Indiánské příběhy

od:


KoupitKoupit eknihu

Příběhy s indiánskou tematikou nacházely a stále znovu a znovu nacházejí řadu vděčných příznivců. Celé generace dobře znají romány Karla Maye, J. F. Coopera, Josepha Altshellera, ale i mnoha dalších autorů - jen pouhý výčet jejich jmen by zabral spoustu místa. Značná část těchto knih je v čtenářském povědomí nerozlučně spjata s výtvarnou prací Zdeňka Buriana, který se ilustracím literatury romanticky dobrodružného žánru věnoval po celý svůj život a dosáhl na tomto poli skutečně světové úrovně. Při sestavování svazku, který pod názvem Indiánské příběhy vychází česky již potřetí, byl pořadatel výběru veden především snahou představit našim čtenářům co nejbohatší soubor Burianova ilustrátorského díla, a to včetně řady kreseb dnes již takřka neznámých či pozapomenutých. A současně bylo jeho záměrem poskytnout napínavou četbu, jež v chronologickém průřezu zobrazuje dějinné události Severní Ameriky v průběhu 18. a 19. století. Vedle skutečných historických postav tu pochopitelně vystupují i postavy románové a vedle autorů dobře známých jsou tu zastoupeni i autoři, které už bude zřejmě znát jen málokdo - ale o to víc čtenáře překvapí. Příběhy: - James Fenimore Cooper: Poslední mohykán (ukázka z románu) - Torry Gredsted: Zpívající šíp (ukázka z románu) - Joseph Altsheller: Poslední náčelník (ukázka z románu) - Georg Goll: Dakota v ohni (ukázka z románu) - Jaroslav Moravec: Válka bez skalpů (ukázka z románu) - Karel May: Duch Llana Estacada (ukázka z románu) (zdroj: daemon.cz)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/44_/44016/indianske-pribehy-44016.jpg 4.130
Žánr:
Literatura světová, Dobrodružné
Vydáno:, Knižní klub
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Přidat komentář
Luccy78
13.06.2015

Nádherné příběhy nejenom pro kluky, i když dost je jich neznámých. A ještě krásnější ilustrace. Jsem moc ráda, že jsem hrdým vlastníkem tohoto knižního pokladu.

1972Sixo
06.09.2013

Každý pes, jiná ves. Kupoval som si to hlavne kvôli ilustráciám mistra Z. Buriana. Ale aj príbehy celkom ujdu, klasiky sa miešajú s menej známymi story z dobíjania divokého západu.

cathyblack
23.04.2012

Knihu jsem četla teprve nedávno narozdíl od uživatele, který komentoval pode mnou a musím souhlasit. Je skvělá. :-) Asi právě tím, jak je stará. A ilustrace pana Buriana jsou skvostem této knihy.

Christo
08.09.2011

Četl jsem tyto povídky někdy v roce 1990 na táboře (možná ještě Pionýrským :-)) a moc se mi líbila, protože si to ještě pamatuju :-)

TIP: Máte rádi Databázi knih? Podpořte ji v Křištálové lupě (Zájmové weby) - hlasujte zde.

Autoři knihy

Karl May

Karl May
německá, 1842 - 1912

James Fenimore Cooper

James Fenimore Cooper
americká, 1789 - 1851

Jaroslav Moravec

Jaroslav Moravec
česká, 1900 - 1974

Joseph Alexander Altsheler

Joseph Alexander Altsheler
americká, 1862 - 1918

Torry Gredsted

Torry Gredsted
dánská, 1885 - 1945

Georg Goll

Georg Goll
německá, 1894 - 1971

Uživatelé mají knihu

v Přečtených44x
v Knihotéce61x
v Chystám se číst4x
v Chci si koupit2x
v dalších seznamech1x