Hvězdy nám nepřály

Hvězdy nám nepřály https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204044/bmid_hvezdy-nam-nepraly-AX6-204044.jpg 4 7818 1632

Zajímavá a citlivá knížka o šestnáctileté Hazel, která trpí rakovinou a sblíží se s Augustem, jemuž se podařilo tuto nemoc překonat. Ti dva mladí lidé se výborně doplňují, a navíc je spojuje originální pohled na život i na chorobu, která je postihla. „Nejvtipnější smutný příběh“ je napsán s mimořádným smyslem pro humor a sarkasmus a díky autorovu vyprávěčskému talentu vyznívá velmi působivě. Nové vydání připravujeme v souvislosti s aktuálním filmovým zpracováním – stejnojmenný snímek vznikl podle tohoto knižního bestselleru a v hlavních rolích představí Shailene Woodley a Ansel Elgort.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

The Fault in Our Stars , 2012

Figul
25.06.2014 5 z 5

Už jen styl jakým píše Green je mi velmi blízký, jak už v Hledání Aljašky nebo tady jsem se do příběhu dokázala vcítit a střídaly se u mě výbuchy smíchu a nezastavitelný pláč. I když s rakovinou či jinou nemocí nemám žádné bližší zkušenosti tak mi kniha připadala neskutečně realistická i přes zdánlivě kýčovité umírající teenagery, co se do sebe zamilují. Rozhodně bych ji doporučila všem přečíst, jen malá rada-nečtěte na veřejnosti:)

Lucina88
25.06.2014 1 z 5

Asi mnoho lidí tady naštvu, ale kniha mě na 100% zklamala. Čekala jsem víc, mnohem víc...

Přečetla jsem asi prvních 30 stran a musela sem to zavřít..pravdou je, že románky nečtu, ale na tento sem se dost těšila...

Nuda, nuda nuda...pořád ta stejná písnička...dva zamilovaní atd. atd....

hystericwidow
24.06.2014 2 z 5

Hype roku 2012! Tahle kniha není nijak výjimečná, tohle je prostě průměrně napsaný román, ve kterém však Green vytáhl na čtenáře největší triumf - láska dvou na smrt nemocných lidí, co je víc? Není to úplně blbá knížka, ale toho povyku kolem ní... Naprosto zbytečně. Plus překlad opravdu není nejlepší. Jestli jsem se měla smát, tak jsem se teda moc nesmála, a často jsem narážela na textové pasáže, které mi ani nijak nedávaly smysl. Pro mě zkrátka strašné zklamání...

Petra28
24.06.2014 5 z 5

.... krásná, ale znovu ji číst nebudu .. tolik slz jednou stačilo
.... a děkuji za každý den

MonisPop
24.06.2014 5 z 5

Na rozdíl od filmu mě knížka nerozplakala, ale rozesmála hodně, i přestože by příběh měl být převážně smutný.

ninive
23.06.2014 5 z 5

Skvělá kniha a jsem ráda, že autor z toho nedělá nějaký šílený dojak. Píše moc pěkně a určitě se podívám i na jeho další tvorbu :)

Siora
23.06.2014 5 z 5

Překvapivě mi slzička neukápla, ale moc jsem se zasmála. Knihu/ film by si měl přečíst/ shlédnout každý. Měli bychom si vážit toho, co máme, protože pořád na tom můžeme být hůř. Skvělá kniha.

Books_by_Dee
23.06.2014

První knížka u které jsem se neubránila slzám. Tak moc mě zasáhla. Zasmála jsem se u ní, ale hlavně pobrečela - od druhé poloviny knížky, jsem skoro neviděla na stránky. Úžasný příběh. Překvapilo filmového zpracování, které určitě doporučuju.

Vendelína
23.06.2014 4 z 5

Pěkné čtení, i když smutné a o vážných věcech s kapkou romantiky. Jak již bylo řečeno: citlivě napsáno.

Noreen
22.06.2014 3 z 5

Abych řekla pravdu, moc smutné mi to nepřišlo. Slzička sice ukápla, ale že by to bylo nějak převratné, to se říct nedá Je tu spousta knih, u kterých jsem brečela třeba celý večer, tady sotva pět minut.
Kniha je ale jinak skvěle napsaná, poutavá. Příběh ihned pohltí :)

zuzurana
22.06.2014 5 z 5

Trosku zvlastny styl pisania, ale o to viac krasna kniha. Kniha emocii, pocitov, lasky. Velmi sa mi pacila a som rada, ze ju mam vo vsojej kniznici :) Odporucam. :)

TheMajkee
22.06.2014 4 z 5

Krásná a dojemná knížka. Sice mi tam chybělo "to něco", co by mě totálně položilo na lopatky, přesto to však za čtení určitě stálo. Je to takový jednoduchý, netuctový příběh o čisté lásce, přesto žádná slaďárna - něco, co podle mě young adult literatuře chybělo. Žádný patetický Twilight, tohle bylo přirozené, procítěné a čisté. P.S.: Párkrát se mi i "orosily" oči...

Kelíns
22.06.2014 5 z 5

Nejsmutnější kniha jakou jsem kdy četla a přitom tak krásná. Zasmála jsem se, ale taky jsem si pobrečela. Zamilovala jsem se do jejích postav. Hltala jsem to tak, jako by se celý příběh odehrával vedle mě. Odchod byl sice od začátku jasný, stejně pro mě, jako pro čtenáře, bylo těžké se s tím smířit. Pořád nad tím musím přemýšlet.
Je to knížka, která by mi uvázla v srdci a určitě jsem ji nečetla naposledy.

Zorka
22.06.2014 4 z 5

Dlouho jsem přemýšlela, jestli knížce udělit tři nebo čtyři hvězdy. Zhruba do 2/3 knihy jsem si říkala, že tohle přece nemůže být kniha roku 2013. Příběh mi přišel naivní, stylem psaní i příběhem spíš pro děti a mládež. Kdyby mi bylo 15, určitě bych si pocity z knížky zapsala do deníčku :-), nicméně jako dospělá jsem ani z příběhu, ani ze stylu psaní na zadek nesedla. Trošku to vylepšil závěr. Líbil se mi Van Hauten, symbol toho, jak si člověk může zidealizovat svoji modlu, byť to může být "modla" nešťastná, která má k tomu být neideální reálný důvod. Ten jediný mi přišel skutečný a právě kvůli němu jsem se rozhodla dát knížce nakonec hvězdičky čtyři. Hazel promine.

Roselunda 1928
22.06.2014 5 z 5

Jak tohle mohl napsat chlap? Asi snadno.
Smála jsem i větám, které vůbec vtipné nebyly, na konci se mi opravdu draly do očí slzy, i když nejsem ten typ, kterej u knih pláče. Sice jsem se do toho nedokázala vžít tak jako do jiných knih, ale vůbec, nebo jen malinko to neovlivňuje mé hodnocení. Augustuse a Hazel jsem si oblíbila, ale asi ten konec na mě nedostal požadovanou reakci, protože jsem věděla, jak to dopadne. Nejvíc mě zasáhl citát: "Carolina už netrpí člověčenstvím." nebo jak to bylo a Izákova expřítelkyně je pěkná husa.

Prostě......úžasný dílo!

janyska13
20.06.2014 5 z 5

Právem je mezi nejlepšími knihami, první kniha která mě dokázala mnohokrát rozbrečet a zároveň i rozesmát. Teď už jen sebral odvahu a sílu dojít se podívat na film. Nečekala jsem, že mě tahle kniha až tak moc zasáhne.

NeznámáL
20.06.2014 5 z 5

Pro mě jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Knížka byla plná emocí, tak krásně byla napsaná a ještě krásněji se četla. Tolik slz jsem u knihy ještě nikdy neprolila. Doporučuji ji všude, kde můžu. Krásné bylo, jak to bylo psané s humorem, ale autor zároveň věděl, že to o čem píše, žádná legrace není. Opravdu nelituji, že jsem si ji koupila. :-)

Terezk-a
18.06.2014 5 z 5

Mě se kniha velmi líbila.
Asi to je tím, že jsem teeneger nebo tím, že také hledám lásku svého života. Kniha se mi zdála krásně promyšlená, zamilovaná a nikdy mě nenudila. Autor měl skvělou myšlenku, kterou výborně zpracoval a dal vzniknout této skvělé knize.
A jestli byla kniha někde až moc naivní? Ano, ale mě se to líbilo!
Za mě 5 hvězdiček.

KarolinaHou
18.06.2014 1 z 5

Hvězdička za Guse. Jinak propad

tereza-mari6218
18.06.2014 4 z 5

TFIOS nepatří k těm knihám, které bych nedokázala přestat číst. Našlo by se pár chyb, které mi kazily celkový dojem z knihy a u filmu mi tak nevadily, jako třeba charakter Hazel od půlky knihy- "nikdy se nevzdám a je mi úplně jedno, že to co právě dělám je prakticky nemožné" . Green dosadil do knihy dva charaktery, jaké člověk obvykle potká tak jednou za život a kniha mi připadá ke konci lehce peslazená.
Řekla bych, že se kolem ní dělá opravdu hodně povyku. Hodně knih mne rozpláče, ale tato kniha mi vnukla myšlenku a uvědomění si toho, co mám a taky mne pobavila, kousavý humor hlavních hrdinů mne nyní provází i ve snech. Ale neřekla bych, že je kniha smutná. Řekla bych, že je reálně nereálná-když je člověk nemocný, dokáže spoustu věcí, ale aby skoro každý hrdina v knize byl zapřísáhlý bojovník a měl sil na rozdávání, tomu zkrátka nevěřím, protože u většiny nemocných co znám to tak prostě nefunguje.

Sečteno podtrženo, kniha mi něco dala po duchovní stránce, pobavila mne, ale zase tolik mne nenadchla. I přesto ji ale řadím ke knihám, o ketrých nelituji, že jsem je přečetla a ráda se k ní vrátím. Dávám 4 *