Hviezdny posol

Hviezdny posol https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/521047/bmid_vesmirny-posel-PFg-521047.jpg 4 5 2

Neil deGrasse Tyson vníma civilizáciu na Zemi z kozmickej perspektívy. Vrhá nové svetlo na zásadné nedostatky našej doby – vojnu, politiku, náboženstvo, pravdu, krásu, rod a rasu – tak , že v každom z nás prebúdza zmysel pre spolupatričnosť. V časoch nevídaných vášnivých politických a kultúrnych rozbrojov nám Tyson podáva potrebný protijed proti všetkému, čo nás rozdeľuje. Zároveň velebí dvojičky osvietenia – kozmickú perspektívu a racionalitu vedy. Keď sa hlbšie zamyslíme nad tým, ako veda vníma svet a nad Zemou ako planétou, zistíme, že ľudský mozog sa dokáže resetovať a prekalibrovať životné priority, podľa ktorých sa rozhodujeme. Pri témach ako kultúra, spoločnosť či civilizácia nezostane kameň na kameni. Hviezdny posol nám krištáľovo čistou prózou vkladá do rúk vedeckú paletu, vďaka ktorej svet žiari novými farbami. Tyson láskavo a výrečne odhaľuje zástup brilantných a krásnych právd platných pre každého, od nápadov na riešenie globálnych konfliktov až po pripomenutie hodnoty života. Podkladá a obohacuje ich vedomosťami o našom mieste vo vesmíre.... celý text

Duchovní literatura Esoterika, astrologie, okultismus
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

Starry Messenger: Cosmic Perspectives on Civilization , 2022

radimch
15.11.2023 4 z 5

Kniha je sérií esejí o kde čem s velmi širokým záběrem. Pár zajímavých postřehů tam bezpochyby je. Je výborně ozdrojovaná.

Phorbo
18.07.2023 3 z 5

Styl tysonova psaní mě baví. Astrofyzika byla skvělá vtipná a zajívavá. Vesmírný posel je až přehnaně hloubavý. Čekal jswm něco úplně jiného, než extraterestriální pohled na život na Zemi. Stalle je vysoká úroveň psaní a překladu - díky za něj, bez něj bych to asi nedočetl.