Já a holka odvedle

Já a holka odvedle
https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379173/bmid_ja-a-holka-odvedle-8ii-379173.jpg 4 116 116

Pokud jste fanoušky Johna Greena nebo Jennifer Nivenové, nachystejte si papírové kapesníčky. Protože tahle love story vám zlomí srdce. Patnáctiletý Matt Wainwright má v hlavě zmatek. Nedovede říct své nejlepší kamarádce Tabby, co k ní cítí, v basketu se mu poslední dobou vůbec nedaří a jediným místem, kde si připadá v pohodě jsou hodiny angličtiny. Psaní esejí a ujetých básniček mu pomáhá vyjádřit složité emoce. Kdyby byl tohle film, Tabby by se do něj zamilovala a všechno by dobře dopadlo. Jenže takhle to nefunguje. Tabby začne chodit s Liamem Bransonem, basketbalovou hvězdou posledního ročníku a po všech stránkách skvělým klukem, a Matt má pocit, že svou kamarádku ztrácí nadobro. Nejde však jen o Tabby, Mattovi hrozí, že kvůli tragické nehodě přijde o všechno, na čem mu kdy záleželo…... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

A Short History of the Girl Next Door , 2017

Damonka12
29.01.2019 1 z 5

Tato kniha mě ničím nezaujala. Nudila jsem se u jejího čtení. Dočetla jsem jí jen ze zvědavosti, zda se tam nestane něco zajímavého a toho jsem se nedočkala.

terezka8354
20.01.2019 2 z 5

Upřímně tahle knížka byla jako za trest. Pořád čtete o basketbalu. Děj mezi Mattem a Tabby je z celé knížky 30%. Omlouvám se všem kteří tuhle knížku milují, ale pro mě to bylo velké zklamání. Proto dávám jen dvě hvězdičky..

Pepina19
08.01.2019 4 z 5

Moc hezky napsaný příběh pro mladé. Přečetla jsem ho jedním vrzem a opravdu se mi líbil ( až na nějaká ta sprostá slova, ale k mládeži to asi nějak patří). Vím, že si příběh o přátelství mezi Mattem a Tabby ještě párkrát vybavím z paměti.

IHateHipstersha
26.11.2018 5 z 5

I přes spoustu vulgárních výrazů, které se hlavní hrdina nebojí používat, je tento příběh dojemný a určitě vás vezme za srdce.

anet8843
20.11.2018 1 z 5

Nevím, co si o knize myslet. Je cílená především na dívky, ale je psaná nějak moc klučičím způsobem. Někdy je to pozitivní, ale v tomto případě to byla spíše nuda a vůbec se mi nešlo začíst.

LilianaFalcon
04.11.2018 3 z 5

Příběh je svým způsobem hodně originální.
Většinou víte, že je to srdceryvné hned od začátku. Nebo se o nějaké nemoci atp. dozvíte v průběhu děje a nebo je to ten závěrečný zvrat.
Tady ne. Tady půlku knihy řešíte pubertální hlody prváka ze střední. Pak prásk. A pak řešíte srdceryvné pubertální hlody prváka ze střední.
Ale závěr byl napsaný moc pěkně a smutné to bylo.

hellena1523
10.10.2018 4 z 5

Moc hezké. Myslím, že nakladatelství Yoli má čuch na dobré YA knihy.
Kniha mi byla hrozně blízká a byla pro mě takovou nostalgickou vzpomínkou (no jen řekněte - kdo jste nezažil během období, kdy s námi mlátila puberta, že byste se zamilovali do svého nejlepšího kamaráda...?), což si myslím, že je věc, díky níž bude kniha blízka opravdu spoustě čtenářů.
Moc mě nebraly pasáže o sportu, které byly na můj vkus zbytečně rozepisované (nejsem zrovna největší sportovní fanynka..až na hokej :) ), takže to byly momenty, kdy jsem v knize buď přeskakovala (pro mě) nezáživné odstavce, nebo se příliš nesoustředila.
Postavy byly uvěřitelné a vcelku sympatické, což třeba postrádám u všech postav od Greena - ty mají do uvěřitelnosti daleko.
Jako takhle...na zadek jsem si z toho úplně nesedla, to zase nebudu přehánět, ale i ta slza ukápla. Moc hezký.

SarahRoyalAss
20.09.2018 4 z 5

Líbilo se mi to, bavilo mě to a dojalo mě to.
Postavy jsou dobře napsané na svůj věk a uvěřitelné. Občas tam na mě bylo až moc basketu, ale to prostě k těm klukům patří se věnovat sportu, co je baví. Příběh tak lehce plynul a na závěr Vás nechá brečet každou kapitolu alespoň pár stránek.
Brečela jsem v autobuse, tramvaji, v kavárně a brečela jsem doma, až mi z toho občas bolela hlava.

knihomolka_elka
05.09.2018

Já a holka odvedle je knížka, která absolutně předčila má očekávání. Toto psychologické young-adult drama je absolutně kouzelné od začátku až do konce. Ať už tím s jakou lehkostí a věrností vykresluje charaktery jednotlivých postav, nebo prostě TÍM zasazeným v absolutně skvělém bodě celého příběhu. Dostala mě autorova promyšlenost TOHO celého a dle mého názoru tato kniha young-adult literaturu mnohonásobně převyšuje. Trochu to ve mě vlastně evokovalo knihy od Jodi Picoultové. Příběh Matta jehož smutek nikdo netoleruje a nerespektuje přivádí k zamyšlení nad osudy spousty dalších nešťastných lidí, nikdy totiž tak úplně nevíte, kdo vás miluje...

Peace
24.08.2018 3 z 5

"Kdykoli se může změnit celý váš svět."

Kniha mi bohužel úplně nesedla. Bylo tam na mě nejen až moc basketbalu, ale i poměrně dost sobeckosti hlavního hrdiny.

SarkaZb
23.08.2018 5 z 5

Strašně silný příběh, který jsem od knihy nečekala... Prostě u YA normálně nebrečíte skoro polovinu knihy!! Příběh doporučuji přečíst všem, protože věřím, že zanechá stopu v každém z nás.

Efeméra
19.08.2018 4 z 5

Já a holka odvedle je kniha, při jejímž čtení jsem častokrát měla slzy v očích. Příběh bych rozdělila na dvě části. První se soustředí na neopětovanou lásku a ta druhá je o vypořádávání se ztrátou a zármutkem. Já a holka odvedle je přes vtipné a odlehčené pasáže ve skutečnosti citlivé a smutné čtení. Jde tu dobře vidět, jak rozdílně se lidé vypořádávají se smutkem. Jedna z věcí, která je rozhodně potřeba vyzdvihnout, je způsob, jakým autor hlavního hrdiny ztvárnil. Nejenže se do něj dokážete bez problému vcítit, ale také se jedná o teenagera se vším všudy. Mattovy myšlenkové pochody a chování, to všechno je velmi autentické. Nejedná se o dokonalého kluka, jasnou nejlepší volbu, kterou mohla jeho nejlepší kamarádka udělat. Hlavní hrdina má svoje chyby, ale nedělá právě tohle postavy plastickými? Kromě toho Matt vždycky pozná, když se zachová špatně, a lituje toho. I přes svoje nedostatky je to snadno oblíbitelný hlavní protagonista. Moc se mi líbil konec včetně poselství knížky. Dávám jí 4.5 hvězdičky a vážně se těším na další autorovy počiny.

CatherineH.
11.08.2018 5 z 5

Opravdu mě tato kniha překvapila v dobrém slova smyslu.Ze začátku kdy anotace a různé reklamy z různých nakladatelství říkali/psali, že to je kniha pro fanoušky Johna Greena a Jennifer Nivenové tak jsem vskutku čekala Greenův styl.Nepíšu sem tady spisovatelku Jennifer Nivenovou protože jsem zatím nečetla žádnou její knihu.Ale jak jsem si koupila Já a holka odvedle a podívala se na zadní stranu Informace o autorovi, hned jsem pochopila všechny ty věci okolo téhle úžasné prvotiny od začínajícího a už asi populárního autora Jareda Recka. On sám je velkým fanouškem těhlech spisovatelů, ale píše svá díla jak to umí jen on sám.Nikoho nekopíruje.Nemůžu se dočkat na další jeho knihy.

Čekala jsem od knihy, že se stane něco smutného a bolestivého- smrt. Jenže jsem netušila, že mě to rozpláče.Opravdu kdo se tady dívá na recenze a přemýšlí, že si koupí tuto knížku tak si přichystej člověče celou krabici kapesníčků. Já to neudělala a lituji toho.Jared Reck uměl vypracovat tak skvěle vztahy mezi postavami a vnuknout několik myšlenek samotnému čtenáři ohledně života...:-)Že to překvapí!

Plus mám velkou radost,že jsem si mohla přečíst pohled chlapce v celém příběhu.Protože moc nečtu, že kluk vypráví svůj život, zatím jsem se s takovými knížkami nesetkala.Za mě 5*/5*.Doporučuji všem, kteří si chtějí přečíst love story, ale bez happyendu.

rode
10.08.2018 4 z 5

Měla jsem na knihu vysoké očekávání, ale mám na knihu podle mě i vysoký věk, takže chyba nebude v autorovi, ale v tom, že na tyhle příběhy jsem už prostě stará.
Knížku určitě doporučuji teen čtenářům, je to krásný příběh, který se točí kolem lásky k nejlepší kamarádce, basketbalu a nevyzpytatelném osudu.

Babouš
09.08.2018 3 z 5

Kdybych tuhle knihu četl v patnácti nebo v osmnácti, snad i ve dvaceti, určitě by mě nadchla a změnila by způsob, jakým vnímám svět, přátele, lidi kolem sebe, i to, jak uvažuju. Jenže tyhle knihy už jsou v mém věku dávno dané (pro mě Hvězdy nám nepřály, Probuzení Simona Spiera, Tíha vesmíru a další) a já se při čtení nedokázal zbavit dojmu, že už jsem to někde četl. Mladším čtenářům ale doporučuju, protože objektivně knize nemám co vytknout - pokud člověk není ovlivněný Greenem nebo Nivenovou, tohle se mu bude líbit!

martina5069
07.08.2018 3 z 5

Může obsahovat spoilery:
Příběh o tom jak kluk jménem Matt je zamilovaný do své sousedky Tabby .Hmm jak vysvětlit moje hodnocení, no kniha mě prostě nebavila, těšila sem se, že to bude další nebo spíš podobný příběh jako od Greena a ono prd. Celou knihu se tam řeší přátelství mezi hlavními hrdiny a ono ejhle zvrat, hluboká myšlenka a konec. Na příběhu je strašně vidět, že ho psal chlap a ještě ke všemu milovník baseballu a basketbalu, protože toho je opravdu plná kniha a mě to nebavilo. Pak nastal ten zvrat, který je řekněme v půlce knihy a najednou se Matt začne chovat jako malý děcko (ano chápu je mu 15). Nejlepší část knihy je ta s jeho dědou, kdy vypráví svůj příběh a Matt pochopí, že všechno má svůj důvod a nakonec jakoby rozhřešení. Když o někoho příjdeme nikdy na něho nezapomeneme i když to bolí sebe víc akorád si ho schováme v sobě na bezpečné místo, které časem přebolí. Takhle jsem vnímala druhou půlku knihy ale ta první sem se modlila pomalu ke knižnímu bohu aby už se to rozjelo a podle mě se mu ta kniha vůbec nepovedla, dalo se to sepsat jinak. Pokud jsem někoho urazila protože jak čtu tuhle knihu hodně lidí miluje tak za mě prostě bohužel ne.

terezka1313
02.08.2018 5 z 5

Kniha, se mi líbila!

janickaknizka
27.07.2018 5 z 5

Knihu jsem si koupila na dopučení od Penny and Books.
Strašně se mi líbila.
Musím jen doporučit.

pro dospívající mládež (young adult)

Autorovy knížky

Jared Reck