Doktore, to byste se divil!

Doktore, to byste se divil! https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94050/doktore-to-byste-se-divil-94050.jpg 4 145 31

Irish Country série

Čtenáři románů Patricka Taylora znají Kinky Kincaidovou jako pohodovou hospodyni, která se stará o dva často velice přepracované doktory. Příhody, které prožívá v malebném irském městečku Ballybucklebo, jsou tak opravdické, jako by tady žila odjakživa. Zdání však klame. Naše milá Kinky se narodila a vyrůstala jako Maureen O'Hanlonová na farmě v hrabství Cork v Irsku. Jako malá měla hlavu plnou snů, velké romantické srdce a k tomu zdědila po své matce zvláštní dar vidět, za hranice života', do říše tajemných sil - dobrých i zlých duchů a jiných kouzelných bytostí, jejichž srdceryvný nářek zaslechla kdysi poprvé za jedné zasněžené noci. Z dívenky vyrostla mladá sebevědomá slečna, která se nechce kvůli lásce vzdát svých snů a plánů. Roztáčí se napínavý příběh, ve kterém svou roli sehrají i staré irské legendy a pověry, příběh, který dívku nakonec dovede k poznání, že...... celý text

Literatura světová Zdraví Příběhy
Vydáno: , Leda , Rozmluvy

An Irish Country Girl , 2009

akdar72
29.11.2018 5 z 5

V díle odskočíme myšlenkami na pány doktory. Jsem ráda, že jsem se o Kinky dozvěděla víc.

orson
02.11.2017 4 z 5

Oddechovka co dodat. Na rozdíl od ostatních knih série se děj odevzdává někde jinde, někdy jindy, jsou to v podstatě vzpomínky Kinky na její mládí... ale i tak to bylo čtivé a zajímavé.

helenkan
19.03.2017 5 z 5

Bavilo mě to. Tentokrát byla hlavní postava hospodyně a ne doktoři. Vůbec to nevadilo. Bylo to stejně zajímavé a čtivé,jako díly, co jsem zatim četla.

Peršanka
24.01.2017 5 z 5

Nuda. Naštěstí výjimka u Taylora.

anelaz
10.11.2016 4 z 5

Pohodové čtení, líbí se mi, že i když v předešlých knížkách s této série, jsou hlavními hrdiny doktoři, tady je to právě jejich hospodyně....Pěkný příběhem s nádechem tajemna

knihomolka525
22.07.2016 2 z 5

tahle kniha mě dost zklamala.Nemohu si pomoci ale už od dětství nesnáším tajemno.Což není problém té knihy ale můj.Ten je v tom,že jsem netušila že kniha bude v úplně jiném stylu než ty ostatní.Taky mi přijde jako by ji psal někdo jiný a ne Taylor

Barush64
20.12.2015 5 z 5

Nejdřív pro mě byla tato kniha zklamáním, protože mě zajímaly mnohem více osudy obou doktorů. A pak se stala mou nejoblíbenější ze série. Pohádková, tajemná, člověk jako by se na okamžik ocitl v samotném Irsku opředeném veškerými legendami a pověstmi...

asam
31.10.2014 5 z 5

Milé, oddychové čtení. Autor má obrovský vypravěčský talent.

Prateri
25.04.2014 4 z 5

Pěkné. Hlavně mě to donutilo zavzpomínat, co jsem jako dítě v životě chtěla, čeho dosáhnout a co se mi nepovedlo, ale taky nelituju.

iva.mikova
09.08.2013 5 z 5

kniha byla jiná a přesto stejná... rozhodně stojí za přečtení :-)

katejohnsson
26.12.2012 5 z 5

člověk Kinky viděl celé dva předešlé díly jako hospodyni, takže je velmi zajímavé se podívat, jak žila předtím a čím chtěla být. těším se, až si přečtu i o mládí starého doktora