Hvězdy nad Rajskou zahradou

Hvězdy nad Rajskou zahradou https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/109943/hvezdy-nad-rajskou-zahradou-109943.jpg 5 4 1

místo her žižkovských dětí, autobiografická skica, ve které se vyznává z toho, jak hluboce ho ovlivnil poetismus (Obdoba Nezvalova díla „Z mého života“)

PoetickaM
06.12.2023

Přečetla jsem jedním dechem. Krásné a poetické,tak trochu připomínající Všechny krásy světa. Vracíme se do dětského světa Žižkova na začátku století. Its bída je tam popsána s takovou nadsázkou.I to krásné,,Nad všecka města miluji své město rodné. Je to nejkrásnější město na světě. Narodil jsem se na Žižkově "
,,Hle , jaké množství slov Jsem vyplýtval na malicherné a hloupé vyprávění. Čím dále bylo to hloupější. Ale nezapomínejte, že jsem vám vyprávěl nad sklenicí vína a že čas valně pokročil.......Nakonec přijde pan vrchní Smrt a řekne platit... Zaplatíme a půjdeme spát...
A tak nejlépe se čte Seifert se sklenicí vína, pěkně v houpacím křesle u kamen...a čas se tak krásně vleče, když víme, že do placení je ještě daleko

Jaroslav Seifert
česká, 1901 - 1986