Andělé smrti

Andělé smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406643/bmid_andele-smrti-QOH-406643.png 4 1038 1038

V katedrále je nalezena zavražděná žena a o několik hodin později je objeven oběšený muž. Oba mrtví mají na vnitřní straně stehna stejné, amatérsky udělané tetování. Ti dva měli cosi společného, jenže co? Případu se ujímá inspektorka Lottie Parkerová a stopy ji zavedou do kláštera svaté Anděly, bývalého dětského domova, nešťastně propojeného s minulostí její vlastní rodiny. Zatímco si inspektorka začíná uvědomovat souvislost mezi současnými oběťmi a nevyřešenými dávnými vraždami, ztratí se dva dospívající chlapci. Lottie musí najít vraha dřív, než znovu zaútočí. Jenže nevystavuje kvůli pátrání smrtelnému nebezpečí i své vlastní děti? Napínavý, znepokojivě temný a do děsivých podrobností propracovaný thriller je skvělým debutem irské autorky Patricie Gibneyové a první knihou z nové detektivní série s inspektorkou Lottie Parkerovou. Za jediný rok se prodalo přes milion výtisků knih z této série!... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Missing Ones , 2017

veronika9761
30.12.2019 5 z 5

Puvodne jsem cetla Ukradene zivoty, ale knizky na sebe dost navazuji, takze jsem druhy dil odlozila a vrhla se na prvni. Nelituju ani vterinu, knizka je ctiva (i kdyz chvilema hnusna vinou popisovanych praktik) a ubiha velmi rychle.

Jenny46
29.12.2019 4 z 5

Zajímavý příběh v dnešní době žhavé téma církev, zneužívání. Inspektorka Lottie P. je sympatická, ale připomíná Eriku ( Knihy R. Bryndza). Těším se na pokračování a knihu určitě doporučuji.

Lucka.79
27.12.2019 3 z 5

Nejsem knihou až tak nadšená, jak jsem čekala ... na mě moc překombinované, k Lottie jsem jen těžko hledala nějaké sympatie. Do druhého dílu se možná pustím, ale až s odstupem času.

Skalara
27.12.2019 3 z 5

Špatná kniha to nebyla, ale ani to nebyla výborná kniha. Čekala jsem více a opravdu se strašně pletou postavy, když to čtete, jelikož mají velmi podobné příjmení. První polovina mě nechtěla chytnout a ta druhá polovina byla lepší a čekala jsem, překvapení v podobě vraha. Bohužel žádné překvapení nebylo. Velice příjemené byly krátké kapitolky :)

0197
22.12.2019 5 z 5

Naprostá pecka. Velmi zajímavá detektivka s parádní zápletkou. Ke konci už jsem ji nemohla odložit, jak mě příběh vtáhnul. Velmi sympatická nejen inspektorka Lottie, ale i další členové vyšetřovatelského týmu. Napínavý příběh, krátké kapitoly, mělo to spád a občas to bylo trochu brutální. Vytkla bych jen trochu větší množství postav (ke konci se mi to trochu pletlo), ale jinak nemá kniha chybu a rozhodně tuto autorku doporučuji.
Četla jsem už i pokračování (Ukradené životy) a za mě ještě lepší než tato kniha.

martinka07
17.12.2019 4 z 5

Skvělá kniha a nová série, kterou musím mít kompletni. Jediné mínus je větší množství postav s podobnými jmény, které občas komplikovalo orientaci v příběhu.

Martiiiik
10.12.2019 4 z 5

Zajímavá kniha.. bohužel je toto téma aktuální i dnes.. :-( hezky napsané, jen v některých částech bylo toho přeskakování mezi postavami moc.. a občas jsem se i vracela, protože jsem měla pocit, že jsem něco přehlédla... jako kdyby kousky chyběly.. nakonec se to sice poskládá dohromady, ale stejně.. a jinak je už trochu unavující, že v každé druhé knize je schopný vyšetřovatel s naprosto otřesným šéfem :-D proto všechno ne víc než čtyři hvězdy, ale stojí za přečtení :-)

Zuzulin
02.12.2019 3 z 5

Upřímně nevím, jak hodnotit knihu. Nebyla špatná, ale četla jsem už lepší...zajímavé téma a některé pasáže byly super, ale některé ba naopak byly oničem a musela jsem se do čtení nutit

lalaserka
24.11.2019 5 z 5

Docela dost hrozné téma, ale velice dobře zpracované. Občas jsem se ztrácela v postavách ale to nevadí. Mělo to spád a bylo to napínavé. Už se těším na pokračování

kolacky
23.11.2019 4 z 5

Docela dost hrozné téma, velice dobře zpracované. Jen titul mohl být prostě přeložen - Zmizelí. Líp by to myslím knihu vystihovalo.

Hella
10.11.2019 4 z 5

Příběh se mi hodně líbil, byl uvěřitelný, bavil mě a hlavní postavy kriminalistů byly velmi sympatické. Jen nějak nechápu tu anotaci na obálce knihy, že nám spadne brada z velkého zvratu....jsem blázen já, nebo jsou "letadýlko" ti, co vymýšlejí knize marketing? Jakýpak zvrat? Normální vývoj slušné detektivky, o zvratu snad nemůže být moc řeč. Za to jedna hvězdička dolů.

Ivka14
10.11.2019 4 z 5

Místy jsem se ztrácela v postavách, ale to nevadí. Kniha se skvěle četla, byla zajímavá a určitě tam bylo několik zvratů, které jsem nečekala. Určitě si přečtu pokračování až vyjde.

krtecek_1
07.11.2019 4 z 5

Dobrý příběh. Děj se mi nezdál nepřehledný, jak uvádějí komentáře níže. Ale můžu říct, že některé pasáže se mnou lehce zamávaly. Těším se na další díl, naštěstí vychází co nevidět :).

martin3554
04.11.2019 4 z 5

Super.

petula22
01.11.2019 4 z 5

Místy zmatky v postavách, uvítala jsem kratší kapitoly....Mělo to spád, celkově zdařilá detektivka s drsnějším tématem, určitě si přečtu i další díla...

Lethania
31.10.2019 4 z 5

Od Kalibru vycházejí poslední dobou samé zajímavé a hlavně kvalitní detektivky a ani tahle není výjimkou. Až překvapivě slušná detektivka s fantastickým rozuzlením. Začátek byl sice trochu pomalejší, ale čím déle jsem se do knihy začítala, tím více jsem byla napjatá, jak to všechno vlastně skončí. Autorka píše čtivě, nikde jsem se nezadrhávala. Hlavní hrdinka mi přišla lidská. Rozhodně doporučuji a už vyhlížím druhý díl, který vyjde ješte letos.

alexis818
26.10.2019 5 z 5

Vynikající,napínavé a čtivé.Přesně to má mít správný thriller a tady se to povedlo na výbornou.A jěště,když uvážím,že je to debut autorky ,tak opravdu není co vytknout.Těším se na další díla této spisovatelky.

SimonaP
23.10.2019 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, vyprávění o výchovném ústavu by mohla být zajímavá samostatná kniha. Napínavé, čtivé.

majinka
22.10.2019 5 z 5

Výborné čtení. Byla jsem v napětí až do poslední stránky

Didi15
18.10.2019 4 z 5

Tak na to, že jde o prvotinu autorky, zdá se to více než fajn. Ze začátku jsem se nemohla začíst, ale potom už ano. Téma je pěkně vybrané, ale někdy, místy, těžkopádně napsané.Rozhodně to pro mě nebylo takové to hltavé čtění jako třeba Cartera.

Patricia Gibney
irská, 1962