Andělé smrti

Andělé smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406643/bmid_andele-smrti-QOH-406643.png 4 1038 1038

V katedrále je nalezena zavražděná žena a o několik hodin později je objeven oběšený muž. Oba mrtví mají na vnitřní straně stehna stejné, amatérsky udělané tetování. Ti dva měli cosi společného, jenže co? Případu se ujímá inspektorka Lottie Parkerová a stopy ji zavedou do kláštera svaté Anděly, bývalého dětského domova, nešťastně propojeného s minulostí její vlastní rodiny. Zatímco si inspektorka začíná uvědomovat souvislost mezi současnými oběťmi a nevyřešenými dávnými vraždami, ztratí se dva dospívající chlapci. Lottie musí najít vraha dřív, než znovu zaútočí. Jenže nevystavuje kvůli pátrání smrtelnému nebezpečí i své vlastní děti? Napínavý, znepokojivě temný a do děsivých podrobností propracovaný thriller je skvělým debutem irské autorky Patricie Gibneyové a první knihou z nové detektivní série s inspektorkou Lottie Parkerovou. Za jediný rok se prodalo přes milion výtisků knih z této série!... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Missing Ones , 2017

inkatenysek
12.08.2019 4 z 5

Andělé smrti jsou velmi čtivým, napínavým a temným příběhem, ve kterém hrají velkou roli nejen peníze, moc, podvody a intriky, ale také děsivé události z dávné minulosti, které ovlivňují životy všech hrdinů až do současnosti...

Jak detektivky a thrillery normálně nečtu, tak se musím přiznat, že se mi Andělé smrti hrozně líbili a já se už nemůžu dočkat dalšího dílu série s detektivkou Lottie, která mi byla od prvních stránek nesmírně sympatická a velmi blízká. Zřejmě to bylo způsobené i tím, že stejně jako já, ztratila velmi blizkého člověka a ani odstup tří let jí zcela nezahojil všechny rány, způsobené jeho předčasným odchodem. Titul mě zaujal svou propracovaností, postupnou gradací děje a zakomponováním kontroverzních témat, spojených s církví a jejími funkcionáři...

Pokud jste tedy fanoušky thrillerů nebo si jen chcete odpočinout od témat, která většinou čtete, tak si tento příběh rozhodně nenechte ujít... ????

Albi94
11.08.2019 5 z 5

Luxusní ????. Kniha mě hodně bavila a myslím, že se zápletka dost povedla.

eva3992
09.08.2019 3 z 5

Detektiv Lottie Parkerová ovdověla a zůstala sama se třemi dětmi. Nemá to v životě lehké a konec roku 2014 pro ni bude náročný i v práci.
Od prosince jedna vražda za druhou a Lottie pomalu odkrývá jejich společnou záhadu.
Nakonec se bude vyšetřování týkat i její vlastní rodiny.
Velice napínavý příběh, který má spád. Konec příběhu graduje v napětí a ani čtenář do poslední chvíle neodhalí, kdo je vrah.
Příznivcům krimi knížku rozhodně doporučuji.

mmmisulka.r
09.08.2019 5 z 5

Hodně zajímavá knížka, pomohla při čtecí krizi. Já jsem tedy nad míru spokojená. Bavila a těším se na další díly. Více v recenzi v záložkách - Knižní deníček

astra3
08.08.2019 5 z 5

Kniha byla napínavá až do konce. Už se těším na další díl. Parkerová mi občas lezla na nervy, ale dohromady s Boydem to je dobrá dvojka.

MissCarter
07.08.2019 4 z 5

Kniha mě zaujala od první stránky. Zvrat, ze kterého by mi spadla čelist se sice nekonal, ale čtení to bylo napínavé a bavilo mě

Veju007
04.08.2019 1 z 5

Tak tohle je naprosto skvělá ukázka vyhypovaný knížky, která je ve skutečnosti úplnej děs a průměrnost.
Jsem fakt vytočená! Anotace skvělá, na obálce stojí “ZVRAT, Z KTERÉHO VÁM SPADNE BRADA!” - hm, tak to se teda fakt nestalo - brada mi spadla maximálně vzteky nad pitomostí naprosto VŠECH postav! Detektivové po sobě věčně štěkají bez zjevného důvodu a autorka se to vůbec nesnaží vysvětlit, myšlenkové pochody hlavní detektivky jsou úplně mimo a prostě ne, už nikdy více. Má to být série, podle mě se autorka chtěla vyrovnat Kim Stoneové a to se teda fakt nepovedlo - a já rozhodně nemám v plánu tohle dál podporovat.

Trustty
03.08.2019 4 z 5

Celkem napínavá detektivka. Zajímavé téma z prostředí církve.

katka9574
28.07.2019 2 z 5

Zpočátku nadšení, kniha se mi četla velice dobře, stránky utíkaly díky napínavému vyprávění. Ovšem posledních 50 stran celé mé nadšení zazdilo - trochu mi přišlo, že práci za spisovatelku převzalo desetileté dítě s velmi bujnou fantazií a mizerným vyjadřováním. Tak hloupé rozuzlení a nulové překvapení. Kde je onen avizovaný zvrat? Má brada zůstala na svém místě, ani se nehnula... říká se - konec dobrý, všecko dobré, tady to (alespoň za mě) platí přesně naopak.

Andrea7272
27.07.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila,měla jsem husí kůži při popisování, co se dělo. Napínavé a zajímavé rozluštění na konci.
Dávám plný počet !!!

lenka666
19.07.2019 5 z 5

Ze začátku jsem se nemohla začít a chtěla jsem knihu odložit. Naštěstí jsem dočetla a nelituji. Děj se rozjel a bylo to velmi napínavé až do konce.

nada3314
18.07.2019 5 z 5

Již na obálce se píše (mimochodem je opravdu krásná)! ZVRAT, ZE KTERÉHO VÁM SPADNE BRADA! Nebudeme teď, předbíhat ke konci a vraťme se zpátky na začátek knihy.
Děj ubíhá od začátku opravdu rychle, stránky se Vám samy otáčí, napomáhají tomu i krátké kapitoly (ty mám moc ráda, občas si odskočím něco udělat...) Seznamujeme se s hlavní hrdinkou inspektorkou Lottie, která se stala čerstvě vdovou, vychovává 3 děti, trochu pije, sem tam si dá nějaký prášek, v práci má svou hlavu a obchází rozkazy šéfa, ale stejně jsem ji celou dobu "fandila".

Co se týká děje, vyšetřují se podivné vraždy a tajemství Kláštera svaté Anděly, kde se děly zvěrstva a zneužívání dětí samotnými biskupy. Toto téma je velmi ožehavé a nepochopitelné! Tím, že jsem taky matka, tak jsem fakt trpěla!
Moc ráda čtu příběhy, kde hlavní vyšetřovatelkou je žena, styl mi připomínal knihy Roberta Bryndzy a Angely Marsons. Je mi jasné, že už bylo napsáno dost knih z tímto tématem, ale mě to pořád baví.

Už teď se nemůžu dočkat dalšího dílu, zatím jsem viděla, že autorka již vydala dalších 5 pokračování této sympatické série s Inspektorkou Lottie.

alcerka
17.07.2019 1 z 5

Bída a utrpení, to mi neustále vyskakuje na mysl, při čtení Andělů smrti. Nejsem úplně u konce, protože se do každé stránky musím nutit (ok, uvidíme, co autorka rozehraje na posledních 60 stranách), nicméně děj ve mně vůbec nevyvolává potřebu zjistit, kdo za vším stojí. V textu je spousta do očí bijících nelogičností, vyšetřovatelka protivná a zápletka umělá. Když jsem ji brala do ruky, říkala jsem si: kniha má tuctový název, obálka je jako každá druhá, tak není možné, aby i děj byl tak tristní. Spletla jsem se, dokonale žalostná trojkombinace.

Pípasek
17.07.2019 5 z 5

Strhující, i když místy naskakuje husí kůže. Nepředstavitelné utrpení , krutost rádoby "lidí", ale i skvěle zachycená atmosféra mezi vyšetřovateli. Za mě pět hvězdiček je málo.

happy-smile
16.07.2019 3 z 5

Kniha se dobře četla, což bylo dáno hlavně krátkými kapitolami, které pobízeli čtenáře k pokračování. Příběhy o sirotčincích a o obtěžování dětí kněžími nejsou nic nového pod sluncem, což by ale nějak nevadilo. Bohužel jsem ale na knize neshledala nic výjimečného, co by mě přitáhlo k dalším dílům. Prostě tomu chybělo něco, co člověka chytne a pustí až na konci knihy. Ale jako taková "oddechovka" (jestli se to u tohoto tématu dá říct) dobré.

putpuda
15.07.2019 5 z 5

Nevím,co se komu nelíbí,ale naprosto skvělá kniha! Chytla mě hned od začátku a nepustila.... Trochu ponurá atmosféra, která se k příběhu naprosto hodila ;) A téma zneužívání dětí kněžími....radši se nebudu vyjadřovat!!!
Už se moooc těším na další knihu autorky.

kytarka
14.07.2019 2 z 5

V kostele se najde uškrcená Susan S. Případ dostane na starost vyšetřovatelka Lottie P.
V rámci vyšetřování se neobjeví žádná minulá stopa po mrtvé. V tom se objeví druhá mrtvola. Mají něco společného? Postupně se začne odhalovat dávné zvěrstvo.
Velmi jsem se na tuto knihu těšila, zaujala mě anotace a také to, že je úspěšná v cizině. Po přečtení mé nadšení hodně opadlo. Chyběla mi v knize akce, napětí také pokulhávalo. Žádné postavy, které by vás něčím zaujaly. Pokud přečtete knihu do konce, za chvíli se vám z paměti vypaří jako pára nad hrncem. Za mě nemá cenu číst. Oddychová detektivka. Moc od knihy neočekávejte a možná vás překvapí.

bartule
13.07.2019 4 z 5

Nejprve pozitiva - Určitě napínavý, čtivý, rychle ubíhající děj, u kterého vám v určitých pasážích (hlavně popisky z minulosti v klášteře) bude naskakovat husí kůže. Paní spisovatelka píše velice poutavě a celá kniha ubíhá rychle, kapitoly jsou krátké kniha si drží napětí a čtivost až do samého konce. No celá církev a její zvěrstva vám budou otvírat nůž v kapse zvlášť uvážíme -li, že se podobné věci děly a stále dějí a nikdo s tím moc nedělá :( až doteď by si kniha zasloužila plných 5 hvězdiček .

Bohužel jednu musím odebrat a to za věc, která mě v poslední době nesmírně vadí u spousty knih a to za nesympatické vyšetřovatele,kteří prostě musí mít spousty problémů , chlastají, nebo jsou závislí na prášcích, nejsou schopni jednat se svými kolegy atd - stejně jako je tomu tady - hlavní vyšetřovatelka je troska, která se nesmí napít,aby nebyla alkoholička, cpe se neustále prášky, odsekává všem kolegům, odbornou pomoc samozřejmě nevyhledá a je prostě na pěst - nevím co je to za trend poslední dobou,ale opravdu mě to silně vadí :-/ navíc jako by autorům nedošlo,že by to ve skutečnosti takhle opravdu nemohlo fungovat,protože by buďto dostala padáka, nebo nařízenou terapii :-/ no za to jsem musela hvězdičku odebrat.

evasamankova
10.07.2019 4 z 5

Čtivý a napínavý thriller. Ovšem "zvrat, z kterého mi spadne brada!" jsem tam nenašla. Naopak bych řekla, že spousta věcí byla poměrně předvídatelná.

zuzana2599
09.07.2019 5 z 5

Skvělá kniha !! Chytla mě hned od první kapitoly a nepustila do té poslední. Výborně se čte, příběh díky krátkým kapitolám nutí čtenáře číst dál a dál.. Docela jsem si Lottie Parkerovou a její rodinku oblíbila a nutně musím číst další díl. Téma knihy je zajímavé a dnes hodně aktuální. Kniha měla spád a říz a já posílám Patricii Gibneyové virtuální poděkování !!

Patricia Gibney
irská, 1962