Pach smrti

Pach smrti
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218211/bmid_pach-smrti-218211.jpg 3 21 21

Inspektorka Elen Jollyová série

Je chladné lednové ráno. Na venkovské silnici nedaleko anglické univerzity je nalezena mrtvá žena. Její smrt obestírá řada nejasností: oběť se nedaří identifikovat, příčina úmrtí není dlouho zřejmá, stejně jako se neví, zda o život přišla na místě, kde byla nalezena. Jak s případem souvisí další oběti násilí včetně té, která zemřela uprostřed pražské vilové smrti? Inspektorku Elen Jollyovou tentokrát pátrání zavede do prostředí, kde zločin dosud nevyšetřovala, ale i do míst, která jsou jí více než blízká...... celý text

Aghatte
27.01.2023 2 z 5

Už na straně 52 jsem byla unuděná složitými a zbytečnými popisy.
3 stránková filipika na téma zima a sníh v Anglii, dvoustránkový popis areálu školy, na 2 str. úvahy o oblečení učitelů včera a dnes… zbytek jsem zběžně prolistovala rychločtením, a na posl.straně se dozvěděla kdo, jak, kde a proč.
Jsem ráda, že jsem knihu nezakoupila, jak bylo v planu, ale pouze vypůjčila.

čef
09.09.2019 5 z 5

Příjemné počtení, pokud se vůbec toto dá napsat o příběhu, kde se vyskytuje nejedna zavražděná osoba. Příjemná ve smyslu, že se zde autorka věnuje samotné kauze a nevyhledává zbytečné odbočky a jiné výplňovky. Rovněž zde není příliš přehánění všeliké a zápletka je také pro mne uvěřitelná, i když se rozbíhá málem po celém světě. Takže jen tak dál.

jana79
24.02.2019 2 z 5

Klasika ktera nezklame

vojteska70
18.07.2018

Líbila se mi a dobře se četla

hanap
05.04.2017 4 z 5

Četla jsem na dovolené a mě se kniha líbila. Zajimavé spojení Anglie a ČR, promě dobrá zápletka.

peprminta
16.12.2016 3 z 5

Nejdříve jsem od autorky četla Brouka, který mě namlsal, takže jsem měla vysoká očekávání, která se, bohužel, nenaplnila. Přišlo mi to příliš rozvleklé, musela jsem se nutit, abych to vůbec dočetla.

malen
12.06.2015 3 z 5

Mě to moc nenadchlo, dlouhé nezáživné odstavce, příliš mnoho postav. Pamatuji lepší české detektivky.

LéňaS.
28.04.2015 3 z 5

Mohlo to být napínavější a čtivější. Hezčí je druhá kniha, ta mě bavila

Zdenik
02.11.2014 5 z 5

Výborná detektivní prvotina autorky. Knihu jsem přečetla jedním dechem. Autorka bravurně vykresluje jak charakteristiky postav, tak místa, ve kterých se příběh odehrává a perfektně si pohrává s dějem, který postupně graduje a nenechá Vás knihu odložit. Velmi nápadité je také akademické prostředí, do kterého je děj zasazen - myslím, že spousta čtenářů a čtenářek bude překvapena rivalitou a soutěživostí v této oblasti. Už se těším na Brouka :)

Kasarda
19.09.2014 5 z 5

Pach smrti je dobrá detektivka z česko-anglického prostředí. Autorka zjevně toto prostředí zná. Doporučuji. Druhá knížka, Brouk, je snad ještě lepší.

české krimi české detektivky

2014  73%Brouk