Andělé smrti

Andělé smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406643/bmid_andele-smrti-QOH-406643.png 4 1020 303

V katedrále je nalezena zavražděná žena a o několik hodin později je objeven oběšený muž. Oba mrtví mají na vnitřní straně stehna stejné, amatérsky udělané tetování. Ti dva měli cosi společného, jenže co? Případu se ujímá inspektorka Lottie Parkerová a stopy ji zavedou do kláštera svaté Anděly, bývalého dětského domova, nešťastně propojeného s minulostí její vlastní rodiny. Zatímco si inspektorka začíná uvědomovat souvislost mezi současnými oběťmi a nevyřešenými dávnými vraždami, ztratí se dva dospívající chlapci. Lottie musí najít vraha dřív, než znovu zaútočí. Jenže nevystavuje kvůli pátrání smrtelnému nebezpečí i své vlastní děti? Napínavý, znepokojivě temný a do děsivých podrobností propracovaný thriller je skvělým debutem irské autorky Patricie Gibneyové a první knihou z nové detektivní série s inspektorkou Lottie Parkerovou. Za jediný rok se prodalo přes milion výtisků knih z této série!... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Missing Ones , 2017

MojeMonca
29.10.2020 5 z 5

Smutný příběh.

Saša57
21.10.2020 5 z 5

Výborná kniha, jsem zvědav na další.

kyssling
19.10.2020 4 z 5

Daleko lepší nežli druhý díl (kterým jsem začal číst sérii). Děj skutečně odsýpá a celkově se jedná o pěkně propracované charaktery postav.

janina pako
17.10.2020 5 z 5

Napinava kniha,

Lucynkaaa
06.10.2020 3 z 5

Myslím, že pokud máte na toto téma žaludek, nebudete litovat.
Trochu jsem postrádala nějaké, jak to říct, kouzlo, které by mě přichytlo alespoň k jedné z postav, ale jinak jsem přečtení nelitovala.

Restang
01.10.2020 2 z 5

Pro mě dosti rozporuplná kniha, chvílemi mě bavila a chvílemi nudila a přišla zdlouhavá. Plno postav, sám biskup a kněz a trošku předvídatelné. Ani nevím, zda se pouštět do dalšího dílu.

Lenoulinka
28.09.2020 4 z 5

Na tuhle prvotinu autorky mi stačil prodloužený víkend. Nemám ráda moc postav, ale zde jsem se tím zdárně prokousala i když jsem občas tápala. Proto ani tip na vraha mi nevyšel. Baví mě, když se v příběhu prolíná soukromý život detektivky. Na druhou stranu nemusím klášterní prostředí. Krátké kapitoly byly svižné a děj se netáhl. Že by nová oblíbená inspektorka? Určitě se pustím do další knihy v sérii.

PetraCy
27.09.2020 5 z 5

Napínavý příběh až do konce, určitě si přečtu i další knihy...

jarka5999
21.09.2020 1 z 5

Za mě nuda. Pachatel byl snadno čitelný od začátku. Zbytečně zdlouhavá cesta k nicmoc konci.

Anet2106
21.09.2020 3 z 5

Kniha ani nenadchla ani neurazila. Průměrný thriller. Vraha jsem uhodla relativně brzy, děj mi přišel občas zdlouhavý.

postrach
19.09.2020 5 z 5

Nejdriv jsem si stahla e-knihu.Ale nakonec ,nez jsem ji docetla,koupila jsem vsechny 3 dily.Skvela,napinava,dechberouci a morbidni minulost.Ta cast me nejvic bavila a nutila cist dal.Byla jsem napnuta,jake bude rozuzleni,odhaleni,konec...

kalerat
19.09.2020 5 z 5

Skvělá

veruptackova
11.09.2020 5 z 5

Tak tahle detektivka mě fakt chytla.
Sedla mi vyšetřovatelka.
Líbilo se mi, že je tu několik hlavních postav, u kterých můžete zvažovat, kdo je ten špatný.
Kniha umělá vyvolat napětí.
Dávám 4,5⭐️ a to jen z důvodu, že autorka nechala v jedné věci vyšetřovatelku déle tápat než čtenáře. Rozhodně však mohu doporučit a těším se na další díl!

zuzi.kovar
09.09.2020 3 z 5

Přišlo mi to až moc kruté. Tolik naprosto zbytečných vražd na to, jaké se z toho všeho vyklubalo tajemství. Pořád jsem teda doufala, že vrah je někdo jiný, leč nestalo se.

Awča
09.09.2020 5 z 5

Je to velmi dobře napsaná kniha, příběh mě úplně pohltil.
Soukromý život vyšetřovatelky je trochu neuspořádaný, ovšem tak akorát, aby to čtenáři nelezlo na nervy. Zápletka je napínavá, lehce překombinovaná a nadsazená, ale také jen mírně, uměřeně.
Bavila mě, moc.

Pavlnka
31.08.2020 5 z 5

Přečteno velmi rychle. Dobře vymyšleno a pozadí příběhu hodně smutné. Těším se na pokračování

bigbabe
28.08.2020 3 z 5

Na dovolenou na motorku jsme si každý s mužem vzali jen jednu knihu, víc se prostě nevejde.
Toto byla jeho kniha, ale musím říct, že psáno čtivě a hbitě. Jen rozuzlení jsem tušila tak od poloviny.
Nejhorší, co na tom je, že to bohužel je možná pravda.

Pettinka
27.08.2020 5 z 5

Příběh se mi velmi líbil. Byl čtivej a odsejpalo to. Bavilo mě prolínaní dějů z minulosti a jak se všechno proplétalo. Myslím, že velmi vydařená detektivka.

Alíša236
19.08.2020 4 z 5

Rychlé a plynulé čtení. Zvrat tedy žádný, ten podtitul nevím kde vzali, snad hned od první třetiny bylo jasné, že jeden z těch dvou to je... ale na cestu vlakem ideál. Myslím, že další díl zkusím.

HaHa11
15.08.2020 3 z 5

Inspektorka Lottie Parkerová - další vyšetřovatelka, která má trochu zamotané rodinné vztahy, nepříliš uspokojivý osobní život, a ani ti nadřízení jí příliš na ruku nejdou! Taktéž zápletka originalitou nevyniká - máslo na hlavě katolické církve bývá literárně zpracované poměrně často. Suma sumárum - jen mírně nadprůměrné krimičtení, takové nic proti ničemu, stopu nezanechávajíc. Třeba se časem k Lottii vrátím, zatím jí uděluji dobrou dobrou.
Až půjdete k vodě, celý den bude déšť bubnovat na okna nebo vám bude dlouhá chvíle na cestách.

Patricia Gibney
irská, 1962