Inteligentní investor

Inteligentní investor https://www.databazeknih.cz/img/books/75_/75378/bmid_inteligentni-investor-37D-75378.jpg 4 92 21

V knize nejvýznamnějšího investičního poradce 20. století (Warren E. Buffett ji označil za „zdaleka nejlepší knihu o investování, která kdy byla napsána“) se dozvíte od nejzasvěcenějšího „guru investování“, jak se jako investor, makléř nebo investiční poradce vyhnout závažným chybám a jaké dlouhodobě úspěšné strategie při investování uplatnit. Nadčasově platné přístupy Grahamovy filozofie jsou podány formou vhodnou pro laiky a jsou doplněny o komentář uznávaného finančního analytika časopisu Money Jasona Zweiga, který aplikuje Grahamovy moudré rady, analytické přístupy a výstražné příběhy na dnešní tržní podmínky. Toto klasické dílo je nejdůležitější knihou, kterou kdy přečtete o tom, jak dosáhnout vašich finančních cílů. Překypuje moudrostí a je určena pro opravdové investory, nikoliv pro spekulanty!... celý text

Literatura světová Literatura naučná Ekonomie a obchod
Vydáno: , Grada

The Intelligent Investor , 1949

Dodoušek
27.10.2023 4 z 5

Pro začátečníka rozhodně jedna z těžších knih zabývajících se investicemi. Na druhou stranu, pokud člověk nemá problém číst metodou, která spočívá ve výběru pro něj relevantních a zajímavých informací, tak si tuto knihu oblíbí, protože je plná principů, které začátečníkovi pomůžou jako např. ovládání svých emocí nebo investování pomocí bezpečnostního polštáře. Doporučuji.

Bookworm175
24.08.2023 5 z 5

Z mého pohledu zatím nejlepší kniha o investování, kterou jsem četl a ke které se rozhodně s odstupem času vrátím.
Vidět tak detailní analýzy firem a jejich srovnávání z dob s omezeným množstvím informací oproti dnešní době je něco neskutečného.
Pravidlo číslo jedna: nikdy neprodělej peníze. Pravidlo číslo dvě: nezapomeň na pravidlo jedna.

Warren Buffet

Elradriel
09.07.2023 5 z 5

Knihu doporučuji každému, kdo che investovat a myslí to s investováním a tedy se svými penězi vážně. Nesouhlasím s názorem, že kniha není vhodná pro úplného začátečníka. Možná to bude pro začátečníka náročná četba, ale pokud se o tuto knihu zajímá, už samo o sobě znamená, že chce hranice svého poznání a znalostí o investování posunout dál. Mně tato kniha neskutečně pomohla a v mnoha věcech změnila mé myšlení a pohled na investování. Tato kniha a kniha Nejbohatší muž v Babylóně vytvořily můj pohled a chápání peněz a investování a jejich autorům snad za jejich přínos ani nelze dostatečně poděkovat. Mimochodem Pan Graham je učitelem Warrena Buffetta a to asi mluví za všechno...

martin_aston
08.04.2023 5 z 5

Celkom náročná, ale veľmi múdra kniha na tému investovania. Čítal som v origináli po anglicky, aj český preklad. Žiaľ, český preklad má nejaké chyby (jedna celkom zásadná, keď je preklad presne opak znenia v origináli - registroval som, pretože vďaka ekonomickému vzdelaniu mi to v češtine nedávalo zmysel).
Takže odporúčam, kto vie, nech číta v origináli.

valda
25.03.2023 4 z 5

Finanční gramotnost a přehled o investování by mělo být něco, co by se učilo už na základní škole. Sám jsem tohle téma trochu podcenil, a tak teď doháním, co jsem zameškal. Inteligentní investor je kniha, kterou Benjamin Graham napsal už v roce 1949. Do teď se většina jeho postupů a předpokladů považuje za správné. Sám autor knihu do sedmdesátých let aktualizoval. Po jeho smrti přebral štafetu další autor, který přidává aktuální informace, vysvětluje pojmy v aktuálním kontextu atd.
Kniha je hodně rozsáhlá. Přiznám se, že 3/4 knihy jsou pro mě příliš pokročilá témata. A spíš bych doporučil začínajícím investorům, něco jiného. Tohle opravdu není pro začátečníky.
Já jsem ale přelouskal, Grahamovy rady mi dávají smysl, akorát si myslím, že určitě existuje kniha, kde jsou podány stravitelnější formou pro začátečníky:
Trh moc nelze předpovídat.
Důležitější je čas, než časování.
U investicí je potřeba si nastudovat historii a aktuální čísla společnosti spíš, než sledovat náladu trhu.
Investujte dlouhodobě (10 let), aktivní investování jsou spíš spekulace.

frohlichová.s
24.07.2022 3 z 5

Určitě si knihu nepořizujte, pokud jste úplný začátečník! Pravděpodobně vás totiž nic nenaučí a nebudete mít tušení, co vlastně čtete. Přijde mi, že v poslední době vidím doporučení na tuto knihu s tím, že by si ji měli přečíst všichni jako povinnou četbu. Nováčky ve světě investování to bude akorát nudit, zbytečně utratí peníze a zabijou několik hodin času. Je skvělé, pokud se chcete o investování něco dozvědět, ale užitečnější bude, pokud zabrouzdáte na youtube, twiter a tak dále. Kniha je nepochybně užitečná a pravdivá, to ale ocení pouze zkušenější investoři, kterým by kniha měla být určena.

DK_Ronie
28.06.2022 4 z 5

Velmi kvalitní investiční bible s řadou nadčasových myšlenek / pilířů investování. Trochu se na ní ale podepsal zub času, zaměření na US investory a náročnější styl psaní. Určitě bych nedoporučil úplným začátečníkům (nicméně existují podařená shrnutí - třeba i na Youtube).

Artim
31.05.2022 4 z 5

Kniha je sice složitá pro laika (a já jsem laik), ale to hlavní si z ní člověk odnese - vždy se snažit upřednostnit hodnotu před cenou, používat metodu DCA, diverzifikovat jak to jen jde a řídit se rozumem a ne emocemi při investování. Zní to jednoduše, ale praxe dělá mistra a tím Graham a Věštec z Oklahomi určitě byli/jsou!

uzivatel5290
21.05.2021

Naprostá klasika a základ pro investování. Další podobné knihy pro začínající investory: https://akciepruvodce.cz/nejlepsi-knihy-o-investovani

annatenta
30.12.2020 5 z 5

Takový kánon investiční četby. Pro někoho může být zpočátku složitá, ale alespoň si uvědomí, že investování není zas tak jednoduché, myslíme-li to s ním vážně. Některé věci jsou již v knize zastaralé, ale jako celek je to jedna z nejlepších knih.

Jack Bauer
28.11.2020 2 z 5

Zastaralá leč poučná kniha se spoustou rozumných rad převedených na dnešní poměry v novém vydání, ale pro laika hůře čitelná. Na mě dost složitá, proto nemohu dát vyšší hodnocení. Spoustu pro mne těžko srozumitelných kapitol jsem musel přeskakovat, přesto jsem si z knihy něco odnesl a o tom to je, četl jsem ale mnohem srozumitelnější knihy o investování. Být inteligentním investorem je více o charakteru než o mozku a tím se řídím. Mozek na to nemám:) Spousty příkladů a různých výsledků z let 1945 až 1965 apod. mě jako laika nudilo k smrti. A proč to vůbec čtu, když si nemohu dovolit normálně investovat?:) Někde, možná u Kyiosakiho jsem četl na tuto knihu odkaz. Kniha není pro běžného smrtelníka, ale spíše pro vysoké manažery a finanční poradce. To už je lepší číst Kyiosakiho a jemu podobné, kteří omílají stále dokola to samé ale ve skutečnosti téměř nic neporadí.Na internetu dnes najdu mnohem srozumitelnější a stručnější informace než číst tuto rozsáhlou a pro laika nesrozumitelnou knihu.

Prince_of_book
23.04.2020 4 z 5

Naučná kniha ve které si každý najde něco, co ještě nevěděl, nebo co zrovna potřebuje. Velmi náročné čtení pro někoho, kdo je v oboru akcií nováčkem, ale stojí za to. Občas jsem nějakou tu stranu přeskočil to přiznávám, protože mě zrovna daná problematika v chvíli četby nezajímala, ale knihu si nechám doma a určitě se nejen k oněm vynechaným částem časem vrátím.

Jak řekl Warren Buffett: Nejlepší kniha o investování, která byla kdy napsána. Mě nezbývá nic jiného, než s ním souhlasit.

8,5/10

HelenBarbora
28.03.2020 5 z 5

Velmi naučná, odborná a podrobná kniha, přitom psaná s lehkostí a vtipem. Konečně mám v problematice burzy cenných papírů více jasno a svůj slovník jsem obohatila o krásné slovo ´místopřísežný´:)

Matarko
30.05.2019 5 z 5

Perfektní kniha pro každého, kdo to myslí s investováním do akcií vážně. Doporučuji i tyto zbylé knihy https://www.moneyo.cz/6-nejlepsich-knih-o-investovani/

Dejvid
22.04.2019 5 z 5

Základní kniha o investování, kterou je možné prostudovat, nebo pouze přečíst. Pokud vás nezajímá detaily o technické analýze akcií či porovnávání párů akcií, určitě si odnesete cenné rady i když příslušné kapitoly přeskočíte.
Na knize už je nicméně znát zub času, přeci jen, od sedmdesátých let se toho hodně změnilo (především neustálé a nekončící sypání nových peněz do akciových trhů). Samozřejmě ale základní koncepty zůstávají neměnné. Za velice užižtečné považuji doplňující komentáře za každou kapitolou, které jsou psány někdy po roce 2000, jednak přinášejí informace o dot.com bublině, a potom v některých případech vyhodnocují Grahamovy předpovědi.

MaňaWW
28.06.2018 5 z 5

"Bible" hodnotového přístupu v oblasti investování do akcií. Přečteno mnohokrát a stále se k ní vracím a opakovaně nacházím nové precizní myšlenky. Doporučuji jako základ všem lidem, kteří se rozhodli začít investovat do akcií.

Dejf_ano
16.05.2018 4 z 5

Velice obsáhlá kniha, která Vás provede světem investic. Rozhodně doporučuji za přečtení, nicméně je skutečně plná informací a vyhraďte si na její zpracování HODNĚ ČASU a některé pasáže se nečtou zrovna lehce.

Colleague
12.02.2018 5 z 5

Kniha vysvětlující podstatu investování. Povinná četba pro všechny value investory.

lucky_zebra
19.08.2017 5 z 5

Nejlepší kniha o investování! Kdyby nic jiného, tohle si musíte přečíst.
Autor vyvrátí řadu polopravd a mýtů o investování a možná vás překvapí. Knihu jsem četl jednou a určitě si ji přečtu minimálně ještě jednou

Baibarosa
13.04.2017 5 z 5

Nesouhlasim s niže uvedenym komentářem. Jak píše Graham spolu is Buffettem je potřeba selský rozum a schopnost ovládnout sebe sama. Naopak odrazuji od "odborných" znalostí.

Tohle je start na ceste investic, začít přemýšlet jinak než většina... Jednoznačeně doporučuji lidem, kteří mají zájem o investice, lidé hledající rychlé zbohatnutí nebudou nadšeni...

investice finance finanční trh Warren Buffett, 1930-

Autorovy knížky