Islámská rozpínavost včera, dnes a zítra

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Al-Káida, Usáma bin Ládin, World Trade Center 11. září 2001, džihád, šaría, burky, kamenování - tyto a nejen tyto pojmy si dnes kromě Koránu obvykle vybavíme v souvislosti s islámem. Jeho problematika je však mnohem košatější. Během patnácti století své historie se islám konstituoval nábožensky, zakořenil mocensky a prosadil teritoriálně. Rozšířil se z Blízkého východu daleko na západ do Evropy i na jih do Afriky a Asie a dostal se do kontaktu s jinými náboženskými systémy. Jeho expanzi provázelo násilí a tento neblahý rys se v islámu projevuje dodnes. Fenoménu islámského násilí, jeho zrodu a projevům v konfrontaci s jinými konfesemi se věnuje řada expertů a politiků po celém světě. Martin Janeček se jím zabývá řadu let a v této publikaci shrnul výsledky svých studií a vlastních zkušeností. Porovnává různé formy islámu a způsoby jeho uplatnění v zemích, kde je státním náboženstvím, s metodami, jakými infiltruje do jiných kulturních prostředí. Soustřeďuje se především na projevy agrese – ozbrojené i duchovní, a čerpá z nich objektivní i subjektivní argumenty pro naléhavé varování před islámskou rozpínavostí. Ukázka z knihy: Muslimský svět je světem sám o sobě a pro sebe. Od nás rád převezme vědecké a technické objevy a vynálezy, ale rozhodně ne naše duchovní a mravní hodnoty, naši mentalitu a naše cíle. Islám jednoznačně učí své věřící, že jim přísluší vládnout nevěřícím. Ukládá jim povinnost dobýt svět. V současnosti to znamená především dobýt Evropu, jejíž značnou část už v minulosti ovládali. Jestliže se uskuteční cíl islamistů, znovuvytvoření chalífátu, říše sdružující všechny muslimy, nebo alespoň jejich většinu, bude Evropa konfrontována se skutečnou velmocí. Představme si takovou velmoc, disponující nukleárními zbraněmi. Chalífát se rozhodne splnit svou svatou povinnost a rozpoutá džihád ve formě světové nukleární války … Je povinností evropských elit zabezpečit svobodu a prosperitu starého kontinentu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/93_/93929/islamska-rozpinavost-93929.jpg 4.65
Žánr:
Literatura faktu, Literatura česká
Vydáno:, Epocha (ČR, od r. 1989)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Islámská rozpínavost včera, dnes a zítra

Přidat komentář
mandrawer
06.07.2017

Príde doba, ked nebudeme rozlisovat medzi zlym a dobrým islamom. Moslimovia budu byvat v celej Europe a nas povodnych obyvatelov zlikviduju. Tato kniha je vystrahou pre vsetkých, ktori maju este nasadene ruzove okuliare. Stop teroru islamu v Europe. Robte nieco pro vasich potomkov!

schacco
06.12.2014

Kniha, která nesnese ta úplně nejpřísnější vědecká (objektivní) historická kriteria a je v podstatě protiislámským pamfletem. Drží se historických fakt, většinou je ovšem vysvětluje poměrně jednostranně z pozice židovsko-katolické. Nicméně, v základních bodech silně rezonuje s pocity poučeného čtenáře.

Některé myšlenkové konstrukty jsou natolik vystihující, že je čtenář nucen souhlasně kývat hlavou, některé natolik odvážné, že se neubrání úsměvu.

Mezi ty úsměvné patří např.:
"...zrod marxistické ideologie je spjat s vyhnanstvím Izraele mezi národy. Otec Karla Marxe, syn velkého rabína města Trevíru v Porýní, konvertoval ke křesťanství, očividně kvůli kariéře. Syn Karel nebyl schopen se s tím vyrovnat jinak, než že si vytvořil svůj vlastní systém, jakési nové náboženství, napodobeninu hebrejského mesianismu, od kterého ale odloučil to podstatné, víru v jediného Boha. Kdyby v té době židovský národ mohl žít ve své vlasti, v zemi Izrael, tak by se nic takového nestalo a miliony obětí marxistické ideologie mohly být ušetřeny".

nebo

"Historikové dokazují, že Balfourovo prohlášení (o závazku pomoci vytvořit židovský stát) by bylo mohlo být uveřejněno daleko dříve, kdyby v tom nebránili určití velmi vysoce postavení britští Židé, kteří se obávali, že úspěch sionismu by mohl podkopat jejich pozice v britské společnosti. Především baron Edwin Samuel Montagu, který byl ministrem zbrojního průmyslu v r. 1916 a poté od 1917 do 1922 státním tajemníkem pro Indii ve vládě Lloyda George. Kdyby Balfourova deklarace byla uveřejněna dříve, možná by se historie 20. století odehrála zcela jinak. Může se zdát nesmyslné spekulovat o tom, co by bylo, kdyby se nestalo to, co se skutečně stalo. Je snad ale možné si představit, že první světová válka by skončila rychleji. Miliony ruských Židů by možná dorazily do Izraele už tehdy. Cařihrad by byl navrácen křesťanům. Turecká část Arménie, kterou mírová smlouva v Sčvres přenechávala Arménům, by jim mohla skutečně zůstat. Velká říjnová revoluce by se možná neuskutečnila a my všichni jsme si mohli ušetřit komunistický útlak. A když víme, jak strach z komunismu ovlivnil historii, můžeme si myslet, že bez Říjnové revoluce by se třeba Hitler vůbec nedostal k moci."


Štítky

islám muslimové

Autor knihy

Martin Janeček

Martin Janeček
česká, 1942

Kniha Islámská rozpínavost včera, dnes a zítra je:

v Přečtených6x
v Knihotéce6x
v Chystám se číst17x
v Chci si koupit6x