Indukce hypnózy

Jeffrey K. Zeig v knize Indukce hypnózy představuje základní model hypnotické indukce z ericksonovského pohledu. Záměrem publikace je motivovat čtenáře, aby objevovali možnosti, které v sobě hypnóza skrývá, a dozvěděli se více o přínosu Miltona H. Ericksona, jehož pozoruhodnou hypnotickou metodu lze učinit součástí jakékoli formy terapie a tím zvýšit její efektivitu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290199/indukce-hypnozy-0vX-290199.jpg 44
Literatura naučná
Vydáno, Emitos - Tomáš Janeček

Th Induction of hypnosis

Kniha Indukce hypnózy

momo01

Rozhodně nemůžu doporučit čtení v češtině. Překladatelka si moc práce nedala a netrápila se s tím, aby se kniha dala číst. Namátkou vybírám: "Terapeut pracuje na tom, aby utvářel komplexní pohotovost reagovat na podněty, která se bude tvarovat v mnoha směrech. Cílem je měnit více či méně implicitně všímavost, uvědomění, intenzitu, asociace, ... Psychologické zmatení je stavem nediferencovaného vybuzení. Může se zdát velmi nezvyklé využívat zmatení terapeuticky, ale je to možné." První část o klasickém navození, mi také v knize, kdy se chci dočíst více o metodě M.H.Eriksona, přišla zbytečná. Na to máme v českých luzích a hájích Kratochvíla a Svobodu. Naštěstí jsem nakonec získala alespoň praktické a názorné ukázky.

PolarBee
26.08.2017

Skvela kniha, i kdyz nektere casti jsou v ni zbytecne, pokud se bavime o ericksonovske hypnoterapii, nemusime mit pul knihy o klasickem navozeni. Autor mohl prostor vyuzit trochu lepe. Nicmene je to ctive, nazorne, srozumitelne doplneni, ci uvod do tematiky.

Ticho: síla introvertů ve světě, který nikdy nepřestává mluvit
Ticho: síla introvertů ve světě, který nikdy nepřestává mluvit