Indiáni bez tomahavkov

Autor v knihe pútavo opisuje nielen bohatú predkolumbovskú minulosť Indiánov, ich spôsob života, kultúry, bojov s conquistadormi, ale aj ich život v časoch vydania knihy. Popri čítaní sa s ním vydáte po stopách vzniku civilizácií Mayov, Inkov, Aztékov a ďalších slávnych civilizácií.

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/382436/indiani-bez-tomahavkov-IQX-382436.jpg 4.731
Literatura naučná, Cestopisy a místopisy, Historie
Vydáno, Osveta (Martin)

Indiání bez tomahavků, 1966

Kniha Indiáni bez tomahavkov

KnihovniceVěra
06.03.2020

Očekávala jsem cestopis, ve skutečnosti se jedná o historii Indiánů v celé Americe od nejstarších dob do 60. let 20. stol. Kniha nabitá fakty mně dala zabrat, hlavně začátek se jmény tolika panovníků... Pak jsem se začetla, ale poslední 2-3 kapitoly plné socialistické propagandy jsem vysloveně protrpěla. Oceňuji jmenný a zeměpisný rejstřík v závěru knihy, ke kterému se v případě potřeby chci vrátit. Naopak mi chyběla jakákoli mapa nebo názorná časová osa historických událostí, unavovalo mě stále vytahovat atlas a hledat si v něm místa, o kterých autor píše. Celková grafická úroveň včetně fotografií odpovídá době vydání a je slabší.

Horal123
20.01.2020

Koho zajímá etnografie a historie původních obyvatel Ameriky, určitě si četbou smlsne, stejně jako já.

Luvák
18.05.2016

Dílo z pera našeho nejslavnějšího popularizátora antropologie. I přes svou letitost má stále co nabídnout.

kolacky
01.08.2012

Jelikož si moje maminka koupila knihu hned, jak vyšla, četla jsem ji ve velice útlém věku. Byl to vlastně můj první cestopis a dost se na mně podepsal - od té doby se nebojím číst populárně naučné knihy.