydělával hodně peněz. Nakonec je pořád a pořád prohrával v ruletě. Utopil v ní celkem 7 800 000 korun. Vytloukal v dluzích z rulety klín klínem, půjčku půjčkou, zažil děs z věřitelů, hrůzu z exekucí, nechutné vydírání lichvářů. Stál na Nuselském mostě a chystal se skočit dolů. Nicméně přesto coby gambler nepřestal doufat, že svoje finanční zoufalství zalepí úspěchem v herně či kasinu. Dostal se na šikmou plochu a peníze na dluhy, život i hru hledal za hranou zákona... Pohřbil svůj víceletý vztah s partnerkou a utrápil vlastně i svoji matku. Nakonec se z životního prokletí vymanil psaním této knihy. A taky díky pomocné ruce, kterou mu podal dobrý a bohudík nesmlouvavý přítel. Martin S., jenž za sebou cítí stíny své minulosti i bohatou lobby hazardu, nevydává tuto knihu pod svým jménem. Napsal ji hovorovým jazykem, jiný se k ovzduší heren a jejich elektronické rulety nehodí. Doprovodil ji stručnými dodatky, v nichž komentář k loterijnímu zákonu napsal odborný publicista David Kasl. V doslovu se k příběhu Martina S. z pohledu trestního práva vyjadřuje někdejší státní zástupce a nyní senátor Miroslav Antl, mj. autor bestselleru Gaunery nemám rád....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/103288/ja-hrac-103288.jpg 4.646

Kniha Já, hráč

24blackman
20.06.2020

Neuvěřitelné kolikrát se do té sráčovny dokázal znovu a znovu vracet.. Zajímavá a poutavá kniha, ke konci již možná trošku zbytečně natahovaná, každopádně stojí za přečtení..

Lili2
29.03.2020

Snad jediná veřejná zpověď tohoto druhu, což je dobře, ale mohl ji autor klidně smrsknout na 150 stran tohoto formátu knihy a nic by se nestalo. Na můj vkus píše dost roztazeně,moc se vykecava.

Prey
19.05.2019

Pokud jste se o drogách nechali poučit například od takové Christiane F., pak Martin S. vám může prozradit mnohé o hazardu. V obou případech jen zíráte, jak sebedestruktivní my lidé umíme být. U Martina je zajímavé, že rozhodně nepatří k zahálčivým lidem s nižším IQ, ale přesto podlehl. V jeho současném ušlechtilém tažení proti provozovatelům heren mi chybí jen hlas ďáblova advokáta, jestli přísná regulace čehokoliv nejde proti svobodě a zodpovědnosti jednotlivce. Má nebo nemá jednotlivec právo se třeba i ničit? Je provozovatel hazardu ta největší svině ve veřejném prostoru?

pixiepickpocket
22.06.2018

Tuhle knížku jsem měla v povědomí už nějakou dobu (snad od roku, kdy vyšla). Nespočetněkrát mě udivilo, že se autor nepřestával do "sráčovny" vracet a prohrávat pořád víc a víc peněz. Občas to vypadalo nadějně, zdálo se, že se poučil a další peníze už v matech neutopí, ale nestalo se... Nešlo mi to na rozum. Takhle závislost ale nejspíš funguje a podle všeho jsme všichni do jednoho riziková skupina. Proto mě těší, že se autor ze spárů závislosti na gamblu (snad už napořád) dostal.

gudaska
09.04.2018

Nepěkný příběh, mohl si za to sám...... ale zároveň oceňuji, se takto z toho veřejně vypsat. Moc dobře chápu, čím si procházel, v rodině se nám to taky bohužel promítlo :( Číhá to všude, jen s tím nikdo nic nedělá!!!! :(

carex
11.11.2017

Jak tohle může být legální...

tess.de.veles
30.10.2017

Precteno za den....tajil se mi dech...nadavala jsem a doufala, ze zase si od nekoho nepujci.....Zajimalo by me, jak je na tom dnes ...zasla bych s nim na kafe.....Jeho napad napsat knihu ,aby druzi vedeli, o cem to je a cim si prochazi a jak se citi....super napad....:-) Preji Ti Martine, at uz se mas v zivote jen a jen lip !!!!

shantaram
20.07.2017