Doktore, ne tak zhurta!

Doktore, ne tak zhurta! https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/139355/doktore-ne-tak-zhurta-139355.jpg 4 110 31

Irish Country série

Svérázný doktor Fingal O´Reilly ze severoirského městečka Ballybucklebo je čtenářům laskavě humorné doktorské série dobře znám. Svým pacientům – mezi nimiž se najdou opravdu svérázné figurky – umí pořádně vyčinit, ale pod hrubší slupkou ukrývá zlaté srdce. Jaká byla jeho studentská léta? Život studenta medicíny, to dlouhé období zábav a studentských vylomenin čtyř kamarádů, tu a tam přerušené panikou, míří k závěrečným zkouškám. Fingalovi se podařilo vycepovat věčného studenta Boba, ovšem jemu samotnému ubírají čas nádherné chvíle s půvabnou sestřičkou Kitty O’Hallorhanovou, takže mu teď hrozí, že nepostoupí do dalšího ročníku… A jak si poradí s patolízalským šprtem Fitzpatrickem, který se mazaně vtírá do přízně profesorů - tohle přece Fingal a jeho kamarádi nenechají bez trestu! Přichází první operace, radost z prvního vyléčeného pacienta, ale také první setkání se smrtí. Bude z Fingala dobrý doktor? Učitelé ho varují a hlásají profesní odstup od pacienta, avšak mladý adept ví, že medicína není jenom odbornost, že je to poslání.... celý text

Literatura světová Humor
Vydáno: , Leda , Rozmluvy

A Dublin Student Doctor , 2010

helenkan
03.02.2017 4 z 5

Moje druhá ze série. Pěkné,zajímavé a myslím,že i poučné čtení.

knihomolka525
23.07.2016 5 z 5

Po "životopise" Kinky jsem si říkala co asi bude tohle...Byla jsem mile překvapená.Kniha je zajímavá od začátku do konce.A trefné je i její uvedení na trh.Nejdřív čtete o současnosti doktora Fingala a příběh jeho minulosti zaujme o to vícDoporučuji.

Lothlorien
09.11.2015 5 z 5

Z celé série asi nejhezčí díl. Ocenila jsem i detailnější popisy nemocí a lékařských zákroků, chudinské čtvrti v Dublinu v předválečné době atd. Opravdu povedená kniha :)

zuzi1162
14.03.2015 5 z 5

Nezklamalo, a navíc mi přijde jako nejlepší z celé série. Jen mi tam ale chyběl mladý Laverty.

Iva-JU-KA
21.05.2014 5 z 5

Kniha se mi četla s lehkostí, děj měl spád, z lékařského hlediska poučné.

Alma5
21.03.2014 4 z 5

Nečetla jsem žádný předchozí díl, i tak to bylo pěkné čtení. Jenom nevím, proč byla kniha zařazena mezi humoristické, místy byla kniha spíše smutná.

Evik30
02.12.2013 4 z 5

Pěkně propracovaný příběh. Kniha se dobře čte. Je o současnosti (doktoru O´Reillym) i o minulosti (z dob jeho studii).

iva.mikova
09.08.2013

mám ráda knihy z této doby, období mezi válkami... Výborné napsaná kniha, prolínání současnosti starého doktora s minulostí

bookcase
11.05.2013 5 z 5

Skvělé!!! Vzpomínky Fingala na jeho mladická léta. Irsko 30. let.

Lucila
12.03.2013 5 z 5

Další díl o doktoru O´Reillym - skvělé jako vždy.

mayinka
26.01.2013

Navrat do studentskych let "naseho" mileho doktora. Lepsi cteni nez Doktore, bacha na ženský!