Ilustrado

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jednoho dne je z řeky Hudson vytaženo potlučené tělo Crispina Salvadora, kontroverzní celebrity filipínské literatury. Zároveň se ztratil i jediný rukopis jeho poslední knihy, která měla odkrýt korupci filipínských vládnoucích rodin. Salvadorův student Miguel se pouští po stopách svého učitele, vrací se domů, do země vystavené bezohlednosti a zuřivému drancování. Při svém pátrání se vrhá do studia Salvadorova literárního díla - jeho poezie, povídek, rozhovorů, románů i pamětí, aby mu pomohly odhalit smrt svého učitele. V knize tak postupně splývají hranice mezi životem a uměním, mezi mladým literárním učněm a jeho učitelem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/84486/ilustrado-Ik5-84486.jpg 3.89
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Ilustrado

Knišíl
03.08.2018

Absolutně geniální kniha. Chápu, proč není známější, proč má tak málo hodnocení, proč nemá takovou čtenářskou základnu. Není to zrovna přístupné čtení, ale je zatraceně zábavné, svěží, variabilní a vlastně musím napsat, že forma je velmi obdivuhodná, ale co je důležitější, Obsah nad Formou zvítězil. Postmoderní bomba, která dopadne přímo do vašeho srdce a poté zůstanete otřeseni s hlavou motající se v otázkách, jenž zodpovíte pouze tehdy, když se vrátíte na začátek a začnete se probírat jednotlivými končetinami románu.

"Vlastně je ani všechny nečtu. Slouží spíš jako dekorace interiéru. A taky mi jde o pocit, že je mám po ruce. Jako by skýtaly nekonečné možnosti, chápete? Proto jsou knihkupectví dnes tak populární. Konzum bez výčitek." (str. 208, Ilustrado)

Sparkling
11.07.2016

Jedna z nejlepších knih, co jsem za poslední dobu četla. (A přitom to byl úplně náhodný objev v Levných knihách.)


lushi
04.05.2016

Po 70 stranách jsem to vzdala. Námět mě nenadchnul, styl vyprávění se mi svou přeumělkovaností místy hnusil a navíc mi nebyl sympatický ani vypravěč (autor) ani hlavní postava (Crispin Salvador). Zkrátka jsem neměla motivaci ve čtení pokračovat. Pěkný design je asi to jediné, co se mi na knize líbí... Možná by zaujalo Salvadorovy fanoušky nebo někoho, kdo se zajímá o Filipíny...?