Ikony

Ikony https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445148/bmid_ikony-P8S-445148.jpg 4 26 6

Italská móda byla po staletí známá svou řemeslnou výrobou a luxusem, ale také svou kreativitou a především svou vášní. Krajky, leopardí potisk a dechberoucí červené šaty - mistři italské módy vždy uměli šokovat. Od návrhářských studií ve Florencii až po milánská přehlídková mola, připojte se k Megan Hess na nezapomenutelné cestě a nahlédněte pod švy deseti ikonických italských návrhářů: Giorgio Armani, Dolce & Gabbana, Fendi, Missoni, Prada, Miu Miu, Gucci, Versace, Emilio Pucci a Valentino. Knihu doplňují nádherné ilustrace autorky, která zvěčnila ty nejdramatičtějších kousky italské módy - od dokonalých obleků a psychedelických šatů až po haute couture pláště. Tato kniha je bohatou oslavou jedné z předních světových módních velmocí.... celý text

Pro ženy Literatura naučná Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Esence

Iconic: The Masters of Italian Fashion , 2018

JancaMia
13.06.2023 3 z 5

Italské módní značky očima Meg Hess, příběhy značek jsou sice brány letem světem a dost povrchově. Nicméně zážitek z knihy je úžasný ,ilustrace krásně doplňují příběhy módních ikon.

Danago
05.06.2023 5 z 5

Nádherné ilustrace a náhled do italské módy a známých italských módních návrhářů.

Knihotyna
16.03.2023 5 z 5

Po knížkách od Megan Hess jsem koukala už dlouho. A konečně mám jednu z nich doma! Díky tati! :)
Ikony nás vtahují do světa italské módy, představují nám deset módních značek. Kniha není plná textu, ale čeho je plná, to jsou ilustrace! A jaké! Myslím, že neuplyne den, kdy bych do této knihy nenakoukla :). Umělecké dílo samo o sobě :).
Pohlazení po duši, pro milovníky módy srdcová záležitost :).

blackoutzuzi
17.10.2022 5 z 5

Vizuální nádhera!

LadyCotton
15.03.2022 3 z 5

Bohužel příběhy značek/designérů jsou v knize napsané hodně letem světem, navíc četbu ruší český překlad, který všem ženským jménům dává koncovku -ová (Silvia Fendiová či Anna Piaggiová se čte skutečně horko těžko).
Nicméně kniha má nádherné autorčiny ilustrace, díky kterým chyby snadno zapomenete.
Je to prostě takový módní, sběratelský kousek do knihovny, který potěší hlavně oko.

Fortuna7
01.01.2021 4 z 5

Ty ilustrace prostě miluju. Nemají chybu. Dávám 4 hvězdičky, protože mi v knize chyběly nějaké zajímavosti.