Imámova dcera

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Hannah Shah se narodila v Londýně v rodině pákistánských přistěhovalců. Otec je imám a v muslimské komunitě požívá velkou vážnost, ale pod nátěrem svatého muže se skrývá násilník, který si svou krutost vybíjí nejprve na manželce a pak dceři. Holčičce je šest, když ji otec poprvé znasílní a udeří, a následujících deset let dívku s neuvěřitelnou vynalézavostí a krutostí týrá a sexuálně zneužívá. Když Hannah v šestnácti zjistí, že se ji proti její vůli chystají provdat do Pákistánu, kde by ji nejspíš čekala smrt, sebere odvahu a rozhodne se uprchnout z domu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/129323/imamova-dcera-129323.jpg 4.5285
Žánr:
Biografie a memoáry
Vydáno:, Ikar (ČR)
Orig. název:

The Imam´s daughter (2011)

Počet stran:240
Jazyk vydání:český
Překlad:Marcela Nejedlá
Vazba knihy:pevná / vázaná
ISBN:9788024918778
Nahrávám...

Komentáře (82)

Kniha Imámova dcera

Přidat komentář
Adelheid21
19. června

Přečetla jsem dost knih o muslimských ženách a žádná mě ještě neznechutila tolik, jako to dokázala tahle. Je až neuvěřitelné, co se v dnešní době stále děje. Určitě doporučuji přečíst.

PetaZ
16. června

Silene a na 21.stoleti neuveritelne.. By me zajimalo, co se musi stat, aby se tohle vsechno zmenilo

Martian
17. května

Silný příběh silné ženy. Jen ten románek na konci mě nebavil. A taky mi chybělo potrestání toho netvora. Jinak to bylo velmi čtivé.

miriam.w
29. dubna

Tento román potvrdzuje to, že islam ako náboženstvo sa "zasekol" niekde v stredoveku, ale hlavne - najhoršie zlo predstavujú tí "svätí" muži, imámovia, ktorí myšlienky koránu prekrúcajú a demagogicky vykladajú a tým vlastne fanatizujú tých nevedomých. A navyše sú vypočítaví, zneužívajú systém!
"Naše rodina žila z darů mešitě a štědrosti britských daňových poplatníku. Táta dostával podporu v nezaměstnanosti a podporu na bydlení.Každý aspekt života mého otce hradila britská vláda. A přesto to byla tatáž vláda, kterou tak nenáviděl a snažil se dosáhnout toho, aby ji stejně tak nenáviděly jeho děti."
(nepochopiteľné - otec drsne týra a znásilňuje vlastnú dcéru, to je v poriadku, ale keď sa dcéra po rokoch vzoprie, odstúpi od islámu, je prvoradá tzv. rodinná česť, celá komunita ju prenasleduje a neváha zabiť...)
"Četla jsem kapitolu o tom, jak by se měli muslimové chovat k ženám. Píše se zde, že příslušníci obojího pohlaví by se měli oblékat skromně, a že ženy by se měly opatrovat a ctít. Píše se zde síce, že muž má právo ženu fyzicky potrestat, pokud se špatně chová, ale zato jsem se nedočetla nic o tom, že by ženy měly chodit zahalené závojem od hlavy po paty nebo že by si měly zakrývat vlasy a obličej."

Papik.21
14. dubna

Chvílemi se mi nechtělo věřit, že je to skutečný příběh. Nedokázala jsem pochopit, jak někdo může být schopen něčeho tak hrozného.

Angelika92
18. února

Zajímavý příběh, který Vás přinutí se zamyslet.

monika8034
10. února

Veľmi zaujímavé čítanie
Môžem len odporučiť

Jarka1206
24. ledna

Velmi dramatický příběh k zamyšlení nad pokrytectvím některých rodin a komunit. Určitě to tak nefunguje obecně, ale mnohé nasvědčuje tomu,že takové chování je jistá forma této mentality.