Inspekce

Inspekce https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/430449/bmid_inspekce-syc-430449.jpg 3 118 36

J studuje na škole hluboko v lesích daleko od zbytku světa. J je jedním z pouhých šestadvaceti studentů, kteří do jednoho považují tajuplného zakladatele školy za svého otce. J nikdy nepoznal jinou rodinu než své vrstevníky. Ze studentů zde vychovávají geniální vědce. Chlapci neznají nic jiného než život ve škole, nic jiného totiž ani znát nesmějí. J však má podezření, že tam venku, za modříny, něco je. Něco, co zakladatel školy nechce, aby viděli. Začíná klást otázky. Jaký je skutečný účel tohoto zařízení? Proč studenti nesmějí odejít? A jaká tajemství před nimi jejich otec skrývá?... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fobos

Inspection , 2019

barack
24.10.2020 odpad!

Vůbec nechápu, co tohle mělo po skvělém Bird boxu znamenat...

cca
19.10.2020 5 z 5

Určitě mě, jako asi většinu, především zaujalo téma a anotace. Obávala jsem se ale, že (možná proto, že i námět k tomu částečně svádí) příběh bude sklouzávat spíše k Young Adult žánru, než k čemu jinému, ovšem zbytečně (a to je možná zároveň i kámen úrazu, protože já tohle na knize sice oceňuji, ale věřím, že spousta čtenářů očekávala právě něco takového, a proto je zde tolik rozporuplných recenzí). Samozřejmě je příběh trochu jednodušeji napsaný, protože protagonisté jsou děti, to se ale ke knize hodí. Překvapivý konec moje pozitivní hodnocení ještě pozvedl. Za mě rozhodně doporučuji.

micha-ella
11.10.2020 1 z 5

Přečteno jen do strany 100 - to je můj limit, do kdy dávám knížce šanci, dál už to nešlo. Lákavý námět, ale nelíbil se mi styl - úvahy postav mezi dialogy jsou příliš dlouhé, tak by hovor určitě nemohl probíhat, naopak místy je v textu náhle skrumáž holých vět nebo jen zdůrazněných slov pod sebou na jednotlivých řádcích, zkrátka divný, nepříjemný, pro mne až odpuzující způsob psaní a tím i čtení. Zavřela jsem to, nezajímalo mě pokračování ani konec.

Princezna22
25.09.2020 1 z 5

Veliké zklamání.. Čekala jsem od autora větší pecku, ale tohle byl asi přešlap.. Za mě strašně zdlouhavé a nudné. Příběh měl super nápad, ale bylo to divně zpracované.. Škoda.

Borufka_9
11.09.2020 3 z 5

Skvělý námět, ale spousta zbytečné vaty. Nějak nevím, co dalšího napsat, podruhé bych už nečetla.

Ticiana
04.09.2020 3 z 5

No az konec mel nejakou akci. Ale ze to dopadne takovym masakrem bylo pro mne dost zklamani. Cekala jsem neco sofistikovanejsiho po pravde. Po vsech tech uvahach, mi konec prisel absurdni. Kniha se cetla fajn, namet taky neotrely, ale proste konec se mi nelibil.

kniznistranky
29.07.2020 5 z 5

Jsem nadšená! Geniální námět! Je tu spousta "materiálu" k zamyšlení a další debatě. Za mě paráda! Od autora jsem četla i knihu V pasti a v obou případech jsem z jeho tvorby nadšená! Hltala jsem už od začátku každou stránku rychlostí blesku. Úžasné! Těším se na autorovu další tvorbu. Očekávejte víc podnětů k přemýšlení než nějakou šílenou akci a fůru zvratů. Konec byl pecka!

Kizuizi
17.07.2020 2 z 5

K přečtení mě lákala anotace a také poměrně rozdílné reakce čtenářů. Já osobně byla knihou zklamaná. Je mi to líto, protože téma knihy není špatné (i když mi to dost připomíná Silo).
A co mi vadilo? Knihu bych udělala tak poloviční (ubíjely mě Warrenovy sáhodlouhé úvahy), začátek mě nudil (Warren taky) a když to vypadalo, že to konec zachrání, tak to šlo všechno do kopru... nevěděla jsem, jestli se mám smát nebo plakat.
Jestli jsem se někoho dotkla, tak se omlouvám, ale za mě rozhodně NE.

Izu
17.07.2020

Odloženo, prostě mě příběh nechytl.

Kirtans
21.06.2020 3 z 5

Bird Box mě uchvatil a litla jsem koupit Inspekci. Dost jsem se čtením bojovala. Chvílemi i chtěla odložit, nicméně ten nápad, z něj by šlo vytriskat mnohem vic a verim, že pokud to někdo neprezene a dodá tématu větší smrnc, vznikne dokonalý film. Poslednich sto stran je pak jizda, vlastne to i částečně působí, že k psaní dorazil jiný autor... Část nám servíroval Lawrence a zbytek Warren.

Veju007
11.06.2020 3 z 5

Tak se mi konečně podařilo dočíst Inspekci a teda...hmm...asi jsem docela zklamaná.
Nápad na knížku skvělý! Dvě oddělené věže, v jedné se vychovávají dívky, v druhé chlapci, protože opačné pohlaví přece rozptyluje. Ale zpracované to mohlo být jinak. Některá místa zdlouhavá, nudná, až k nepochopení (kdo to celé financuje?), ale třeba posledních 50 stránek až moc k neuvěření, byť asi nejzajímavější.
Takže za mě bohužel spíš ne.

Léňa2510
01.06.2020 odpad!

Čakala som od autora viac keďže kniha Bird box je fantasticka! Bohužial som vyhodila peniaze za Inspekci uplne zbytočne....

Veronika2692
18.05.2020 5 z 5

Paráda, ja jsem nadšená, i když musím říct, že prvních cca 40 stránek jsem byla ze všeho zmatená a nudilo mě to, ale pak se to opravdu rozjelo a já se bavila. Naprosto jiné a neotřelé téma, skvělé zpracované, chválím :)

ankaras
27.04.2020 4 z 5

Hodnotím z pozice čtenáře jiného žánru. Knihu jsem neodložila, dokonce mě zaujala, do děje jsem se vžila a konec byl i napínavý. Ovšem za závěrečnou scénou si opravdu dvanáctileté představit nedokážu. Na to, že nevěděli a neuměli nic, co by se jim neukázalo, byli nějak moc vykutálení a akční.

foxi_ii
21.04.2020 3 z 5

Obří věž u temného lesa, kde žijí jen chlapci, kteří o opačném pohlaví nemají ani ponětí. Proč tohle všechno?
Pokud se chystáte knihu číst, tyhle informace určitě stačí. Co nám nabízí anotace, bylo pro mě během čtení knihy příliš podrobné. Díky tomu byla pomalejší než kdybych toho věděla tak půlku.
Co se autorovi ale musí nechat, nic takového jsem ještě nečetla a napětí (hlavně ke konci) taky nechybělo. To, že chlapcům nedal ani jména, tak jako to udělal i u knihy Bird box jim pro mě, bere tvář. Až tady jsem zjistila kolik toho dokáže jen to, když někoho nebo něco pojmenujeme. Jméno nám dává jakousi totožnost.
Zajímavé určitě je, že se to všechno děje v naší době, ale to mě zároveň vede k zamyšlení, že mi chybělo více příběhu o vzniku.
Tohle je rozhodně kniha k velké diskuzi a to se také počítá.

Denisa_a
12.04.2020 5 z 5

Představte si, jaké by to bylo, pokud by jste ani neměli tušení, že existuje opačné pohlaví. Šílené že?
Hluboko v lesích je ukrytá věž a v ní jsou jen muži. Muži (jeden hlavní si říká jejich Táta) vychovávají chlapce, kterým řekli, že vyrostli na stromě v sadu. Chlapci se jmenují podle abecedy (A,B,C,D...) Jedná se o projekt (podle mě dvou psychopatů),kde z chlapců chtějí vychovat génia. Mají upravené knihy, filmy... Prostě jen samí muži. Chlapci jsou spokojení, protože v této věži vyrůstají od mala a nic jiného ani neznají.
No a pouze 5 km od této věže je věž úplně totožná. Jen s tím rozdílem, že zde žijí ženy a dívky... A ty ani nemají páru, co znamená slovo chlapec/muž.
Docela mazec co?
No a pak si představte, když se jeden chlapec a jedna dívka potkají...
Já z té knížky byla hotová. Četla se hrozně moc dobře a teď jí budu doporučovat každému na potkaní, tohle se vážně povedlo :-)

Josh Malerman
americká, 1975