Motýlí dům ekniha

Stina Forssová opustí přítele a přijme práci ve městě Växjö, v provincii Småland ve Švédsku. Jen co se seznámí se svojí novou nadřízenou, čerstvě povýšenou Ingrid Nyströmovou, je ve skleníku nalezen brutálně zmrzačený Angličan Balthasar Frost. Kdo zabil starého entomologa? A proč? Když zahájí rozvážná a zkušená Ingrid a její impulzivní mladá kolegyně vyšetřování, nemají tušení, kam až je případ zavede: hluboko do švédské historie, do nejvyšších stockholmských kruhů a Stinu Forssovou až do Jeruzaléma. Obě ženy si uvědomují, že v jejich vlasti není nic takové, jak se zdá – a že případ má s nimi více co do činění, než by si přály…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/196320/motyli-dum-Vp9-196320.jpg 3.7104

Nyströmová & Forssová 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: (ekniha), MOBA (Moravská bastei)

Spater Frost, 2012

Kniha Motýlí dům

000nugatovej

Prázdninová thrillerová četba. Falešné stopy, náhody a omyly, motýlí motanice.

loskatos
08.09.2020

Celou dobu, co jsem četl knížku jsem si říkal - ne, ať to není náhoda, že se sešli dva... To se prostě nedělá. A co byste řekli. Byla to náhoda. No nic.

amanda99
30.07.2020

nemohla jsem se začíst,nuda,hodně jmen....

martin3554
18.06.2020

Mezinárodní mordparta poprvé v akci. Němkošvédská Stina Forssová se vrací z Berlína do švédského Vaxjö, kde vyšetřuje svůj první velký případ, záhadné úmrtí seniora. Vedle Švédů je v partě i Chilan Hugo Delgado.

ArwenAragorn
17.04.2020

Slušná detektivka. Ve svém skleníku je nalezený brutálně zavražděný muž, chovatel motýlů a bource morušového ( a má ještě spoustu dalších koníčků). Děj pěkně plyne, zápletka s nádechem minulosti je výborná, motivů se postupně nastřádá několik. Vyšetřovací tým mě baví, Nyströmová je mi sympatická a moc se mi líbí svéráz Forssová.
Pár posledních vět v závěru pak trošku přehodnotí pohled na "Motýlího muže".
Pustím se do dalších dílů.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
.....Počítala do stovky, nebyla pověrčivá, spíš naopak. Když dopočítala, vydala se na cestu. Teď si byla jistá, že na pozemku už nikdo není. Jediní svědci, kteří by mohli přihlížet jejímu nezvyklému počínání, byli kapři Koi a motýli, jinak se tady povalovaly jen neživé, bezduché věci. Jako uříznutý prst, který měla zabalený v kapesníku na dně batohu.

Agatha84
16.10.2019

Byla jsem schopná a ochotna zároveň prokousat se dějem do poloviny,ale pak už to nešlo. Příliš nudné,nezáživné, se špatně zapamatovatelnými jmény. Mezi vyšetřovateli nepanují žádné vztahy,příběh postrádá hloubku, neustále se jen něco popisuje a vy za chvíli zcela ztratíte zájem zjistit,o co vlastně jde.
Je dobré,že nejsem uchvácena další sérií,protože kde bych na ni vzala čas,to už skutečně nevím:-) Věřte mi však,že existuje množství mnohem lépe zvládnutých příběhů podobného ražení!

Péťa1950
24.04.2019

Propojení osudů jednotlivých postav z období války do současnosti. Omyly, nevysvětlené okolnosti, život ve lži a z toho plynoucí děj knihy. Zajímavé, čtivé.

knihomolka525
13.04.2019

velice čtivě napsaná kniha.Děj má spád.Žádné přešlapování před dveřmi, které se jakoby náhle otevřou - aby v závěru byl čtenář posazen na zádel V poslední době nemám štěstí na takovéto knihy.Co nechápu proč je váha knih taková až vyvrací při čtení prsty.