Iko sama sebou

Iko sama sebou https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401559/bmid_iko-sama-sebou-LEW-401559.jpg 4 179 39

Iko série

< 2. díl

Druhý díl komiksové série, která se tentokrát soustředí na ráznou androidku Iko, která má jasný přístup ke světu, přátelům i nepřátelům, nás provede také nejistotami a tápáním jejích kamarádů. Když totiž měníte světové uspořádání a snažíte se během toho udržet, nebo dokonce navázat vztahy, nic není jednoduché. Nezlomí Iko všeobecné názory na její "porouchaný" systém? Přesvědčí Scarlet Vlka, že je pro ni nejdůležitější na světě v jakékoli podobě? A zvládne přímočará Cinder fungovat v politice a udržet si přitom osobní život a přátele? A jak to dopadne s vlčími vojáky? To vše se dozvíte v napínavém doplnění Měsíčních kronik!... celý text

Literatura světová Komiksy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Gone Rogue , 2018

viola5163
10.12.2020 5 z 5

Krásné pokračování, akce, hůmor.

Fortuna7
29.10.2020 5 z 5

Ty ilustrace jsou prostě boží...

Malinali
10.09.2020 5 z 5

Dokonalé zakončení Měsíčních kronik.

Remus Hroozley
17.05.2020 4 z 5

První díl byl o něco lepší. Miluju ty postavy z knih, proto vysoké hodnocení. Nelíbí se mi ale moc jejich výtvarné ztvárnění.

mia.com
18.03.2020 4 z 5

Díky komixovému zpracování děj rychle utíkal. A samozřejmě se konec dal čekat. Ráda jsem viděla zase všechny postavy a rozloučila se s nimi.

AnDyB
13.01.2020 3 z 5

Hrozně jsem se dokopávala komiks dočíst. Přesto že mě příběh bavil a postavy jsou skvělé, nějak jsem vždy knihu odložila a raději se vrhla do jiné. Nakonec když už jsme se do ní dala tak se četla sama. Nevím proč jsem byla takový lenoch na tuhle knihu. Spisovatelka je naprosto skvělá a její knihy miluju. Myslím si že by každý měl zakončit Měsíční kroniky tímhle komiksem. Ale měla jsme ho rovnou přečíst najednou :)

Lokina
03.11.2019 5 z 5

Druhý díl jsem si užila o něco více než ten první. Setkání s hrdiny mě zase vrátilo zpět do světa Měsíčních kronik.
Kresby spolu s dialogy byly opět povedené, živé a přehledné. Netušila jsem, že takhle se pobavím u komiksu, který jsem četla podruhé v mém životě. Příběh byl jednoduchý, ale napínavý, svižný a vtipný.
A i když konec byl předvídatelný, stejně to byl konec, který jsem si přála :-)

Cometka
04.10.2019 5 z 5

I druhý díl mě nadchl, i když byl lehce předvídatelný. Určitě doporučuji!

andrejci
13.09.2019 5 z 5

Odpočinkové čtení na které jsme se rychle těšila. Pro ty co milují Měsíční kroniky to doporučuji. Jinak mě se to moc líbilo. Bylo fajn se vrátit k mým oblíbeným postavám.

roman9276
26.08.2019 5 z 5

Iko je prostě nejlepší. Nejvíc vtipnej android, se kterym jsem se za mejch čtecích let setkal a tady mě bavila úplně mega. Měsíční kroniky mi přirostly hodně k srdci. Iko je jedna z mejch nejvíc nejoblíběnějších postav a těší mě, že jsem se dozvěděl i něco víc o jejím vzniku a proč je taková jaká vlastně je. Tenhle komiks byl rozhodně lepší než ten předchozí a jsem dost nadšenej, že autorka se rozhodla zakončit sérii právě takhle i se zaměřením na Iko. Always in my heart.

DracoMalfoy
25.08.2019 4 z 5

Podle mě je to o hodně lepší než první díl. Vtipné, napínavé - stránky jen mizely mezi prsty. Doporučuji.

Audrina
13.08.2019 5 z 5

Souhlasím s tím, že děj celého příběhu je opravdu jednoduchý, ale celkově se jednalo o moc pěnou knihu, která výborně uzavřela celý příběh Měsíčních kronik.

Dym
17.07.2019 5 z 5

Po dlouhém váhání jsem si tuto knížku koupila v češtině (a to preferuji komiksy v angličtině). Nemůžu si tento svazek vynachválit : ) Měsíční kroniky mi prostě chyběly a Iko mi znovu vrátila ten nádherný pocit ze čtení díla Marissy Meyer.

anishta
02.05.2019 4 z 5

Celkem pěkné ukončení, aspoň mi to přišlo jako finále, ale grand finále to nebylo. Hodně tady bylo vyzdvihováno přátelství a oddanost, ale chybělo mi nějaké větší drama.

Jass
06.04.2019 4 z 5

(SPOILER) Moje výtky k prvnímu dílu trvají i tady - však jsem je taky četla hned po sobě, takže skoro ani nevím kde první končí a druhý začíná. Myslím si, že by to zkrátka mohlo být ještě lepší (obzvlášť kdyby to byla normální kniha...). Nicméně četbu jsem si užila, nechápu že tu ještě nikdo nezdůraznil, jak je Kinney vtipná postava - zaprvé je robotičtější než naše androidí hrdinka a navíc jsou zkrátka dohromady tak vtipní. Vlastně, když se nad tím zamyslím, Kinney má v tomhle dílu (myšleno celou Iko) dost možná nejpropracovanější charakter, sice nepřímo, ale jeho souboj sám se sebou, kdy se snaží pochopit jak je možné milovat stroj a jak je možné aby stroj miloval... Přišlo mi to celkem sladké, nicméně zápletku se ztrátou paměti si snad mohli odpustit, vážně, to je takové klišé...
Čteno v angličtině.

Selfinka
04.04.2019 5 z 5

Boží! Marissa zase dokázala, že to umí.. A že její svět toho má ještě hodně co nabídnout.

Veeria
25.03.2019 4 z 5

Měsíční kroniky mají v mém životě speciální místo. Nejen příběh jako takový, ale i postavy, které jsem si zamilovala. U tohoto dílu opět musím vyzdvihnout zdařilé kresby, opravdu nádherné ilustrace. Moc ráda bych dala plný počet hvězd, ale bohužel jsem našla jednu nesouvislost oproti již dříve vydanému dílu Hvězdy nad hlavou. Zdá se mi to nelogické, proč to autorka udělala tak, jak to udělala. Nicméně se svými oblíbenci jsem se opět ráda setkala a užila si je. A hlavně, ten Vlk je tak roztomiloučkej! :-D Pro maximální spokojenost bych však ještě uvítala více Cress a více Thorneho, kteří se tam dle mého názoru moc neprojevovali. Suma sumárum, je to opravdu komiksová kráska, ale kvůli té dějové chybičce musím dát ,,jen" 4 *.

Lenny33
22.03.2019 4 z 5

Měsíční kroniky zbožňuji a nostalgie se u čtení Iko objevila.
Kresba mi přijde oproti prvnímu komiksu lepší, srozumitelnější, ovšem pořád má tato komiksová minisérie pár much: postavy a hlavně jejich pocity zde nejsou vůbec vykresleny, děj mi nijak akční nepřišel a přišlo mi zde až moc sáhodlouhých, někdy i nudných rozhovorů, často o tom samém dokola. Prostě vše kvůli čemu jsem si Měsíční kroniky zamilovala, jsem zde trošku postrádala. Těšila jsem se na setkání s mými oblíbenými hrdiny, ale jaksi jsem je v tomto díle nenacházela. Myslím, že autorka na tomto formátu musí ještě zapracovat (plynutí děje, úděrnější rozhovory, vykreslení pocitů, atd). I tak se mi to vlastně vcelku líbilo (ach ta nostalgie...).

Aivinka
21.03.2019 5 z 5

Krásné završení :) kresby jsou moc hezké, příběh poutavý, nemám co vytknout

komiksy

Marissa Meyer