iPohádka

iPohádka https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421625/bmid_karel-kovy-kovar-ipohadka-1tT-421625.png 4 404 100

Co se stane, když se pohádkové království připojí k internetu? Odpověď čeká nejen za devatero horami a devatero plastem znečištěnými řekami, ale i v této knize! Buďte připraveni na vše, jen ne na tradiční pohádku. Král Bořivoj III. Připojený a jeho choť Ljuba IV. musí provdat svou dceru Amálii. Během jedné noci ale oba zmizí a nad královstvím krouží drak. Zlo se probouzí. A překvapivě úplně jinde, než by ho princezna se svými kamarádkami čekaly.... celý text

Marbla2004
14.08.2020 3 z 5

Měla jsem asi moc vysoká očekávání. Kniha se vlekla, příběh byl sice originální, ale nijak mě nezaujal. Kovyho mám ráda, ale tato kniha se moc nepovedla.

takana
13.08.2020 2 z 5

Kniha mě nenadchla.

Booky84
04.08.2020 5 z 5

Skvělá, vtipná a čtivá kniha - nemohla jsem se odtrhnout.

OxxyOyxxO
03.08.2020 2 z 5

Skoro mě bolela jaký průměr tahle kniha byla. Styl psaní, příběh i reference - všechno to byl jeden velký ubíjející průměr.
Sloh jednodchý a prvoplánový jako od žáka ze základky, předvídatelná zápletka (opravdu musíme ten holocaust cpát všude? Nevím, jestli to víte, ale děly se i jiný genocidy) a pár slovních hříček a odkazů na online svět, které vás baví tak prvních pět minut, než vám začnou lézt ušima. Na tomhle se prostě kniha utáhnout nedá. Ve výsledku kniha nikoho neurazí ani nenadchne - prostě jí za večer přečtete, zavřete a už nikdy si na ní nevzpomenete.

Knizectvi
30.07.2020 5 z 5

POHÁDKA EPIČTĚJŠÍ NEŽ KDEJAKÉ FANTASY
Tuhle knížku sem si chtěl přečíst spíš ze srandy a ze zvědavosti, i přesto jsem měl jistá očekávání. A ta autor dalece předčil. I podle anotace a ohlasů, jsem čekal celkové vyznění knihy ve smyslu ,, sociální sítě jsou dobrý sluha ale špatný pán,, to jsem se teda dost spletl. Hodně mě prekvapily narážky na Třetí říši, židovskou otazku i konečné řešení. Které byly naprosto nenásilně a vložené do tohohle příběhu, který je nakonec za mě hlavně o tom, že každý z nás má v sobě hodně temné stránky, o tom jak je důležité bojovat za spravnou věc, jakou sílu má jedinec (a to ať už v dobrém nebo špatném), o toleranci i o tom, že čím rozmanitější je společnost tím je silnější. A hlavně o tom jak lehce jsou lidé zmanipulovatelní. Na těch nekolika málo stránkách se toho ovšem ukrývá mnohem víc. A všechno je to zabaleno do epického fantasy příběhu a typického autorova humoru. Občas jsem si při čtení připadal jako bych sledoval Kovyho video. Chytré a inteligentní myšlenky, či závažnější poselství zabalené do mě velmi blízkého intoušského humoru vyhnaného až na hranici trapnosti. Ano to co miluju na jeho videích miluju i na tehle knížce. Určitě doporučuju každému nehledě na váš věk. Skvělá kniha k pobavení a zároveň k zamyšlení.
P.s.: Ty ilustrace jsou boží
P.P.s: Výraz ,,Vlivnice,, je naprosto geniální ????

Maťa323
21.07.2020

Jako rád Kovyho sleduji a mám ho rád, ale tato kniha mě vůbec nenatchla. Děj mě nevtáhl a neměl jsem tu potřebu přijít domů a začít číst. Prostě mě ta kniha nezajímala tak moc jako jiné. Nechci nikoho urazit ale prostě se mi to nelíbilo. Jsem z toho smutný těšil jsem se až si ji přečtu.

heliiinka
17.07.2020 2 z 5

Kovyho mám fakt ráda, ale tohle byla prostě nuda. Některá slovíčka byla super (třeba královna ze Swiperightova), jenže děj mě vůbec nevtáhl a naopak se dost táhl. Dočteno silou vůle a budu dál koukat jen na videa.

Jaryad
16.07.2020 5 z 5

Vítejte v království, kde plně fachčí internet, princezna Amálka miluje Amy Winehouse a královští rodiče ji hledají ženicha přes seznamku Rodičinder. Kniha se mi četla velmi dobře, chvílemi jsem ale tápala, pro jakou věkovou kategorii ten příběh vlastně je určen? V knihovně je zařazená od 10 let + a říkala jsem si, zda by děcka skutečně pochopila, oč tam občas běží :) Dobře, hlavní hrdince je 17 let a tam bychom mohli cílovku hledat. Já třicátnice + jsem se perfektně pobavila nad gagy hodnými nástupce Arnošta Goldflama a oblíbila jsem si dračici, která má problémy s početím svých potomků :-D Nechybí narážky na média a tisk, jak perfektně fungují konexe mezi vládními hlavami a bulvárním plátkem zvaným Šlest a řada zparodovaných internetových společností jako Anagram, Rodičinder, Peklozon apod :) Tak nastupte do kočáru z firmy Melona Luska a nechte se unášet touto bravurní jízdou.

allita99
08.07.2020 5 z 5

Výborná kniha nemá chybu! Výborně napsané a vtipné!????????????????????????

DK197
01.07.2020 3 z 5

E-KNIHA: Nápad naprosto skvěle zpracován. Moderní pohádka, které ale nechybí pohádkový punc. Pasáže mají vtip. Ale jak už bylo řečeno, až do konce nedokáže udržet tempo a čtenářovu pozornost. Buď je moc dlouhá, nebo překombinovaná - nevím přesně, čím to je. Ale špatné to nebylo. Příjemný nápaditý lehký nadprůměr. Ale Kovy nás asi ještě překvapí. Jeho fantazie je bezbřehá...

NymphMaeve
27.06.2020 4 z 5

Příběh se od začátku docela rychle vyvíjel a ta upravená jména mne dosti bavila. Po nějaké době však přišel okamžik, kdy mi to přišlo už nezajímavé. Na druhou stranu jsem nečekala haldu srandy, proto mi několikeré uchechtnutí stačilo. Je to velmi nápadité a podobnost s naším světem je jasná. Dle mého si v tom každý najde ponaučení či zamyšlení. Pohádkový konec je očekávátelný a jsem za něj ráda. Na druhou stranu nechybí napětí a vzhledem k malému rozsahu knihy je v ní dosti od všeho. Asi by se dala kniha zpracovat o trochu lépe, ale protože pro Kovyho je toto beletristický první počin, nad ledasčím se dá přivřít oko. Věřím, že kniha si najde čtenáře, kteří ji ocení, pro děti je to jistě zábavná forma ke zjištění trochy reality našeho světa. Myslím, že je kniha povedená a věřím, že další Kovyho kniha bude ještě lepší.

Ditules
22.06.2020 3 z 5

Na začátku nutno podotknout, že rozhodně nejsem cílovka, takže všechny ty rodičindry a podobné šmakulády mi dělaly trošku problém rozklíčovat. Humor to má, ale po chvilce vás to trošku začne nudit.

Mikus
20.06.2020 2 z 5

Kovyho a jeho tvorbu mám hodně rád, a proto je pro mě těžké přiznat, že iPohádka mě nebavila. Na začátku jsem si to ještě docela užíval, ale potom mé prvotní nadšení opadlo. Nápad na originální pohádku to nemohl živit donekonečna, a tak jsem se zhruba po první třetině do čtení příšerně nutil. Nechtěl jsem si to přiznat. Celé se to na můj vkus příšerně táhne moje reakce z dějových zvratů byly nijaké. Na druhou stranu to nepostrádá vtip, takže tu a tam je čemu se zasmát. Kovymu také nemohu upřít, že psát umí, a to moc hezky. Konec a pointa pohádky se mu povedly, ale hlavní myšlenka to sama někdy neutáhne.
Co dodat? Nejhorší kniha, kterou jsem letos četl to asi nebude, neboť iPohádka má své kvality. Bohužel na moje nároky zřejmě nebyly dostatečné a mě proto nesedla.

JáraTym
28.05.2020 4 z 5

iPohádka je již druhou knihou Karla Kováře, který nám již představil svou autobiografii. Tentokrát se, ale vrhl na fantazy. To není špatné téma, dokonce si myslím, že je v této knize velmi dobře zpracované. Od první stránky vás to chytne, tudíž se nemusíte dlouho uvádět do děje, což na této knize oceňuji. Problém této knížky je, že do poloviny vás to bude bavit. Na posledních třiceti pěti stránkách vládne chaos. Nesrozumitelnost, opakování některých scén ze začátku... Na mě oněch posledních třicet pět stránek působilo tím dojmem, že se autor u konce spíše ztrácel a neměl úplně jasně stanovený konec. Také v některých pasážích to na mě bylo až moc "moderní" Ale, pokud jste "Kovyho" fanoušci, a máte rádi odpočinkovou literaturu, tak je pro vás tato kniha jako stvořená.

LilianaFalcon
22.05.2020 3 z 5

Ze začátku vtipné, pak už se mi to trochu okoukalo. A už toho všeho začalo být trochu moc.

blackoutzuzi
19.05.2020 3 z 5

Kovyho mám moc ráda. Za mě je to jeden z mála (možná i jediný) český youtuber, který to má v hlavě srovnaný a jehož tvorba má smysl. Na jeho novou knihu jsem se fakt těšila, bohužel za mě je to spíše průměrná pohádka, která má skvělý nápad, ale to provedení mi příliš nesedlo. Už tak v polovině knihy mi začal ten děj unikat, přistihla jsem se, že to místy nechápu, místy jsem už ani nevěnovala plnou pozornost tomu, co čtu a ve finále na mě příběh působil tak nějak všedně. Což mě mrzí, protože Kovy má mé sympatie, ale bohužel jako spisovatel zatím ne :( Nicméně v brzké době se chystám na jeho prvotinu Ovšem, tak třeba ten názor změním :)

Ani832
15.05.2020 4 z 5

Nápad super, pozměněné názvy nejdříve bavily, poté už začaly malinko ztrácet na výjimečnosti. Některé ale opravdu pobavily, kniha je to v mnoha ohledech vtipná. Vyústění se mi také líbilo. Co ale určitě musím vyzdvihnout, jsou parádní ilustrace, ať už ty celostránkové nebo ten dráček v pravém dolním rohu. Ti dráčci na každé straně mají svůj význam: když stránkami listujete rychle, drak se “rozpohybuje” - vytvoříte si takovou krátkou animaci. Za mě super, akorát jsem občas neměla moc motivaci číst dál.

“Oči měla upřené do displeje, v uších zaražená sluchátka a v chůzi se pohupovala do rytmů hudby slavného osmirukého písničkáře pohádkové říše Eda Skleepkana.”

klaudia2722
14.05.2020 3 z 5

Mám rada Kovyho videá, ale čítanie tejto knihy ma teda vôbec nebavilo. Taký priemerný fantasy príbeh, vhodný skôr pre teenagerov :-/

KnihomilkaMilk
29.04.2020

Kovyho knížka se mi nesmírně líbila,byla úžasná a vtipná. Hned jak jsem se o knížce dozvěděla hned jsem kupovala,opravdu úžasné a doufám že bude brzy další knížka. Miluji Kovyho tvorbu je originální vtipná, promyšlená, určitě doporučuji ( jen škoda že je tak krátká ????❤️)

TerkaM
24.04.2020 4 z 5

Líbilo se mi to, přesto dávám čtyři hvězdičky - asi jako takovou rezervu pro Kovyho další knihu, pro případ, že by byla ještě lepší. :) Každopádně se mi líbí Kovyho fantazie a jeho humor mám ráda i z jeho videí. Musím říct, že po knize Ovšem, kde zmínil, že jako malý psával šílené pohádky, jsem si hrozně moc nějakou jeho šílenou pohádku z dětství chtěla přečíst a to se mi napůl splnilo. :)

draci pohádky elfové humor Drákula princezny internet princové moderní pohádky

Karel Kovy Kovář (p)
česká, 1996