Indigové pohádky - Kniha druhá

Indigové pohádky - Kniha druhá https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/506382/bmid_indigove-pohadky-kniha-druha-RhA-506382.png 4 9 3

Neobyčejné pohádky o vnitřní síle každého z nás, o životních kouzlech bez kouzlení, o důležitosti odhodlání. Přinášejí víru v dobro a pomáhají objevovat to, kým skutečně jsme. Potkáte v nich hrdiny z různých koutů planety, rostliny a zvířata, ale i víly či draka. Každou pohádku ilustrovala jiná výtvarnice, kniha je tak zároveň pestrou galerií výtvarných technik, stylů, nálad a barev. Tak si udělejte pohodlí a pusťte se do čtení a prohlížení. Pohádková galerie pro vnímavé děti i dospělé.... celý text

Komentáře 3 Recenze 0

bibi.r
bibi.r
12.04.2023 4 z 5

Pro děti 4+.

Pohádky vhodné na večerní předčítání a povídání. Každá pohádka má "přidanou" hodnotu v nějakém poučení o kterém se pak dá povídat.

Ilustračně opět super. Já ilustrace miluju a miluju i různorodost, která se mi tím vlastně nabízí.
Jen máme s dětmi reklamaci. "Mohutný, zelený a šupinatý drak" byl na obrázku červený. Asi chyba v Matrixu.

anabelda12
anabelda12
04.02.2023 5 z 5

Opět krásná kniha, obsahem i po stránce vizuální. Každá ilustrátorka dala své pohádce vlastní styl, pohádky mají zajímavou pointu, a jsou dlouhé tak akorát na chvilku před spaním. Plusem je velký formát a tvrdé desky, je to poctivá kniha.

Ctirada
Ctirada
17.01.2023 3 z 5

(Zatím čteno bez dětí)

Knihu jsem koupila kvůli výtvarnému zpracování a to je opravdu kouzelné. Jen mě rušily zvýrazněné věty, někdy dokonce různě nakloněné.

Oceňuji příběhy s pestrými hrdiny (skřítci, víly, rostliny, zvířata, lidé). Autorka dětem předává důležitá životní poslání, jen by nemusela být pokaždé tak rozpitvávaná - ať mluví příběh a čtenář si to přebere sám. Chápu, že chtěla myšlenku dětem vysvětlit, ale ke konci knížky to ve mně budilo dojem, že už je těch mouder nějak moc, přitom samotné příběhy mě bavily. Zvažovala bych také zjednodušení textu - v "dovětcích a vsuvkách" by se děti mohly ztrácet.

Doporučuji ke čtení, a pokud se rádi kocháte ilustracemi, určitě neprohloupíte ani pořízením do vlastní knihovny.

Autorovy další knížky

Martina Mia Svobodová (p)
česká, 1981
2013  91%Indigové pohádky