Indukce hypnózy

Indukce hypnózy https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290199/bmid_indukce-hypnozy-0vX-290199.jpg 4 5 3

Jeffrey K. Zeig v knize Indukce hypnózy představuje základní model hypnotické indukce z ericksonovského pohledu. Záměrem publikace je motivovat čtenáře, aby objevovali možnosti, které v sobě hypnóza skrývá, a dozvěděli se více o přínosu Miltona H. Ericksona, jehož pozoruhodnou hypnotickou metodu lze učinit součástí jakékoli formy terapie a tím zvýšit její efektivitu.... celý text

Literatura naučná
Vydáno: , Emitos (Nakladatelství Tomáše Janečka)

Th Induction of hypnosis

Kyri
10.12.2023 3 z 5

Cítím se v navozování hypnózy docela pokročilá; pořád mi šlo hlavou, jestli tohle dokáže pobrat nějaký začátečník. Je to velmi hutné a na informace bohaté. Já sama jsem si vzala pár principů, které chci postupně přidat do své práce. Knihu vnímám jako dobrou, ale pro mě jsou konkrétní kazuistiky užitečnější, než snaha někoho to systematizovat. Nevím, jestli to vůbec lze.

momo01
08.02.2020 2 z 5

Rozhodně nemůžu doporučit čtení v češtině. Překladatelka si moc práce nedala a netrápila se s tím, aby se kniha dala číst. Namátkou vybírám: "Terapeut pracuje na tom, aby utvářel komplexní pohotovost reagovat na podněty, která se bude tvarovat v mnoha směrech. Cílem je měnit více či méně implicitně všímavost, uvědomění, intenzitu, asociace, ... Psychologické zmatení je stavem nediferencovaného vybuzení. Může se zdát velmi nezvyklé využívat zmatení terapeuticky, ale je to možné." První část o klasickém navození, mi také v knize, kdy se chci dočíst více o metodě M.H.Eriksona, přišla zbytečná. Na to máme v českých luzích a hájích Kratochvíla a Svobodu. Naštěstí jsem nakonec získala alespoň praktické a názorné ukázky.

PolarBee
26.08.2017 5 z 5

Skvela kniha, i kdyz nektere casti jsou v ni zbytecne, pokud se bavime o ericksonovske hypnoterapii, nemusime mit pul knihy o klasickem navozeni. Autor mohl prostor vyuzit trochu lepe. Nicmene je to ctive, nazorne, srozumitelne doplneni, ci uvod do tematiky.

Jeffrey K. Zeig
americká, 1947