Někdo blízký

Někdo blízký https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/385481/bmid_nekdo-blizky-Zul-385481.jpg 4 819 244

Psychologické drama. Vědí, kdo to udělal. Možná si to ještě neuvědomují. Ale vědí to. Když osmiletá Daisy Masonová zmizí během oslavy z domu, inspektor Adam Fawley dobře ví, že v devíti případech z deseti je pachatelem někdo blízký. A Daisyina rodina je přinejmenším zvláštní – matka se při výslechu zoufale snaží udržet zdání normálnosti, kdežto otec je chladný a nepřístupný. A pak je tu Daisyin mladší bratr, zakřiknutý a nemluvný… Inspektor Fawley hraje o čas a snaží se najít jakoukoli stopu, ale dívka jako by se propadla do země – nikdo nic neviděl, nikdo nic neví. Ale všichni mají na událost svůj názor a zdá se, že každý skrývá nějaké tajemství.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Close to home , 2018

Kami33
19.11.2022 5 z 5

Příběh, který čtenáře rychle vtáhne do děje. Mě se to líbilo a určitě si přečtu i další knihy autorky.

Miro67
19.11.2022 4 z 5

Název napoví, kde hledat pachatele. Jenže s postupujícím vyšetřováním je těch blízkých čím dál více a každý má svůj důvod Daisy ublížit. Já patřím k těm, kdo záhadu nerozlouskl a proto mne konec opravdu překvapil a vlastně i potěšil.

Lufiik
14.11.2022 5 z 5

Velmi napínavé psychologické drama. Špatně jsem odhadla konec příběhu. Takže pro mě zvrat a překvapení zároveň. Určitě sáhnu po dalších knihách autorky. Styl vyprávění příběhu byl vyhovující. Velmi se mi líbilo vrácení se do minulosti a současnosti.

rumova_kulicka
03.10.2022 4 z 5

Příjemné překvapení. Hledala jsem něco kratšího na neděli a tohle byla správná volba. Kniha se čte rychle, nejsou zde žádná hluchá místa. Určitě sáhnu po dalším dílu. Akorát zase vyšetřovatel s traumatem, to už je asi kolorit.

Veronika33
02.10.2022 5 z 5

Skvelá záležitosť. Asi som našla ďalšieho obľúbeného autora thrillerov/krimi, mať na knihu čas tak ju zhltnem naraz. Príbeh bol pútavý bez hluchých miest a so skvele vykreslenými postavami. Odporúčam a nutne si musím zaobstarať ďalšie autorkine knihy .

marketa1860
27.09.2022 4 z 5

Svižná detektivka, která vás udržuje v napětí do posledních stránek. Téma smutné, těžké, ale absence krve a běžných brutalit v jiných thrillerech, z ní dělá zajímavou věc.
Autorka mě mile překvapila, poohlídnu se po jejích dalších knihách.

musivila
24.09.2022 4 z 5

Musím říci, že ani střídání v čase „před zmizením“ a „po zmizení“ Daisy mi nepomohlo případ rozmotat. Až do konce jsem neprohlédla vůbec nic. Během čtení jsem podezřívala postupně každého. Občas jsem se tedy ztrácela ve vedlejších postavách. Povedené byly vsuvky v podobě diskuze na Twitteru, ty byly hodně reálné a knihu pozvedly. Určitě se pustím i do dalších dílů s inspektorem Fawleym a snad se postupně dozvím i více z jeho minulosti.

kob
08.08.2022 4 z 5

Zajímavé čtení, jen v některých místech trošku nepřehledné.

hlenicka
23.07.2022 5 z 5

Dokonalé! Tenhle díl se mi válel v knihovne asi rok,možná i déle řekla bych. Už dřív mi byl doporučován,at si ho přečtu,že budu pak chtít hned další díly. Nebyl cas,nebo spíš chut. Onehdy ho přečetla segra a hned mi psala,že ho musím taky číst. Ok. Bože, to bylo fakt dokonalý!Hned sme koupily dva další díly! Od 1.po poslední stránku napínavý a opravdu až na konečně poslední straně se dozvíme celou pravdu. Mě to tak nejak napadlo v polovině knihy,že to tak možná bude,jen jsem nevedela,KDO bude onen vrah. Nebudu spoilerovat. Prostě luxusní kniha,kterou musíte mít!

moudivlacek
14.07.2022 4 z 5

Tato kniha mi opět dokázala, jak pravdivý může být název knihy v rámci vztahů. Příběh o malé holčičce, která se ztratila z rodinné oslavy. Jenže zjistíte, že to není jen o ní. Příběh o tom, jak velmi citlivě a hluboce děti vnímají všechny city a vztahy vůči nim. Jak si dokáží vše na sebe vztáhnout, jak hluboce a dlouho si sebou nesou pocit ublížení a křivdy.
Přesto je závěr zvláštní.... Každopádně skvělý a sympatický celý vyšetřovatelský tým. A záporáky? Ty poznáte hned, ale vůbec to na ději nevezme na ostrosti příběhu. Je to vztah dospělí versus děti. Nebude to moje tip kniha, ale zkusím časem i další díl.

lucakuca
01.07.2022 4 z 5

Fajnové čtení.
Jemné, nekrvavé, napínavé, čtivé a velmi zajímavé.
Co dokáže Twitter a Facebook, tam je všechno černobílý.....

Dajine
16.06.2022 4 z 5

Kniha se četla dobře, děj trochu zamotaný. Překvapení na konec.

Ráčkajda
29.05.2022 4 z 5

Tak bylo to celkem čtivé, ale něco tomu prostě chybělo. Uvidím jestli se pustím do dalšího dílu.

michal3402
07.05.2022 4 z 5

Kniha mě bavila. Rychle se četla a Inspektor Fawley byl sympaťák. Takže za tři dny byla přečtena. Jen ten Epilog byl zvláštní. Dávám poctivých 85% a jdu na další díly.

LuciMarkova
26.04.2022 4 z 5

Kniha mě bavila, konec byl nepředvídatelný ... nicméně, na mě trochu moc postav. Občas jsem se v tom ztrácela a musela hodně přemýšlet o koho zrovna jde. Určitě dám ještě autorce šanci a nějakou z dalších knih si přečtu.

Terka18
06.04.2022 1 z 5

Myšlenka dobrá, ale knihu jsem nedokázala dočíst. Nemohla jsem se začíst, pro mě špatný styl vyprávění. Hlavní postavy mi nebyly sympatické. Příběh měl dobrou myšlenku,ale pro mě by musela být podána a napsaná více poutavě.

monte
22.03.2022 4 z 5

Zajímavé a čtivé, takový konec jsem vůbec nečekala

KatkaHutyrová
06.03.2022 4 z 5

Velice dobré, čtivé a napínavé. Stránky Vám ubíhají jedna za druhou a myslím, že konec nikdo neodhadne.

Trochu mi vadilo velké množství postav, které se mi pletly, a úplný závěr, ve kterém za mě nebylo vše vysvětlené. Nicméně tleskám za nepředvídatelnost, do poslední chvíle jsem byla napnutá, jak to skončí. Hlavní vyšetřovatel - inspektor Fawley - za mě veliký sympaťák.

Zunka616
11.02.2022

Přečteno po večerech nebyla špatná ale nepochopila jsem konec

Jana65
05.02.2022 5 z 5

Skvěle napsaná kniha, s velmi překvapivým koncem, který jsem nečekala. Určitě budu další případy inspektora Fawleyho číst.