Hypnotizér

Hypnotizér
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/156875/bmid_hypnotizer-1AN-156875.jpg 4 6048 6048

Psychiatr Erik Maria Bark je uznávaný odborník na léčbu traumat pomocí hypnózy. Jedné prosincové noci ho probudí zvonění telefonu. Volá mu detektivní inspektor Joona Linna z nemocnice ve Stockholmu a prosí ho, aby okamžitě přijel k případu malého chlapce, který je v bezvědomí, ve velmi kritickém stavu. Erik je jedinou nadějí, jak může policie chlapce vyslechnout a zjistit, kdo brutálně zavraždil jeho rodiče a mladší sestru. Doufají, že vraha vystopují a zachrání jeho starší sestru dřív, než bude pozdě. Erik se však praxi hypnotizéra nevěnuje už deset let a je rozhodnutý, že hypnózu už nikdy provádět nebude. Žádost o pomoc v něm probudí bolestné vzpomínky, a proto Erik prosbu policie odmítá. Když se Erik konečně nechá přesvědčit, všichni se rázem ocitnou ve víru nečekaných událostí. Tyto události bez varování udeří plnou silou do Erikova života. Erikův syn zmizí. Erik je nucen postavit se tváří v tvář minulosti a vrátit se ve vzpomínkách zpět do časů, kdy jeho profesionální život ležel v ruinách a jeho manželství bylo na pokraji zhroucení. Jedině tak má šanci zachránit život svému synovi.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Host

Hypnotisören , 2009

daniela8398
31.01.2021 5 z 5

Temné, napínavé, skvělé

MatoPalkes
27.01.2021 4 z 5

Debut Keplerovcov a hneď som bol v tom. Skvelé čítanie. Hypnotizujúce. :)

apq
25.01.2021 5 z 5

Napínavá a dobře čtivá kniha, za mě super.

Toledo
25.01.2021 5 z 5

Výborné čtení, moc jsem si tuto první knihu od autorů užila. Několikrát mě svedli na špatnou stopu, kdy jsem si říkala, že vím, kdo za únosem je, ale ve finále jsem stejně byla překvapená. Od začátku knihy tam byla akce a vlastně pořád se něco dělo, takže jsem se určitě nenudila.

Elern
22.01.2021 5 z 5

Hypnotizér mě naprosto zhypnotizoval. Poslední strany jsem četla jedním dechem a byla jsem natolik pohlcena, že jsem neseděla uprostřed obývacího pokoje na gauči, ale šla sněhovými závějemi v Laponsku společně s Joonou a ostatní. Jediné co bych knize vytkla bylo pár neuvěřitelných náhod, které se odehrály a některé situace nebyly podle mého medicínsky správně, ale nejsem doktor, že ano. Ještě mě napadá ..... kolem 50 stránky se děj docela vleknul a knihu jsem na dva týdny odložila stranou, ale potom se to pěkně rozjelo. Proto za sebe dávám všech pět hvězd a těším na přídavek, který má být údajně lepší a lepší.

tinka1974
17.01.2021 5 z 5

Poslouchala jsem audio knihu. Je to moje první od autora, aspoň myslím a musím říct, zajímavá a napínavá až do konce. Několikrát jsem si myslela, že jsem odhalila pachatele, ale nepodařilo se. Děj se pomalu rozvíjí, nabaluje na sebe spousty informací z minulosti, která ovšem ovlivňuje současnost a uvádí do pohybu situace a vztahy. Jedna linka ukazuje Erikovu rodinu, druhá jeho bývalé pacienty. A vše se spojí do poslední kapitoly.

ctenarkaEva
16.01.2021 2 z 5

Na Keplera jsem slyšela samou chválu, tak jsem se s nadšením pustila do Hypnotizéra. Začátek se mi líbil, ale postupně se mi děj zdál hrozně natahovaný, některé části mě vůbec nebavilo číst a postupně už mě ani nezajímalo, jak to dopadne. Dočetla jsem, ale nebavilo mě to. Ještě mu dám šanci a přečtu druhý díl.

Jurkyns
12.01.2021 3 z 5

Chvílemi moc zdlouhavé a nanepínavé. Ovšem konec byl zajímavý. Nicméně i tak se pustím do dalších knih.

Helenka657
12.01.2021 1 z 5

Bohuzel neni to muj styl, nedocetla jsem, je to moc strohé

Surikata369
09.01.2021 3 z 5

Tady opravdu váhám s hodnocením, protože jsem ji přečetla už asi před měsícem, tak nemám nejčerstvější dojmy, ale co se mi tak vybavuje - na to, jaká to je bichle, tak se četla vcelku rychle (tyjo, to se rýmuje:D) a nutilo to jako tak člověka číst pořád dál. I když ve finále pro mě v knize nebylo moc překvapivých momentů. Musím také říct, že jsem měla strašně obří očekávání od tohoto autora(ů) a Hypnotizér byl má prvotina a možná jsem to čekala ještě o ždibec lepší no, až váhám, jestli vůbec budu číst další díly. Četlo se to dobře, ale velká očekávání jsou velká očekávání holt a já asi nebudu největší fanynka :)

Matilda
08.01.2021 3 z 5

Jsem ráda, že mě hned první díl neodradil od přečtení dalších. Moc mě nezaujal.

Tweety0207
06.01.2021 3 z 5

Do knihy sa mi strasne zle zacitavalo. Kebyže su to dve odlišné knihy boli by super ale ako jedna ma to o dost odradzovalo to dočítať, co by bola fakt škoda lebo je to super napísané.

amelie.m
05.01.2021 4 z 5

Neustálé "ztěžka polkne", které provází všechny knihy Larse, mne dovádí téměř k šílenství...

Zde strhávám hvězdu za pár nedomyšleností v ději.. přesto na "Keplerovky" nedám dopustit..

veronika.j
03.01.2021 3 z 5

Hezky čtivé krimi. Skvělý rozjezd, utahaný střed a závěr přečten na jeden zátah. Přesto mi kniha přijde poněkud slabší, zejména co se týče nedotažených dějových linek (Evelyn, Pokemoni). V závěru mi také chybí nějaké rozuzlení zbývajících osob z hypno skupiny.

Val640
01.01.2021 5 z 5

Uprostřed se to trochu táhlo, ale jinak se mi kniha líbila.

Ivanka83
01.01.2021 3 z 5

Námět zajímavý, občas moc zdlouhavé.

petrpospa
31.12.2020 3 z 5

Aniž bych si to uvědomil, zase jedu na severské vlně norských, švédských, dánských či islandských krimi. A nedá mi to zalovit v paměti a komentovat něco dávno přečtené a možná i lehce zapomenuté. Tím je Hypnotizer. Pro mě zřejmě nejslabší Keplerovec, což je zajímavé, protože právě toto dílo stálo u zrodu popularity Keplerů. Pro mě to bylo trochu nudné a taky filmové zpracování zážitek z knihy neumocnilo. Právě naopak! Ale možná je to tím, že mým šálkem kávy není popisování stavu mysli a jsem spíše pro hmatatelný reálný děj, kde hlavním hrdinou je solitér, který všechno zvládne sám, občas někomu rozbije hubu, pálí mu to jako raketovému inženýrovi a pokud se přece jen objeví nějaký splín, sáhne po flašce a zboří se jak klokan.... Ha ha ha. Snad jste pochopili nadsázku, kterou jsem chtěl naznačit, že práškama nacpaný psychiatr mi jako Nr. 1 prostě nesedí...

Han-nah
31.12.2020 4 z 5

Psychiatr Erik s praxí hypnotizéra. Tuto činnost již ukončil, ale nastává zlomový okamžik, kdy je požádán, aby se z důvodů vyšetřování k hypnoze vrátil. Netuší však, že tímto se mu vrátí myšlenky na minulost a také ohrozí sebe a svou rodinu. Vyšetřování vede sympatickýn inspektor Joona a jeho styl nás provází napínavým dějem tohoto kriminálního románu.

Dinotrain
15.12.2020 5 z 5

Libilo

Terectioncandy1
15.12.2020 3 z 5

Musím bohužel konstatovat, že mě knížka spíš zklamala. Na Keplera jsem slyšela spoustu chvály (a slyším stále), takže nejspíš dám v budoucnu šanci ještě jinému dílu, ale Hypnotizér fakt nic moc.