Iluze

Další příběh geniálního detektiva Lincolna Rhyma se začíná odvíjet na prestižní hudební škole v centru New Yorku, kam se po útěku z místa činu uchýlí pachatel vraždy. Policie do několika minut obklíčí uzamčenou učebnu a chystá se s vrahem vyjednávat. Vzápětí se zevnitř ozve výkřik a výstřel, a tak policisté vyrazí dveře. Místnost je však prázdná. Na pomoc jsou povolání Lincoln Rhyme s Amélií Sachsovou a okamžitě začínají s důkladným šetřením. Ochrnutý Rhyme musí i tentokrát spoléhat na pomoc své přítelkyně, pro ctižádostivou Amélii by zase úspěšné vyšetření případu mohlo znamenat povýšení. Proti nim však tentokrát stojí mistrný iluzionista přezdívaný Kouzelník, který si s nimi pohrává a burcuje jejich profesionální ctižádost prostřednictvím úděsných vražd, jejichž bestialita se neustále stupňuje. Počet mrtvých narůstá a hodiny nelítostně ukrajují čas. Rhyme se Sachsovou proto musí co nejrychleji proniknout skrz kouřovou clonu a zabránit hrůzyplné pomstě, která se hrozí stát nejokázalejším zmizením v dějinách kriminalistiky... méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/1334/iluze-1334.jpg 4.5693

Případy Lincolna Rhyma (5.)

The vanished man (2003)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Domino

Welinie

Knihu jsem si celkem užila, ale ke konci už mi to přišlo přehnané...

Janek

Deaver tu detektivku rozjíždí opravdu skvěle: propojení magie a zločinu je vskutku neotřelý nápad, text je psán čtivě a čtenář stále udržován v napětí.
Jenže čeho je moc, toho je příliš. Druhá polovina příběhu je zbytečně překombinovaná, na scéně se objevují nové postavy, průběh vyšetřování se stále se opakujícími motivy začíná nudit. Škoda.

Půca4

Jojo ... tohle je autor, který nikdy nezklame. Přečetla jsem 2 knihy, které se mi tak úplně nelíbili, takže jsem si musela spravit chuť někde, kde mám jistotu - a to jsou právě knihy od Deavera. Tahle byla ale ještě o něco lepší, než ostatní. Miluju totiž kouzla, baví mě iluze a mentalismus (mimochodem, jsem velká fanynka seriálu Mentalista!), takže tuhle knihu jsem naprosto hltala a pronikla jsem opět trochu více do toho světa. Taky jsem přišla na to, že už začínám poznávat ten Deaverovský styl psaní - ze začátku je vše většinou v pokoji Lincolna, páchají se vraždy, hledají se řeší důkazy, pak se děj začíná čím dál více zaplétat a pohled se přesune na konkrétní postavy a jejich problémy nebo prostě příběhy, a až úplně na konci do toho zase vstoupí Rhyme a všechno, co jste dosud věděli nebo si myslela, že víte, dokonale "překope". A přesně tenhle styl miluju. Je ale pravda, že na něj musí mít člověk trochu chuť, třeba dvě knihy od Deavera za sebou, nevím, jestli bych úplně zvládla. Chce to prostě stíhat zápletky, rozuzlení a Rhymovu inteligenci. 5* a doporučení!

švícko

Zase skvělá kniha

Veeris

Knížka byla suprová, akční, bez hluchých míst. Sice trochu nereálná, ale bez těch nereálných situací by zas nebyla tak akční a čtivá.. Těším se na další Deaverovo dílo..

Romžiry

Opět bez zklamání.

švícko

Kniha zase nezklamala

harena

Ještě lepší, než Dvanáctá karta. Nešlo jen o vraždy, ale o to, jak byly pomocí kouzelnických triků provedeny. Rhymův stav neumožňuje fyzicky dopadnout pachatele a kompenzací mu za to je jeho geniální mysl A samozřejmě se mu to povede vždy za pomoci Amélie. Výborný, napínavý thriller, pohled do světa kouzelníků, iluzionistů a sympatická dvojice Lincoln - Amélie. Za mě super, doporučuji.

konicekbily

Velice povedená několikrát navrstvená detektivní zápletka s častou změnou hlavního směru vyšetřování, mnohdy se zdá, že jsme u cíle, ale jízda pokračuje dál. Dokonalá iluze pro zkušené čtenáře detektivek! Jen tak dál Jeffery!

katushah

Jedna z nejlepších knih od tohoto spisovatele. Můžu jí číst pořád dokola. Neuvěřitelný příběh a napětí. Navíc se dobře čte.

ZuK1

Jako všechny knihy Jeffery Deavera .... napínavé, čtivé, děj plný zvratů a tentokrát i se zajímavým nahlédnutím do světa kouzel a iluzí .... (i když občas na hranici uvěřitelnosti).

KaiShun

Jedna z nejlepsich!

marketa9252

Napínavá kniha s neskutečnými zápletkami.

stehlicek

Zatím nejlepší Deaverova kniha, a to jsem ji ještě ani nedočetla. Hltám každou stránku a netroufám si odhadnout, jak to celé dopadne. Geniální! Uz teď se těším na další díly.

katka_dv

Přišlo mi to jako příjemná detektivka - vraždy v kouzelnickém duchu - pachatel byl dopaden. Až na to, že jsem vlastně byla teprve v půlce knížky. Následuje série zvratů, tak typických pro Deavera, která mi připomněla hlášku z Četnických humoresek: "A kdo je double-bluff-doubler to určitě nevíte." "Jo, to je takovej blbec jako ty, který už neví, pro kterou stranu pracuje a která strana ho platí." Ovšem závěr mě příjemně překvapil; knížky s Lincolnem a Amélií čtu od 1. dílu a tento mi přijde jako jeden z nejlepších.

Netopyr07

Po delší době zas jeden Deaver s oblíbenou dvojicí Amélie a Rhyma. Prostředí kouzelníků, iluzionistů a vrahounů :-D Trošku jsem se musela do čtení nutit, ale to je tím, že už moc nečtu detektivky, zvláště pak rozsahem delším jak 250 stran. Ale Deaver je Deaver. Fajné. Mohla by se detektivkomilům líbit.

tibicards1710

Tentoraz sa vyberieme do sveta kuzelnikov, kaukliarov a iluzionistov...Obyvatelov New Yorku nenechava kludnymi vrazdiaci kuzelnik. Vrah je niekolkokrat na mieste cinu, dokonca aj komunikuje s policajtmi. A zrazu dokaze nahle zmiznut. Dokonala iluzia???? A mozno ani nie! Staci iba odpitat pozornost publika v tej spravnej chvili. Ake je to jednoduche, ked sa to vie! Piaty pribeh Lincolna Rhyma nas o tom presvedci. Napinave citanie az do konca.

Red_

Knihu jsem četl hned po Sběrateli kostí a musím říct, že se mi líbila o něco víc - konkrétně tématikou. Ačkoli to bude znít trochu divně, tak po každé vraždě jsem se nemohl dočkat další :) Jelikož ze všeho nejvíc se mi líbily popisy kouzelnických triků, které vrah při své práci využívá.

miloslav0399

Příběh s kouzelníkem jako nepolapitelným zločincem se z podstaty žánru nabízí a musím říct, že zde je tento motiv rozpracován velmi pěkně. Některé triky jsou sice těžko uvěřitelné, ale celkově je Iluze napínavá kniha, která má spád. Bohužel mi ale neodpověděla na základní otázku. Proč to vrah dělal tak složitě? Proč si zločin 300 stran připravoval a neudělal totéž hned na straně 10? Oproti minulému dílu série však určitě posun k lepšímu.

ArwenAragorn
30.12.2016

Tak to mě nudilo, ty nezáživné popisy, co vrah-kouzelník použil a celá kniha.

Manyna
28.12.2016

Ty bláho, to byla zas jízda, a když už jsem myslela, že bude konec, i když stránky tomu ještě neodpovídaly, tak přišel další zvrat. Jsem ráda, že jsem mohla nakouknout trošku pod pokličku všem těm iluzím, trikům, metamorfózám.

haWranka
27.12.2016

Tenhle případ už byl na můj vkus trochu překombinovaný. Vlastně jsem ho prokoukla téměř hned, aby mě autor vlekl přes různé další teorie zase k tomu, co jsem si na začátku myslela. Ale moc se mi líbila atmosféra i zajímavosti ze světa magie.

Nuny
15.12.2016

Kniha je napsaná velmi promyšleně, ale v jak velkém rozsahu se to liší od jeho prvního díla...
Musím říct, že jak čtu díly po sobě, tak mě série přestává bavit. V každé další knize čtete stále dokola co je rošt, kvadruplegik, kdo jsou Sachsová, Sellitto, Cooper, Rhyme, o tom jak Rhyme sbíral předměty a dělal databáze a spoustu dalšího... a pořád dokola. Navíc už se dá přesně odhadovat děj, protože Rhyme ví přece všechno a to je nuda. Takže přeskakuju odstavce a doufám, že se dozvím také něco nového.
Samozřejmě na závěry je Deaver mistr, vždycky něčím překvapí.. ale doufám, že další díl bude lepší.

hana4834
08.11.2016

nejlepší knihy co Deaver píše jsou s lincolmem vřele doporučuji napínavý až do konce

dominika2585
09.10.2016

Zkušený kouzelník se snaží oklamat spíše mysl než oko. A Deaver tu mojí oklamal dokonale.

Kouzelnické téma se mi moc líbilo, a kniha mě bavila od začátku až do konce. Závěr opět ohromně překvapující!

zd0981
23.09.2016

Nejdříve výborné, pak příliš komplikované a nakonec tam byla i spousta vaty

Seiers
07.09.2016

Paráda. Deaver je poctivý řemeslník zvládající svůj obor na té nejvyšší úrovni. Je o něm známo, že investuje nemalý čas do detailní rešerše, a necucá si děj z prstu. I když jsem nad některými kouzly kroutil nechápavě hlavou, uvěřil jsem. A vůbec nevadilo, že vedlejší postava (Kara) šoupla Amélii tentokrát do kapsy.

Vicky26
16.08.2016

Opět nezklamal!

TereziaH
03.08.2016

Jako vždy skvělá kniha

aronoele
23.07.2016

U tohohle dílu jsem se bavila víc než jsem očekávala :)
Deaver umí pracovat s rozmanitostí. Každý případ je originální a pokaždé se dozvíte něco nového. U Prázdného křesla přiblížil svět hmyzu a například u knihy Hořící drát jsem se ráda dozvěděla něco nového o elektřině, ale tenhle díl, to pro mě bylo ještě mnohem poutavější než ostatní díly. Téma iluzionistů, triků, kouzelnického řemesla... Je to hodně zábavné a zajímavé téma. Děj je napínavý a plný zvratů. Nevíte až do konce co je iluze a co pravda! Velice zábavné a čtivé. Mohu jen doporučit ;)