Motýlí dům

Motýlí dům https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/196320/motyli-dum-Vp9-196320.jpg 4 122 35

Nyströmová & Forssová série

Stina Forssová opustí přítele a přijme práci ve městě Växjö, v provincii Småland ve Švédsku. Jen co se seznámí se svojí novou nadřízenou, čerstvě povýšenou Ingrid Nyströmovou, je ve skleníku nalezen brutálně zmrzačený Angličan Balthasar Frost. Kdo zabil starého entomologa? A proč? Když zahájí rozvážná a zkušená Ingrid a její impulzivní mladá kolegyně vyšetřování, nemají tušení, kam až je případ zavede: hluboko do švédské historie, do nejvyšších stockholmských kruhů a Stinu Forssovou až do Jeruzaléma. Obě ženy si uvědomují, že v jejich vlasti není nic takové, jak se zdá – a že případ má s nimi více co do činění, než by si přály…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , MOBA (Moravská bastei)

Spater Frost , 2012

Schamila
03.06.2018 5 z 5

Já jsem s dějem detektivky spokojena, byla nenásilná, spojeno několik samostatných dějů, které nakonec vysvětlily bravurně příčinu vraždy a hlavně zase něco jiného. Pro mě nový autor a mohu doporučit. Samozřejmě jsem si pořídila všechny díly a nelituji.... jdu na další.

DomčaC
28.05.2018 5 z 5

Mě ty severské detektivky prostě baví. Není tu moc mrtvol, krev nestříká... Hezky se kniha čte a vše je na konci pěkně popsané. Tato kniha je jednou z těch od kterých se nemohu odtrhnout, protože už od půlky bažím po tom jestli si myslím konec a vraha dobře.

Eicherik
08.05.2018 5 z 5

Velmi dobrá detektivka, která obsahuje velké množství postav, ale autoři je umně připomínají, takže se postavy nepletou. Příběh se pozvolna rozjíždí a rozhodně nenudí. Na úplný závěr nás čeká i jedno překvapení.

katerina5544
23.04.2018 5 z 5

Libila se mi. Urcite si prectu dalsi dily. Ano neni v ni hromada krve a mrtvol ale pribeh zajimavy a postavy mi byly sympaticke. Stoji za precteni.

Raymi
17.03.2018 2 z 5

Dobře rozehraný začátek knihy, který posléze přejde v neuvěřitelnou nudu a šeď.

Danago
12.01.2018 4 z 5

Ve skleníku je nalezen brutálně zavražděn starý muž. Vyšetřování vede hluboko do švédské historie a dokonce až do Jeruzaléma.
Velice dobře napsaná a skvěle promyšlená detektivka. Nejsou zde hromady mrtvol , ale je zde velmi dobrý příběh. Vyšetřování probíhá postupně a logicky. Na konci se vše dokonale vysvětlí a všechny kousky skládačky do sebe zapadnou. Knížka je jen pro takové čtenáře, kteří u knížky rádi myslí. Mě se líbila moc.

SilvieSisinka
08.01.2018 4 z 5

Trosku jsem mela gulas v mnoho postavach.Jinak dobra detektivka.Skvela zapletka.Urcite sahnu po dalsim dilku autoru ;-)

evickakyticka
18.11.2017 1 z 5

Dočteno jen se setrvačnosti, u televize... Nebavilo. Z počátku trochu guláš v postavách a vůbec dění, potom nuda, ke konci už rezignace a další nuda. Vlastně ani nevím, za co dávám jednu hvězdu. Snad za to, že odpad si nezaslouží... Jó, už vím, za obálku, vlastně...forma zvítězila nad obsahem...

soukroma
12.09.2017 4 z 5

Druhá přečtená od autorů - Ledové hlubiny byly lepší. První díl série byl také velice čtivý, ale ke konci už poněkud zmatečný a pár věcí mi nesedělo.

ivulka15
25.06.2017 4 z 5

Dobrá detektivka,sympatičtí vyšetřovatelé,kteří se netváří jako super hrdinové,zajímavý příběh i rozuzlení.

alzbeta4340
10.04.2017 5 z 5

Dobře napsaná detektivka se zajímavou dvojicí vyšetřovatelek. Od kvalitní, ale běžné produkce se odlišuje promyšleným koncem. V poslední době mám často pocit, jakoby autorům stačilo vymyslet dobrou detektivní zápletku, ale konec - vysvětlení a motivy zločinu tak nějak odbudou. Tak tohle není ten případ, tady se všechno krásně logicky vysvětlilo.
Kniha se mi líbila, doporučuji.

Evina74
14.03.2017 5 z 5

Po delší době pěkná severská detektivka se sympatickou hlavní dvojicí vyšetřovatelek. Už se těším na další případy série.

RADOST
10.09.2015 3 z 5

Dobrá detektivka, netradiční ve všech ohledech, ale přece jen trochu překombinovaná. Kdyby se to tak skutečně stalo, všechna čest vyšetřovatelům. Ale pro mne, jako čtenáře, to bylo trochu přes čáru.

Izu
15.05.2015 4 z 5

Velmi dobrá detektivka.Nenechejte se odradit možná přílišnou popisností a více postavami.Ke konci do sebe vše zapadne.Chytrá zápletka a sympatičtí vyšetřovatelé.

Joges
05.02.2014 4 z 5

Rozjezd knihy je docela běžný, obyčejný, místy až seversky chladný. Úvod se hemží cizími jmény, čtenář se seznamuje s prostředím, se vztahy osob apod. Objevují se tu dvě ústřední ženské postavy, stane se vražda a všechno to tak nějak připomíná švédský krimiseriál Zločin. Neděle, pondělí, úterý, …. Asi po sto stranách se děj knihy náhle změní. Všechno začíná být najednou zajímavé a napínavé. Ilistrace na titulní straně knihy s brouky a motýly svádí k dojmu, že půjde o pátrání ve sféře entomologie, omyl. Z dojmu se nakonec vyklube hon na čtyřprocentní menšinu. Takže žádné nové Mlčení jehňátek se nekoná. Mohu však potvrdit, že jeden z komentářů na přebalu knihy tento krimiromán velmi dobře vystihuje: „Je to šikovně propletený (někdy až přespříliš), tajemný thriller s nádechem minulosti. Má několik falešných stop a jedno prosté řešení.“ To uznávám a podtrhuji. Pět hvězdiček či vyšší hodnocení si nechávám například pro trilogii Stiega Larssona. Zas taková pecka to opravdu nebyla.